طراحی فست فود

طراحی فست فود
طراحی فست فود

طراحی فست فود

طراحی فست فود دارای شرایط و نکاتی است که رعایت کردن آنها منجر به افزایش مخاطبان خواهد شد. البته در ارائه محصولات غذایی اولین شرط جذب مخاطبان جدید، کیفیت غذایی است که ارائه می کنید. ولی همانطور که می دانید دکوراسیون مغازه و توجه به جلوه ی بصری نیز تاثیر بسزایی در پروسه جذب و افزایش فروش خواهد داشت. سیتاک امروز نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون مغازه فست فود ارائه می کند.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

مطالعه این مطلب زمان زیادی از شما نخواهد گرفت و امیدواریم بتوانیم در جهت افزایش فروش و تثبیت برند شما در ذهن مخاطبان گامی موثر برداشته باشیم. کافی است با سیتاک همراه باشید و از کارشناسان دکوراتور سیتاک مشاوره رایگان دریافت نمایید.

طراحی فست فود

۱ – مغازه ای فانتزی یا سنتی؟

اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که تعیین کنید چه نوع مغازه ای می خواهید داشته باشید. انتخاب شما قطعاً متاثر از محله یا منطقه ای است که در آن مغازه دارید. شما می توانید بر اساس بافت منطقه ی خود تعیین نمایید که مغازه ای فانتزی بیشتر مشتری جذب می کند یا مغازه ای سنتی.

مغازه ها و فضاهای فانتزی معمولاً از دکورهای ساده ولی جذاب و طرح دار استفاده می کنند و طراحی سقف و دیوار در این سبک کمی متفاوت خواهد بود. ولی مغازه های سنتی دارای شکل و شمایلی آشنا برای مردم هستند و این امر می تواند اعتماد تعداد بیشتری از مخاطبان را جلب نماید. سیتاک مشاور شما در بازسازی مغازه است.

شما می توانید با استفاده از ابزارهای خلاقانه در دکوراسیون مغازه این چالش را پُشت سر بگذارید. رسیدن به فست فود پُرمشتری کار ساده ای نیست. شما می توانید از ضوابط استفاده نمایید و سلایق خود را بر روی آنها اعمال نمایید. سلیقه هایی که ممکن است سلایق مردم نیز باشد.

تفاوت مغازه های فانتزی و سنتی عموماً در متریال ها و نورپردازی مورد استفاده است. اگر می خواهید مغازه ای با هزینه های بازسازی پایین تری بسازید سبک پیشنهادی سیتاک سبک سنتی است. ولی اگر می خواهید پا را کمی فراتر بگذارید و ریسک دکوراسیون مغازه فانتزی را می پذیرید، بهترین انتخاب سبک فانتزی خواهد بود.

متریال های ساده با رنگ های مختلف که قاعده ی خاصی در چیدمان و جانمایی آنها رعایت نشده است. نکته ی اصلی اینجاست که شما با دکوراسیون مغازه می خواهید مشتریان بیشتری را برای یکبار تست کیفی محصولات غذایی خود جذب نمایید. بعد از جذب اول، کیفیت محصولات شما است که مشتری را وادار به خرید مجدد می کند. جذابیت در قیمت ها نیز بی تاثیر نخواهد بود.

طراحی فست فود

۲ – طراحی فضای پذیرایی:

پس از اینکه دقیقاً مشخص کردید از چه سبکی در دکوراسیون مغازه خود استفاده می کنید، می بایست طراحی پلان معماری را انجام دهید. در پلان معماری به صورت دقیق مشخص خواهد شد چه فضایی و با چه ابعادی برای کارکنان فست فود شما و چه متراژی در کدام سمت مغازه برای پذیرایی از مشتریان شما است.

بنابراین توصیه می کنیم بدون طراحی معماری کار را آغاز نکنید. یکی از وظایف شرکت های دکوراسیون مغازه بررسی شرایط میزبانی شما در مغازه فست فود است. تعیین میزان ورودی مغازه و جانمایی مبلمان همیشه از نکات مهم در طراحی دکوراسیون مغازه خواهد بود. ابتدا پلان معماری طراحی می شود و سپس بر اساس نقشه می توان جانمایی و تعداد میزهای پذیرایی را مشخص کرد.

حتی مسیر دسترسی مشتریان شما به کانتر پذیرش و همچنین مسیر سرویس دهی کارکنان شما به مشتریان نیز در همین پلان معماری مشخص خواهد شد. یادتان باشد طراحی نقشه در مغازه می تواند تا حدود زیادی از میزان هزینه های اضافی و ناخواسته شما کم کند. زیرا شما به طور مشخص می دانید که چه هزینه هایی برای کدام بخش ها در مغازه فست فود خواهید داشت.

انتخاب صندلی ها و نوع جنس آنها نیز بستگی به سبکی که در ابتدا برای دیزاین مغازه انتخاب کردید دارد. در مغازه های فست فود سنتی معمولاً از میزها و صندلی های لهستانی با پایه های کوتاه تر استفاده می شود که جنس آنها چوب است. ولی در مغازه هایی با سبک فانتزی انتخاب میز و صندلی های فلزی یا نیمکت های روکوب شده می تواند بهترین گزینه باشد. البته همیشه در سبک فانتزی دست شما باز است که مبلمان متفاوتی را انتخاب نمایید یا سفارش ساخت دهید.

طراحی فست فود

۳ – تابلوهای دکوراتیو:

یک مغازه فست فود با دیواره های خالی و بدون تزئینات را تصور نمایید، جذابیتی ندارد. چرا از تمام فضاهایی که در اختیار دارید در جهت جذب مخاطبان و مشتریان بیشتر استفاده نکنید؟ سیتاک به شما پیشنهاد می دهد تا روی دیوارهای طراحی شده را با تابلوهایی با مزمون مرتبط با حرفه ی خود تزئین نمایید.

تابلوهایی که هر شخصی به محض دیدن آنها گرسنه می شود. یا تصویر شخصی چاق که در حال خوردن ساندویچی غول پیکر است. این تصاویر به شکل گیری ذهن مخاطبان در حالت گرسنگی کمک می کند و باعث می شود تا شما سفارشات بیشتری دریافت نمایید.

تابلوهایی با مزمون عمومی و طبیعت نیز می تواند راه گشا باشد. فقط نکته اینجاست که می بایست اینگونه تابلوها را با هوشمندی خاصی انتخاب نمایید. تابلوهایی که رنگ زمینه آنها زرد رنگ باشد به ترشح هورمون گرسنگی در بدن انسان کمک می کند. می توانید تابلوها را با نورپردازی مشخصی اجرا نمایید. در بخش نورپردازی در دکوراسیون مغازه فست فود به این موضوع خواهیم پرداخت.

در کنار تابلوها نیز می توانید از مجسمه ها یا عناصر سبز استفاده نمایید. یکی از ایده هایی که در فست فود ها کاربرد بیشتری دارد استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی است. انسان ها در طبیعت میل بیشتری به غذا خوردن دارند. شما می بایست از این خصوصیت طبیعی افراد استفاده نمایید. کافی است که گوشه و کنار مغازه خود یا در مسیر های اصلی عبور مشتریان از پُشت میزشان تا کانتر پذیرش از درختچه های سبز کوچک استفاده نمایید.

طراحی فست فود

۴ – استفاده از رنگ:

رنگ در دکوراسیون مغازه فست فود بسیار مهم است. رنگ های شاد بیشترین تاثیر را دارند. پیشنهاد می دهیم اگر به فکر برند سازی در فست فود هستید حتماً با شرکت دکوراسیون مغازه مشورت نمایید. انتخاب رنگ صحیح سازمانی می تواند به المانی برای شناخت بصری برند شما تبدیل شود.

رنگ های آبی، زرد و سبز می توانند تاثیر مستقیمی بر انتخاب مشتریان شما داشته باشد. رنگ های نارنجی و بنفش نیز در دسته رنگ های فست فودی هستند. یادتان باشد در مقوله انتخاب رنگ می بایست دقت مضاعفی به خرج دهید. زیرا اشتباه در انتخاب رنگ خطرات بسیار دارد و ممکن است به برند شما خسارت وارد کند.

شما می بایست از رنگ اصلی دکوراسیون فست فود خود در تابلوی اصلی بیرونی نیز استفاده نمایید. هنگامی که با طراح لوگو قرارداد می بندید دیدگاه بلند مدت داشته باشید. اگر بتوانید در یک جلسه همزمان با طراح دکوراتیو و طراح لوگو قرار ملاقاتی ست کنید می توانید خیال آسوده ای بابت انتخاب صحیح رنگ اصلی برندتان داشته باشید.

پیشنهاد دیگر سیتاک استفاده از نورپردازی خاص بر اساس رنگ اصلی مغازه است. مطمئناً نورپردازی بر اساس رنگ زرد بسیار متفاوت است با زمانی که شما رنگ آبی را برای برند خود انتخاب کرده اید.

شرکت سیتاک ایده پرداز، طراح و مجری دکوراسیون مغازه مشاور شماست.

طراحی فست فود

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *