طراحی ویترین در دکوراسیون مغازه

طراحی ویترین در دکوراسیون مغازه
[info_banner_vc image_id=”6006″]

طراحی ویترین در دکوراسیون مغازه

طراحی مناسب، فروش بیشتر

[/info_banner_vc]

طراحی ویترین دکوراسیون مغازه یکی از تخصص های سیتاک است. تلفیق هنر و تجربه برای خلق دکوراسیون مغازه اهمیت بسیاری دارد. همچنین نوع نگاه طراح به مقوله برند سازی در فضای تجاری و رقابت یکی دیگر از نکات اصلی است. شما می بایست بر اساس محتوای محصولاتی که ارائه می دهید و نوع مخاطبانی که محصولات شما دارند اقدام به طراحی دکوراسیون مغازه خود کنید.

تنها در این صورت است که هزینه های مترتب در بازسازی مغازه می تواند با جذب مشتریان بیشتر برگشت داشته باشد. سیتاک مانند همیشه در کنار شماست تا با استفاده از خلاقیت طراحان برجسته ی خود فضایی را در دکوراسیون مغازه شما ایجاد کند که منجر به افزایش مشتریان شما شود.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

اجازه دهید بحث طراحی ویترین را بر اساس شغل شما کمی مرتب کنیم. بسیاری از شغل ها می بایست دارای ویترین های لاکچری باشند. طلافروشی ها، بوتیک ها، کفش فروشی ها، صنف پوشاک مجلسی بانوان و کت و شلوار برای آقایان، لوازم آرایشی فروشی ها و خیلی از شغل های دیگر.

اگر شغل شما و محصولاتی که ارائه می کنید یکی از همین شغل ها است، با سیتاک همراه باشید تا در این مورد با یکدیگر صحبت کنیم. ویترین ها قلب مغازه شما هستند. حتی طراحی داخلی داروخانه نیز از این قاعده جدا نیست. طراحی ویترین همیشه باید تپنده و جذاب باشند. شما خیلی ساده و فقط با جذاب طراحی کردن ویترین مغازه خود می توانید مشتریان بیشتری را به داخل مغازه بکشانید.

هر فردی که جذب مغازه شما می شود می تواند مشتری وفاداری برای شما باشد. بنابراین با سیتاک همراه باشید و در این مسیر به سرمایه گذاری فکر کنید نه هزینه های مازاد.

 

[mvc_ihe image_id=”6008″ caption_bg=”#e0e26c”]

طراحی خلاقانه و مرتبط

[/mvc_ihe]

ویترین چیست؟

همانطور که می دانید ویترین بخشی از فضای داخلی مغازه است که می توان اجناس را در داخل آن برای نمایش جانمایی کرد. در هر صنفی ویترین کارایی خاص خود را دارد. البته که تمام ویترین ها برای جلب توجه بصری مخاطبان ایجاد می شوند. شما می توانید با طراحی و ساخت ویترین مخاطبان بیشتری را به سمت مغازه خود جلب نمایید. ویترین ها دارای ویژگی ها و فواید بسیاری هستند که در هنگام طراحی می بایست به آنها توجه شود.

در واقع بخش اصلی نمایش محصولاتی که عرضه می کنید، ویترین مغازه شماست. بنابراین با دقت و خلاقیت هر چه بیشتر سعی در طراحی آن داشته باشید. یکی از مشخصه ها و فواید ویترین این است که به مشتری این امکان را می دهد که قبل از درگیر شدن مستقیم با فروشنده، بتواند محصولات را از روی ظاهر آنها بررسی نماید.

این امر برای بسیاری از مردم مطلوب است. آنها دوست دارند شاخصه ای از محصولاتی که داخل ویترین قرار داده اید آنها را جذب کند. اگر این اتفاق بیفتد آنها علاقه ی بیشتری برای داخل شدن به مغازه شما نشان می دهند. در حقیقت مردم انتخابشان را از پشت ویترین انجام می دهند.

شما نیز می بایست این نکات را در طراحی ویترین و طراحی دکوراسیون مغازه خود لحاظ کنید. طراحی دکوراسیون مغازه شما اگر با توجه به سلایق و نیازهای مخاطب محصولات شما طراحی گردد بازدهی بسیار بیشتر و بهتری خواهد داشت. یادتان باشد کلید دکوراسیون مغازه شما توجه کامل به طیف مشتریان است. شما بر اساس نیازهایی که به فراخور محصولاتتان در مردم ایجاد می شود می بایست ویترین خود را طراحی کنید.

[mvc_ihe image_id=”6009″ caption_bg=”#ddae68″]

جانمایی صحیح عناصر

[/mvc_ihe]

ویترین در مشاغل مختلف:

همانطور که می دانید یکی از خدمات اصلی شرکت سیتاک طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه است. سیتاک طراحی را بر اساس شغل شما انجام خواهد داد. در طراحی ویترین برای مشاغل مختلف چند اصل کلی وجود دارد که شما می بایست آنها را رعایت نمایید. فرقی نمیکند که ویترین بوتیک در دستور کار است یا ویترین طلا فروشی.

مهم این است که اصول طراحی ویترین رعایت شود. البته برای مشاغل مختلف تفاوت هایی هم در طراحی ویترین مغازه وجود دارد که آنها را نیز با یکدیگر مرور می کنیم. یکی از اصول طراحی ویترین جانمایی صحیح و فرم هندسی ویترین است. شما هر شغلی که داشته باشید و هر محصولی را که در مغازه خود عرضه نمایید نیازمند ویترینی هستید که جانمایی صحیح و شکل هندسی مناسبی داشته باشد.

ویترین ها معمولاً در کنار ورودی مغازه ها قرار دارند تا بتوانند نظر مشتریان را جلب نمایند. طراحی ویترین از دیدگاه بصری بسیار حائز اهمیت است و قلب کسب و کار شما به حساب می آید. حال شما می توانید با در نظر گرفتن کانسپتی خاص برای ویترین، کاری انجام دهید که خلاقیت در کنار هنر طراحی بتواند به جذب بیشتر مشتریان شما کمک کند. اشکال هندسی دایره، لوزی یا استفاده از چند ضلعی ها که در طراحی ویترین مرسوم هستند می توانند کانسپت ویترین شما را شکل دهند.

یکی از ایده هایی که در دکوراسیون مغازه جالب است استفاده از قالب محصولاتی است که عرضه می نمایید. شما می توانید یکی از محصولات خود را که شغل شما بر اساس آن شناخته می شود، به عنوان دکوری برای ویترین خود انتخاب نمایید. شرکت سیتاک نیز در کنار شما ایده های جدیدی خلق می کند تا به هدف افزایش مشتریان وفادار دست پیدا کنید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

[mvc_ihe image_id=”6010″ caption_bg=”#dda756″]

کانسپت ویترین

[/mvc_ihe]

اهمیت نور در ویترین مغازه:

یکی از مزایایی که طراحی قبل از اجرا برای شما دارد این است که می توانید ویترین و دکوراسیون مغازه خود را قبل از شروع فعالیت اجرایی ببینید. در طراحی های اولیه قبل از اجرا سعی می شود تا تمام موارد بررسی و در طرح اعمال شود. طبق نظر و سلیقه شما طراحی ویترین انجام می گیرد و سپس طبق برآورد های اجرایی کار آغاز می شود. یکی از المان هایی که در طراحی دکوراسیون مغازه اهمیت بسیار دارد استفاده از نور است.

نورها می توانند معجزه کنند. افراد مختلف با سلیقه های متفاوت می توانند جذب نورپردازی صحیح و اصولی مغازه شما شوند. بنابراین با توجه به امکان استفاده از سبک های مختلف در دکوراسیون مغازه نورپردازی مغازه شما شکل می گیرد. لطفا از کنار این نکته ساده نگذرید. اگر بیشترین هزینه ها را نیز برای دکوراسیون مغازه انجام دهید ولی از نورپردازی صحیحی استفاده نکنید، نمی توانید بازدهی مناسبی دریافت نمایید.

شما می توانید با صرف اندکی هزینه از متریال های مناسب استفاده نموده و با نورپردازی جلوه ی مغازه خود را ایجاد نمایید. استفاده از متریال های گران قیمت مانند یک نورپردازی خوب و استفاده از متریال های ارزانتر جواب نمی دهد. سیتاک با در اختیار داشتن بهترین طراحان کشور سعی می کند مناسب ترین پیشنهاد را برای طراحی شما داشته باشد.

پیشنهاداتی که تماماً بر اساس ضوابط دکوراسیون مغازه می باشد و البته بر اساس نوع محصولات شما طراحی می گردد. نورپردازی در سبک های مختلف متفاوت است. اگر نورپردازی مغازه خود را به سبک مدرن انجام می دهید حتماً در طراحی المان ها نیز از سبک مدرن بهره ببرید. شرکت سیتاک تا رسیدن به نتیجه مطلوب کنار شماست.

[mvc_ihe image_id=”6012″ caption_bg=”#373372″]

اهمیت نور در ویترین

[/mvc_ihe]

طراحی ویترین های داخلی:

یکی دیگر از ایده های جدید در دکوراسیون مغازه استفاده از ویترین های داخلی است. شما در داخل مغازه خود نیز می توانید ویترین های شیک و مناسبی را اجرا نمایید. ویترین هایی که بیشتر از قبل به نمایش محصولات شما کمک می کنند و ذهن مشتریانتان را روشن نگه می دارند. در طراحی ویترین های داخلی محدودیت های نسبتاً کمتری خواهید داشت. شما در هر کجای مغازه که این امکان وجود داشته باشد می توانید ویترین های دکوراتیو را تعریف نمایید. حتی ویترین هایی با ارتفاع بیشتر که غالباً محصولات لاکچری شما را به نمایش می گذارند.

این دسته از ویترین ها نیاز به فضای زیادی نخواهند داشت. همین که بتوانید شکل هندسی مناسب و البته جالبی را برای آنها تعریف نمایید کافی است. پس از طراحی خلاقانه ویترین داخلی پیشنهاد می دهیم آنها را نورپردازی کنید. نورپردازی باعث جلوه گری بیشتر محصولات جدید و لاکچری شما خواهد شد. در ذهن مخاطب شما بیشتر اثر می گذارد و مشتریان را به خرید بیشتر تحریک می کند. بنابراین در این زمینه حتماً با شرکت های متخصص مشورت نمایید.

رنگ ها را نیز در طراحی و اجرای ویترین مغازه خود بازی دهید. شما می توانید بر اساس محصولات خود طیف گسترده ای از رنگ ها را برای ویترین در نظر بگیرید. البته سعی کنید رنگ های مورد نظرتان با دکوراسیون مغازه هماهنگی داشته باشد. شما باید ذهن مشتریان را در هماهنگی کامل تمام عناصر با یکدیگر حفظ نمایید. اگر مشتریان شما در دکوراسیون داخلی و ویترین اصلی تضادی در رنگ و نور مشاهده کنند ممکن است از خرید کردن پشیمان شوند. نورهای سقفی و رنگ های روشن می تواند به زیبایی ویترین مغازه شما کمک بیشتری کند.

برای دریافت مشاوره رایگان کافی است با کارشناسان سیتاک در ارتباط باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. رضا کشمیری
  ۳:۴۹ ۱۳۹۷/۰۶/۰۳

  سلام. برای مغازه ویتامینه طراحی و اجرا کامل چقدر زمان میبره؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • admin
   ۳:۵۳ ۱۳۹۷/۰۶/۰۳

   با سلام. بستگی به متراژ مغازه داره و نوع سبکی که در دکوراسیون مورد نظرتون هست. برای مشاوره بیشتر با کارشناسان سیتاک تماس بگیرید. سپاس.

 2. تاج گل مراسم افتتاحیه
  ۳:۱۹ ۱۳۹۷/۰۷/۰۸

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر
  کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون
  بشه

 3. عارف
  ۱۱:۳۴ ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

  سلام
  خیلی خیلی ممنون از توضیحاتتون
  بنده یک مغازه لباس فروشی دارم
  تصمیم به تغییر دکوراسیون ان دارم ما به دلیل این که مالک ان مغازه نیستم امکان تغییر و جا به جایی مغازه هر ساله هست
  ایا امکانش هست دکور و ویترینی بزنیم ک امکان جا به جایی ان به مکان و مغازه دیگری باشد؟؟؟

 4. seoarzan.ir
  ۹:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۰۱

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین