طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی

طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی
طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی

سیتاک قصد دارد تا در مورد دکوراسیون مغازه و به طور خاص درباره طراحی و اجرای صرافی با شما صحبت کند. همانطور که می دانید اولین آیتمی که در بازسازی و طراحی دیزاین مغازه اهمیت دارد زیبایی و خلاقیت است. در مورد روش های زیباسازی مغازه ها و استفاده از ایده های خلاقانه با هم صحبت می کنیم. ولی نکته ای که در طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی وجود دارد این است که امنیت مغازه نیز بسیار مهم و حیاتی است.

یک شرکت بازسازی ساختمان می بایست به خیلی از این مشخصه های ریز ولی مهم دقت کند. امنیت مغازه در صرافی ها و طلافروشی ها به شدت اهمیت دارد و نباید فدای زیبایی و دکور مغازه شود. اولویت انتخاب امنیت است و زیبایی در درجه دوم است. با سیتاک همراه باشید تا نکاتی در این موضوع را با هم مرور کنیم.

پیشنهاد می دهیم در بخش طراحی مغازه، تمامی نیازها و خواسته های خود را برای طراح بازگو نمایید. تنها در این صورت است که طراح می تواند ایده هایی را بررسی نماید که در آنها نیازها و سلایق شما دیده شده باشد.

به هر حال شما هر روز با مشتریان مختلف در ارتباط هستید و بهتر از هر شخص دیگری می دانید که آنها چه انتظاراتی از طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ی شما دارند. البته خدماتی که در صرافی ارائه می نمایید بسیار مهمتر از دیزاین مغازه ی شماست. ولی به هر حال بهتر است به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی
طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی

ابتدا نقشه ی امنیتی طراحی کنید:

اولین نقطه ای که باید به آن توجه کنید این است که نقشه ای کامل و بدون نقص از تاسیسات امنیتی تهیه نمایید. سیتاک در این زمینه مشاور شماست تا با درک نیازهای صحیح شما بتواند پیشنهاداتی برای نقشه ی امنیتی مغازه ارائه دهد. بنابراین سعی کنید تمام تمرکز اولیه خود را روی امنیت مغازه قرار دهید. هرچه ضوابط امنیتی را بطور کاملتر رعایت کنید خیال خودتان راحت تر خواهد بود.

سایر امور بازسازی معطوف به خلق زیبایی نسبت به فضای مورد طراحی می گردد. البته کارشناسان سیتاک با جانمایی صحیح از محل قرارگیری سنسورها و دوربین های مدار بسته به شما در این زمینه کمک میکنند.  اگر نقطه ای که سنسورها را قرار میدهید درست انتخاب شوند برای همیشه نگرانی شما رفع خواهد شد. شما می بایست نسبت به زاویه دید دوربین های مدار بسته آنها را جانمایی و تعبیه نمایید.

محدوده ای که سنسورها قادر به تشخیص آن هستند را بشناسید و بر اساس آن محل صحیح قرارگیری سنسورها را تشخیص دهید. شما به راحتی و تنها با کمک اینترنت می توانید مغازه خود را از هر جای دنیا ببینید. این موضوع تا حد بسیار زیادی روی آرامش شما تاثیر گذار است. پس از رسیدگی به مسائل امنیتی به سراغ طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی می رویم.

در دکوراسیون مغازه هر ایده ای می تواند کمک کننده باشد. هر نظر یا پیشنهادی می تواند برای بروز ایده های شما محرک باشد. شما برای بازسازی مغازه خود نیاز به ایده های خلاقانه دارید. سیتاک در این زمینه می تواند چند آلترناتیو مختلف را به شما پیشنهاد دهد. طرح هایی که در عین زیبایی قابلیت بالای اجرایی نیز داشته باشند. به صورت کلی طرحی که نتوان آنرا در عمل اجرا کرد یا اجرای آن هزینه های بسیار بالایی داشته باشد، طرح نیست نقاشی است.

طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی
طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی

سقف مغازه خود را کوتاه تر کنید:

روانشناسی محیط ثابت کرده است که مردم در مغازه هایی مانند طلا فروشی یا صرافی بیشتر در مغازه هایی با سقف متناسب احساس امنیت بیشتری دارند. دقیقاً نکته ای که در امر طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی نهفته است این است که شما می بایست ابتدا تناسب اندازه های محیط را در نظر بگیرید. مردم در محیط هایی که تناسب واقعی اندازه ها در آن رعایت شده باشد احساس امنیت بیشتری دارند.

بنابراین اگر سقف مغازه ی شما بلند است می بایست با طراحی و ساخت سقف جدید تناسب را در مغازه ایجاد نمایید. شما خدماتی را عرضه می کنید که خواه ناخواه با مردم در ارتباط هستید. در دکوراسیون مغازه خود می بایست خواست و نظرات مشتریان را در نظر داشته باشید. سیتاک بر اساس نوع شغل و حرفه ی شما و رفتارهایی که مخاطبان شما دارند به خلق ایده ها می پردازد و پروسه ی طراحی را طی می کند.

ایده های زیادی در طراحی سقف مغازه وجود دارد. مهم این است که ضوابط دکوراسیون در شغل خود را بشناسید. نورهای متمرکز اصلی را باید در صرافی بیشتر در نظر بگیرید. نورهای اصلی می توانند روشنایی مغازه را تامین کنند. هرچه میزان لوکس نور محیط افزایش یابد دکوراسیونی که طراحی کرده اید بیشتر به چشم می آید. در طراحی سقف می بایست جانمایی هالوژن ها را به درستی انجام دهید.

حتی زاویه تابش نور هر هالوژن نسبت به محیط نیز مهم است، چون ذهنیت مخاطب شما از مغازه را تعیین می کند. طراحان دکوراسیون داخلی همین وظیفه را دارند تا با شناخت نیازها و اصول اولیه بتوانند نظر مثبت مخاطبان مغازه را جلب کنند. کاری که در تمام اصناف می بایست بر اساس شرایط و نوع کالاها و خدماتی که در آن صنف عرضه می شود، صورت بگیرد.

طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی
طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی

از متریال مات استفاده نمایید:

یکی از روشها در جذب مخاطبان بیشتر برای طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی این است که دکوراسیونی مات ولی با انتخاب رنگ صحیح داشته باشید. سیتاک پیشنهاد می دهد اگر قرار است از چوب های دکوراتیو یا MDF در محیط استفاده کنیم متریال مات را جایگزین متریال براق کنیم. یادتان باشد شما محصولی عرضه نمی کنید و کارتان خدماتی است. آنهم خدماتی ارزشمند که دارای شخصیت اجتماعی بالایی است.

شما در حرفه ی خود با مشتریانی سر و کار دارید که در زمینه ارز فعالیت دارند. شما می بایست این افراد و سلایق آنها را بشناسید. نکته اینجاست که دکوراسیون مغازه شما به هر سبک و هر شکلی که باشد نوع ارتباطی که شما با آنها میگیرید و نوع احترامی که به مشتریان خود میگذارید حرف اول را در جذب مشتری بیشتر میزند. بنابراین در طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی دنبال ایجاد دکورهایی عجیب و غریب نباشید.

یادتان باشد نبوغ در سادگی است. ولی سادگی ای که ضوابط حاکم بر طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی در آن رعایت شده باشد. انتخاب رنگ و متریال برای کفپوش میتواند متاثر از همین نظریه باشد. متریال مات به اعتماد بیشتر مردم نسبت به مغازه و برند شما کمک می کند. میتوانید کانتر اصلی پرسنل خود را از چوب های قهوه ای سوخته یا کامپوزیت های نوک مدادی انتخاب نمایید. رنگ مشکی نیز در ایجاد حس اعتماد نقش مهمی دارد.

به شرطی که با رنگ سفید ساده ترکیب شود. معجزه ای که از ترکیب سفید و مشکی حاصل می شود باور نکردنی است. دکوراسیون مغازه شما می بایست حس صمیمیت را بین کارمندان شما و مشتریانتان افزایش دهد. رنگ های ملایمی مانند آبی روشن یا کِرم نیز می توانند رنگ اصلی و تِم سقف مغازه شما باشند. بنابراین در طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی دقت در انتخاب متریال و رنگ را فراموش نکنید.

طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی
طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی

در طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی حریم مشتری را مشخص نمایید:

در مسیری که تا اینجای این مقاله با هم پیمودیم امنیت و دکوراسیون داخلی را بررسی کردیم. یکی از نکاتی که در بازسازی مغازه اهمیت بیشتری دارد این است که بر اساس نوع شغل خود چه فضایی را به مشتری اختصاص می دهید؟ شما می توانید در ابتدای طراحی نقشه ها فضای مورد نظر برای مشتری را کنار بگذارید و الباقی فضاهای باقی مانده را به کارمندان و قرارگیری گاوصندوق ها اختصاص دهید.

مشتری شما به فضای زیادی نیاز ندارد ولی باید حس کند که برای وی ارزش قائلید. میتوانید این حس را با اختصاص فضایی که بتواند در مغازه شما استراحت کوتاهی داشته باشد، ایجاد نمایید. یک میز و ۲ عدد صندلی کافی است و نیاز نیست خیلی فکر خود را درگیر این موضوع کنید. در فضای اختصاصی مشتری می توانید دستگاه تست پول یا تابلوی اعلام قیمت ارزهای مختلف جهان را جانمایی کنید.

برای قراردادن تابلوی نرخ ارز می بایست محلی را در نظر بگیرید که شما و کارمندانتان به آن دسترسی داشته باشید. می توانید نور موضعی نیز برای تابلو در نظر بگیرید. نوری که بتواند نظر مخاطب را جلب نماید و مشتریان نگاهشان به تابلو بیافتد. البته می توانید از تابلوهایی استفاده نمایید که از سگمنت های نوری تولید شده باشند.

تابلوهای روان یا LED نیز همین کار را میکنند. طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی با طراحی داخلی داروخانه کاملاً متفاوت است. ولی شباهتی که وجود دارد این است که مشتریان و مخاطبان در هر دو مغازه به آرامش بیشتری نیاز دارند و شما می بایست این آرامش را ایجاد نمایید.

طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی
طراحی و اجرای دکوراسیون صرافی

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *