اصول اجرایی دکوراسیون مغازه را رعایت کنید

اصول اجرایی دکوراسیون مغازه را رعایت کنید

اصول اجرایی دکوراسیون مغازه را رعایت کنید

امروز سیتاک قصد دارد تا نکاتی آموزنده در مورد دکوراسیون مغازه را در این مقاله بازگو کند. نکاتی که بی شک کاربردی هستند و رعایت آنها در دکوراسیون مغازه می تواند به زیبایی مغازه شما کمک کند. شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی دکوراسیون مغازه است و با توجه به تجربه ای که در اجرا نیز دارد می تواند طراحی انجام شده را در کوتاه ترین زمان برایتان اجرا نماید. با سیتاک همراه باشید.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

۱ – اصل اول: با توجه به شغلتان طراحی دکوراسیون مغازه را انجام دهید

اصل اول در طراحی دکوراسیون مغازه در نظر گرفتن شغل است. مغازه شما چه محصولاتی را عرضه می کند. جواب این سوال به روشنی راهی را پیش روی طراح قرار می دهد که با توجه به نوع شغل اقدام به طراحی کند. مسیر طراحی دکوراسیون مغازه و اجرای آن از مرحله طراحی آغاز و تا پایان اجرا ادامه پیدا می کند. حال اگر طراحی انجام شده برای دکوراسیون مغازه شما متناسب با مشتریان و مخاطبان شما نباشد چه اتفاقی می افتد؟ به صورت ناخودآگاه از تعداد مراجعات به مغازه شما کم خواهد شد. مشتریان بدون آنکه متوجه باشند علاقه خود را مبنی بر ورود به مغازه را از دست می دهند. اصل اول در طراحی این است که مشتریان بیشتری به مغازه جذب شوند.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

 اگر طراحی دکوراسیون مغازه را با توجه به سلیقه مخاطبان شغل انتخاب کنید می توانید به بازگشت سرمایه ای که برای طراحی و اجرا صرف کرده اید امیدوار باشید. مردم بیشتر از طریق نگاه و هماهنگی عناصر محیطی جذب یک محیط جدید می شوند. از این رفتار مشتریان نهایت استفاده را ببرید. مثلاً طراحی مغازه موبایل فروشی قطعاً با طراحی دکوراسیون مغازه لباس فروشی کاملاً متفاوت است. هر چند که ممکن است شباهت هایی نیز با یکدیگر داشته باشند. به هر حال نظر و سلیقه نوعی مخاطبان مغازه شما تعیین کننده دکوراسیون داخلی محل کسب شماست. شرکت های با سابقه در دکوراسیون مغازه می دانند که برای هر نوع شغلی چه سبکی از دکوراسیون را پیشنهاد دهند. به تجربه شرکت های طراحی دکوراسیون مغازه توجه کنید و بر طبق نظر آنها عمل کنید.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

۲ – از تاثیرات نور و رنگ غافل نشوید

همانطور که می دانید هر چیزی که ما می بینیم با کمک نور است که نمایان می شود و ما آنرا درک می کنیم. شما در تاریکی مطلق قابلیت دیدن هیچ جیزی را ندارید. بنابراین نور از جایگاه ویژه ای در دکوراسیون مغازه برخوردار است. حال شما می بایست با استفاده از همین نور به جذابیت هر چه بیشتر مغازه برای مشتریان بیفزایید. شما می توانید از نورهای خاص که با توجه به شغل خود و محصولاتی که عرضه می کنید در بازار وجود دارد نورپردازی را انجام دهید. نور پردازی در دکوراسیون مغازه می تواند به ۲ صورت انجام شود. اول نورپردازی محیطی و دوم نورپردازی ویترین یا محصولی. البته در مقاله های بعدی بطور کامل به مقوله نورپردازی در دکوراسیون مغازه خواهیم پرداخت. به هر حال یادتان باشد کاری که استفاده از نور برای شما انجام می دهد هیچ المان دیگری نمی تواند انجام دهد.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

رنگ ها نیز همین خاصیت را دارند. زمانی که شما در خلق شخصیت مغازه خود اقدام به طراحی دکوراسیون می کنید نیازمند استفاده از رنگ ها هستید. رنگ هایی که به نوع محصولاتی که عرضه می کنید وابسته هستند. حتی اندازه محصولات شما و همچنین حجم آنها نیز در بحث انتخاب رنگ ها تعیین کننده هستند. نگران نباشید نور و رنگ به عنوان المان های کمکی برای طراحی دکوراسیون مغازه در نظر گرفته می شوند که قدرتشان از المان های اصلی کمتر نیست. نکته دیگر در انتخاب رنگ ها ایجاد هارمونی چشمی است. شما می بایست بین رنگ های اصلی در دکوراسیون مغازه و رنگ محصولاتتان یک هارمونی مشخص و صحیحی را ایجاد کنید. تنها در این صورت است که می توان گفت رنگ ها به شما کمک کرده اند.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

۳ – متریال ها را به درستی انتخاب کنید

یکی دیگر از اصولی که رعایت آن در دکوراسیون مغازه ضرورت دارد انتخاب صحیح متریال ها است. ممکن است مغازه شما با تغییراتی جزئی تبدیل به آنچیزی که شما می خواهید شود. ولی اگر می خواهید تغییراتی اساسی را در مغازه خود ایجاد کنید و به صورت نوین اقدام به بازسازی دکوراسیون مغازه خود کنید حتماً به متریال های مختلفی نیاز پیدا می کنید. انتخاب شما در تک تک این متریال ها تعیین کننده است. تعیین کننده زیبایی و گیرایی مغازه شما. متریال های مختلف کفسازی، دکور دیوار، اجرای سقف و قفسه ها می بایست به دقت انتخاب شوند. نوع جنس آنها و رنگ متریال ها بسیار مهم است. یادتان باشد متریال ها را باید طبق طرح اجرا کنید.

دکوراسیون مغازه
دکوراسیون مغازه

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه دکوراسیون مغازه از طراحی تا اجرا است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :