طراحی کافه روف گاردن

طراحی کافه روف گاردن
[info_banner_vc image_id=”5795″ pic_size=”1500″ pic_height=”600″]

طراحی کافه روف گاردن

سیتاک طراح و مجری کافه روف گاردن 

[/info_banner_vc]

یکی از ضروریات برای ساکنین شهرهای بزرگ و پر جمعیت داشتن فضاهایی در اطراف است که بتواند کمی از استرس و خستگی روزمره کاهش دهد. روف گاردن و فضاهای سبز پشت بامی یکی از همین فضاها است. شما می توانید روی بام ساختمان خود روف گاردن زیبایی داشته باشید که ساعاتی از روز و شب را در کنار خانواده خود در آنجا بگذرانید.اگر طراحی کافه روف گاردن طبق اصول و ویژگی های ساختمان شما باشد حتماً فضایی آرامش بخش اجرا خواهد شد. فضایی که میتواند عصرهای بهاری و پاییزی میزبان شما باشد و در آن یک فنجان چای داغ و دقایقی آرامش را یکجا به شما هدیه دهد.

 

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع روف گاردن و فضای سبز پشت بامی در ایران

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

 

امروز سیتاک قصد دارد تا شرایط و ویژگی های طراحی کافه روف گاردن را توضیح دهد. روف گاردنی که در دل خود یک کافی شاپ کوچک را جای داده است. به عقیده ما یکی از روزهای هفته مانند جمعه ها و روزهای تعطیل فرصت مناسبی است که بتوان صرف صبحانه را با آرامش صبح تجربه کرد. شما در هر لحظه از شبانه روز نیز میتوانید از روف گاردن اختصاصی خود لذت ببرید.

ولی داشتن کافه روف گاردن دارای ضوابط و شرایطی است که سیتاک امروز در مورد آن با شما صحبت می کند. شرایطی که به لحاظ طراحی و جانمایی المان های یک روف گاردن با کیفیت مورد نیاز است. شما به محض اینکه نیازهای خود را با اندازه های موجود بام تطبیق دادید در واقع ایده های جدید راه ورود به ذهن شما را پیدا می کنند و با مشورت با طراحان سیتاک میتوانید آنها را بررسی و اجرا نمایید.

با سیتاک همراه باشید.

طراحی کافه روف گاردن

۱ – جانمایی صحیح عناصر:

یکی از بدیهیات در اجرا و طراحی کافه روف گاردن این است که شما بهترین نقطه از بام را برای هر کدام از المان ها و عناصر تعیین نمایید. به این منظور طراحان سیتاک ابتدا در محل پروژه حاضر می شوند و سپس پس از برداشت اندازه ها نسبت به جانمایی صحیح اقدام می کنند. ولی اگر خود شما خواستید این جانمایی را انجام دهید در ابتدا می بایست عناصر کلی که در طراحی کافه روف گاردن قابلیت اجرایی دارند را بشناسید.

سپس با توجه به نیازهای خود در ابعاد و اندازه های مختلف آنها را در نظر بگیرید. آبنماها و کانتر ها و درختان سبز و … از عناصر کلی هستند. باربکیو یا منقلی برای کباب به همراه دودکشی مناسب نیز از جمله نیازهای شماست. دیگر موارد نیز برای تکمیل شدن فرم اصلی روف گاردن شما در نظر گرفته می شود.

بهترین روش برای طراحی کافه روف گاردن این است که ابتدا کانتری برای نگهداری یخچالی کوچک و ظروف مربوط به قهوه را در آن نگهداری کنید. بهتر است این کانتر مسقف باشد. زیرا شما در زمستانها و پاییز هم میخواهید از روف گاردن خود استفاده نمایید. اتفاقاً یکی از زیبایی های روف گاردن نوشیدن یک فنجان قهوه زیر باران است. میتوان سقف کانتر مذکور را با سقف های کاذب سبک که با روکش سیمان های رنگی کار می شود اجرا کرد.

قبل از اینکه کانتر را اجرا کنید می بایست زیر ساخت هایی که بعد از اجرا به آنها نیاز دارید را مشخص کنید. لوله های آب سرد و گرم و خروجی فاضلاب و بحث نورپردازی و امنیت کانتر از مسائلی است که باید آنها را در نظر گرفته باشید. سیتاک تمامی این موارد را در مشاوره ها به اطلاع شما می رساند و می توانید نسبت به انتخاب گزینه های متعدد اجرایی اقدام نمایید.

طراحی کافه روف گاردن

۲ – طراحی و اجرای تاسیسات:

تاسیسات روف گاردن بسیار حائز اهمیت است. زیرا شما در بام ساختمان خود می بایست فضایی سبز اختصاصی را ایجاد نمایید که اگر تاسیسات را به درستی و صحت اجرا نکنید ممکن است دردسر زیادی برای ساکنین ساختمان ایجاد نماید. عایق کاری مجدد پشت بام میتواند تا حدود زیادی خیال شما را از نمزدگی سقف طبقه آخر راحت کند.

مشخص کردن محل فاضلاب کانتر و محل قرارگیری لوله های آب و سینک بسیار مهم است. پس از اینکه تاسیسات را جانمایی کردید نوبت به مشخص کردن وضعیت کف روف گاردن میرسد. کف پشت بام شما میتواند از هر متریالی باشد. موزاییک، سنگ یا هر متریال دیگری. یکی از فعالیت های اجرایی سیتاک این است که کف بام را از نظر رطوبت عایق میکند.

 ابتدا ترمیم عایق کاری بام انجام می شود. سپس بر اساس نیازهای آبراهی جوی هایی مشخص تعریف می شود. آبراه هایی که بتواند آب های خروجی از آبنما و شستشوهای احتمالی بام را به مجرای فاضلاب هدایت نماید. این بخش را می بایست بر اساس نقشه های فاز ۲ اجرا نمایید، زیرا شیب بندی بام و هدایت صحیح آب بسیار مهم است.

تاسیسات برق هم میبایست در مراحل طراحی و نیازهای شما طراحی و اجرا گردد. پیشنهاد می دهیم نورها را نیز بر اساس نقشه تعریف کنید. نورهای پشت بامی می توانند نمایی زیبا و لاکچری را در شب برای بام ساختمان شما تدارک ببینند. کافی است که از نورهای مناسب در نقاط مناسبی از بام استفاده نمایید. نوع نورها نیز برای نورپردازی روف گاردن از اهمیت خاصی برخوردار است.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

طراحی کافه روف گاردن

۳ – استفاده از چوب های مخصوص:

یکی از متریال هایی که همیشه می تواند جای خود را در روف گاردن ها باز کند، چوب های مخصوص نما است. چوب هایی که به نام ترموود معروف هستند و قابلیت استفاده در فضاهای باز را دارند. این چوب ها خاصیت دکور پذیری نیز دارند. یعنی شما می توانید از همین چوب ها نیز به عنوان عناصر دکوراتیو که فضای روف گاردن را زیبا می کنند، استفاده نمایید. نوع چیدمان این چوب ها در فضا و طرحی که به روف گاردن شما می دهند کاملاً بستگی به خلاقیت طراح دارند.

این صحبت به این معنی است که چوب های ترموود بسیار خاصیت طرح پذیری و دکوراتیو دارند. کافی است بدانید که دقیقاً چه می خواهید. بدانید که منظور های استفاده از روف گاردن چیست و چه کاربری هایی می توانید از روف گاردن ساختمان خود انتظار داشته باشید. فضایی برای صبحانه خوردن یا پذیرایی از میهمانان ویژه ی خود یا حتی مطالعه کتابی که به آن علاقه مند هستید در اختیار شماست.

دیگر خدمات سیتاک

بازسازی ساختمان                                 طراحی ویلا          

طراحی کافه روف گاردن

۴ – استفاده از چمن مصنوعی روی بام:

یکی از راه ها برای زیباسازی و بخشیدن طراوت بیشتر در هنگام طراحی کافه روف گاردن، استفاده از چمن مصنوعی است. سیتاک نمونه کارهایی دارد که زیر واش بتن و در واقع کفپوش بام چمن های مصنوعی را اجرا کرده است. این روش هم باعث ایجاد طرحی متفاوت میگردد و هم هزینه های کمتری را در پی خواهد داشت. چمن های مصنوعی روح سبزی و طراوت را به باغچه ی کوچک پشت بامی شما هدیه می دهند.

در طراحی کافه روف گاردن اگر می خواهید طراوت و شادابی را بالا ببرید حتماً می بایست از گلهای طبیعی و درختچه های سازگار با محیط های باز نیز استفاده نمایید. ترکیبی از رطوبت و سبزی میتواند طراوت روف گاردن را بسیار بالا ببرد. کل این فضا در کنار آبنمایی لوکس چهره ای زیبا به پشت بام شما می دهد. هرچه تلاش کنید خلاقیت در طراحی را بالا ببرید بازدهی بیشتری نیز دریافت می کنید.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

آبنما به دو روش می تواند ایجاد شود. اول اینکه متناسب با اندازه های بام و شکست های آن ساخته شود و دوم اینکه متناسب با اندازه های بام به صورت آماده تهیه شود. شما می توانید آبنما را به صورت کلاسیک یا حتی مدرن در نظر بگیرید. اگر سبکی که روف گاردن شما در آن طراحی می شود کلاسیک است بهتر است از آبنمای کلاسیک نیز استفاده نمایید. ولی اگر فضای کمی دارید و یا سبک کار شما مدرن است می توانید از آبنماهای شیشه ای و مدرن استفاده نمایید.

هر دوی این آبنماها زیبایی خاص خود را دارند. بنابراین زیاد مهم نیست که شکل ظاهری آنها چی باشد. کافی است تاسیسات و محل قرارگیری آنها به دقت انتخاب شده باشد. شما می توانید هر آبنمایی را که انتخاب کردید نورپردازی نمایید. نورپردازی آبنما هم از داخل آب به صورت مخفی انجام می شود و هم از نورهایی که آبنما را روشن می کنند استفاده می شود.

طراحی کافه روف گاردن

۵ – نورپردازی کافه روف گاردن:

طراحی کافه روف گاردن شما زمانی زیبا می شود که بتوانید از خاصیت نورهای مختلف در آن استفاده نمایید. در ابتدا پیشنهاد می دهیم بر اساس جانمایی مبلمان نورپردازی را انجام دهید. مبلمان فضای سبز شما هر کجای بام که قرار گرفته باشد برای اوقات شب نیاز به نور زیاد دارد. شما می توانید از پرژکتورهای نوری برای روشنایی اصلی استفاده نمایید.

یادتان باشد در نورپردازی روف گاردن نباید مزاحم سایر همسایه ها شویم. نورهایی که مستقیما روی پنجره ی همسایه ها سایه می اندازد مناسب نیستند. کافی است جانمایی صحیحی برای پروژکتورها در نظر بگیرید. سیتاک پیشنهاد می دهد همه چیز را بر اساس طراحی کافه روف گاردن جلو ببرید. طراحی مقوله ای است که در آن همه چیز به دقت بررسی می شود و در عملیات اجرایی مسئله ای از قلم نمیفتد.

نورهای خطی و نورهای ستاره ای نیز می توانند فضای سبز و آبنما را پوشش دهند. همانطور که می دانید هدف از اجرا و طراحی کافه روف گاردن ها رسیدن به آرامش بیشتر در هیاهوی زندگی شهری است. بنابراین نورهایی را انتخاب نمایید که ضمن زیبایی بتوانند آرامش شما را در لحظاتی که از روف گاردن استفاده می کنید، بالا ببرد.

میتوانید دور تا دور فضای بام را با چوب های ترموود کار کنید و زیر آنها را با نورهای مخفی نورپردازی کنید. اینکار باعث می شود تا در ارتفاع پایین (در حدود ۱ متر) یک قاب نوری زیبا شکل بگیرد. قابی که در تمام عناصر روف گاردن در آن جانمایی شده اند. شما می توانید کانتر کافه را نیز بر اساس نظرات طراح جانمایی نمایید. سیتاک سعی می کند تا بهترین فضاها را برای روف گاردن شما طراحی و سپس اجرا نماید.

دریافت مشاوره رایگان:

۸۶۰۸۵۶۲۷ – ۰۲۱ آتلیه طراحی

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸  فرهمند

 

[wp-review id=””]

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. ناشناس
    ۹:۵۹ ۱۳۹۷/۰۶/۰۲

    امتیاز بینندگان:۵ ستاره ها