طراحی دکور مغازه میوه فروشی

طراحی دکوراسیون مغازه سبک مدرن

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

در گذشته در مورد دکوراسیون مغازه در اصناف مختلف با یکدیگر گفتگو کرده ایم. همانطور که می دانید طراحی دکوراسیون مغازه در هر صنفی اصول و قواعد خاص خود را دارد. شما می بایست در ابتدا نیازها و خواسته های مشتریان خود را بررسی نمایید و با توجه به طیف مخاطبان خود، بازسازی مغازه را انجام دهید. برای تغییر دکوراسیون مغازه از صنفی به صنف دیگر نیاز به شناخت دقیق محصولات و نوع مخاطبان شماست.

کارشناسان سیتاک برای ارائه ی مشاوره ی دقیق و کاربردی همیشه آماده هستند و با در نظر گرفتن ایده های جدید در دکوراسیون مغازه ی شما، سعی می کنند تا مشتریان بیشتری را به سمت مغازه ی شما بکشانند. طراحی دکوراسیون مغازه یکی از اقداماتی که می بایست برای جذب مشتریان بیشتر به صورت صحیح و اصولی انجام شود. با سیتاک همراه باشید تا در مورد طراحی دکور مغازه میوه فروشی باهم صحبت کنیم.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

طراحی دکوراسیون میوه فروشی سبک مدرن

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

از ابتدایی ترین و اساسی ترین اولویت ها در خلق دکوری پویا و جذاب برای مغازه ی میوه فروشی، استفاده از چیدمان صحیح است. اگر یادتان باشد در ۲۵ سال گذشته میوه فروشی ها با قرار دادن جعبه های میوه در کنار هم اقدام به فروش میوه می کردند. در حال حاضر یک چیدمان اصولی و خاص در کنار استفاده از المان های مختلف دکوراتیو، می تواند نظر مشتریان را به سوی مغازه ی شما برگرداند.

طراحی دکوراسیون بخش میوه فروشی سبک فروشگاهی

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

۱ – چیدمان صحیح و اصولی:

میوه فروشی شغل بسیار متنوعی است. در صورتی که ممکن است شما فکر کنید که میوه فروشی بسیار یکنواخت است. خوشبختانه در کشور ما ۴ فصل عالی وجود دارد و هر فصل با توجه به مقتضیات خودش، دارای میوه های متنوع و خوشمزه ای است. بنابراین می بایست دکوراسیون مغازه را به گونه ای سامان دهی کنید، که بتوانید هر ۴ فصل سال از آن استفاده نمایید. ضمن اینکه محصولاتی مانند سیب زمینی و پیاز و مشابه اینها در تمام فصول سال وجود دارند و حتماً باید جایی مخصوص به خودشان را در دکوراسیون مغازه لحاظ کنید.

قدم اول در چیدمان مغازه میوه فروشی این است که مغازه ی خود را بر اساس متراژ و ابعاد آن، تقسیم بندی نمایید. بخش فروش میوه های فصل به صورت جداگانه، بخش فروش سبزی ها به صورت مجزا و بخش فروش صیفی جات نیز در دسته ی جداگانه ای تعریف می شوند. مشتریان شما در کنار بخشی که برای فروش میوه های فصل در نظر گرفته اید، نباید سیب زمینی را هم ببینند. باید به ذهن مشتریان خود در چیدمان مغازه نظم دهید.

قدم بعدی این است که استند هایی برای قراردادن انبوهی از میوه ها به صورت مجزا آماده نمایید. ممکن است حداقل ۲۰ یا ۳۰ استند جداگانه نیاز داشته باشید. نکته ای وجود دارد این است که ابعاد و اندازه های این استند ها می بایست دقیقاً مشابه یکدیگر باشند. البته می توانید با خلاقیت خود برای هر میوه و با توجه به حجم فروش آن محصول، استندی در ابعاد و اندازه های مختلف هم در نظر داشته باشید.

چیدمان اصولی میوه ها و طراحی دکور خاص

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

۲ – استفاده کردن از ارتفاع دیوارها:

اقدام بسیار جالب بعدی برای طراحی دکور مغازه می بایست حول ایده هایی باشد که بتواند از فضای موجود در مغازه ی شما بیشترین بهره را نصیبتان گرداند. یعنی شما باید به گونه ای چیدمان مغازه را انجام دهید که نه تنها جا کم نیاورید، بلکه همیشه برای قراردادن و جانمایی محصولات جدید هم آمادگی داشته باشید. اینکار تنها یک راه دارد و آن این است که از ارتفاع دیوارهای مغازه استفاده نمایید.

برای ساخت استند ها، می توانید از پایه های بلند استفاده کنید تا بتوانید با توجه به دسترسی مشتریان خود میوه ها را در معرض انتخاب و جدا کردن قرار دهید. معمولاً استند های ۸۰ سانتی متری تا ۱ متری از سطح زمین مناسب هستند. حال شما چیدمانی در اختیار دارید که می توانید روی استندها را با قراردادن میوه ها و زیر استند ها را با قرار دادن گونی های صیفی جات پُر نمایید. بنابراین مشکل انبار محصولات شما حل شد.

نکته ی دیگری که در استفاده از دیوارهای مغازه وجود دارد این است که مشتریان شما می توانند راحت تر از قبل میوه ها را ببینند و آنها را برای خرید انتخاب نمایند. سطح دسترسی مشتریان شما به میوه ها بیشتر شده است. هر چه سعی کنید کار خرید و انتخاب میوه ها را برای مشتریان خود راحت تر نمایید، بیشتر مشتری جذب می کنید و مطمئناً بیشتر میفروشید.

چیدمان صحیح میوه ها

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

۳ – استفاده از آینه:

آینه ها عناصر اصلی دکوراتیو در مغازه های مختلف هستند. در میوه فروشی هم یکی از تاثیر گذار ترین عناصر، آینه ها هستند. اگر یادتان باشد اشاره کردیم که ارتفاع استند ها را بیش از ۱ متر در نظر نگیرید، زیرا دسترسی مشتریان به میوه ها کم می شود. بنابراین ارتفاع بالاتر از سطح ۱ متر را می توانید آینه کاری نمایید. آینه های بزرگی که تمام دیوارهای مغازه ی شما را پوشانده باشد. باور کنید تاثیری که آینه ها در صنف شما دارند، قیمت ها ندارند.

آینه ها به مغازه ی شما عمق می دهند. باعث بزرگ نشان دادن مغازه ی شما می شوند. از همه مهمتر اینکه اعتماد درونی مشتریان برای خرید از مغازه ی شما را بیشتر می کنند. زیرا هیچ چیز پنهانی را، نمی بینند. آینه ها در انعکاس نورپردازی مغازه ی شما هم نقش بسیار مهم و انکار ناپذیری را دارند.

طراحی دکور میوه فروشی با ایجاد فضایی برای استفاده کردن از آینه

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

۴ – استفاده از مه پاش:

ایده ی جدید و ناب دیگری که می تواند خیلی به افزایش فروش مغازه ی شما کمک کند، استفاده از مه پاش است. در حال حاضر بسیاری از اصناف پر رفت و آمد و خدمات غذایی از این ایده استفاده می کنند. مغازه های فروش فست فود و آبمیوه فروشی ها از جمله استفاده کنندگان از ایده هستند. شما نیز می توانید با استفاده از چند متر لوله ی مخصوص و یک منبع آب و با قرار دادن یک پمپ آب ساده، اینکار را عملیاتی و اجرایی نمایید.

مه پاش ها باعث ایجاد حس تازگی و شادابی در مغازه ی شما می شوند. مشتریان هم به دنبال همین هستند. تازگی در محصولاتی که خرید می کنند، یکی از اولویت های آنان است. شما با استفاده از مه پاش ها می توانید این احساس را در آنها تقویت نمایید و فروش خود را بیشتر نمایید.

طراحی دکوراسیون فروشگاهی و استفاده از مه پاش

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

۵ – نورپردازی مغازه:

نورپردازی عاملی است که تقریباً در تمامی مشاغل باید به صورت جدی و اصولی با آن روبرو شد. پیشنهاد می دهیم از هزینه های نورپردازی نترسید و خود را به هزینه های پایین مجاب نکنید.

اگر می خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید، نورپردازی را با مشورت اهالی فن انجام دهید. البته خیلی کار سختی نیست. نکته های مهم در نورپردازی را رعایت نمایید و تاثیر آنرا در مغازه و میزان فروش خود ببینید. اول اینکه باید تمامی محصولاتی که در معرض خرید قرار می دهید دارای نور کافی باشند. حتماً نیاز نیست لامپ جداگانه ای برای هر یک از میوه ها تعبیه نمایید. همینکه روشن باشند کافی است.

دوم اینکه نور عمومی مغازه ی شما می بایست به رنگ سفید و بسیار پر نور باشد. هر چه نور عمومی مغازه را تقویت نمایید، بیشتر جلب توجه می کنید. البته نور زیاد در بسیاری از صنوف مناسب نیست. ولی در میوه فروشی نیاز دارید که نور بسیار زیادی در فضای عمومی مغازه ایجاد نمایید. می توانید برای بخش استند میوه ها نورهای LED و نورهای مخفی را نیز در نظر بگیرید. اینکار در ابتدا جلب توجه می کند و باعث وارد شدن مشتریان به مغازه خواهد شد.

شرکت سیتاک طراح و مجری دکوراسیون مغازه در اصناف مختلف سات و همیشه آماده ی ارائه مشاوره رایگان است.

طراحی دکوراسیون خاص جهت فروش میوه های لاکچری

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

طراحی دکوراسیون میوه فروشی به سبک فروشگاهی

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

چیدمان صحیح میوه ها

طراحی دکور مغازه میوه فروشی
طراحی دکور مغازه میوه فروشی

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *