روف گاردن

طراحی و اجرای بام سبز (روف گاردن) در سراسر کشور

روف گاردن چیست؟

روف گاردن و محوطه سازی همانطور که می دانید به فضای سبز اختصاصی برای هر ساختمان گفته می شود که روی بام اجرا می شود. شما می توانید برای آپارتمان خود یا محل کارتان، روف گاردن را طراحی و اجرا کنید. یکی از شاخه های خدمات اصلی سیتاک، طراحی و اجرای کامل روف گاردن است. برای اینکه بتوانید اطلاعات کامل و مشاوره های تخصصی در این زمینه را دریافت کنید، پیشنهاد می دهیم از صفحه نمونه کار روف گاردن و فضای سبز دیدن فرمایید یا با بخش مشاوره طراحی سیتاک تماس بگیرید.

انواع روف گاردن

سیتاک، فضای سبز بام شما را در انواع مختلف طراحی و اجرا می کند. همانطور که در بخش طراحی دکوراسیون داخلی مطالعه کردید سبک های متفاوتی برای دیزاین منزل یا محل کار شما قابل اجرا است. سبک کلاسیک ایرانی یا سبک مدرن از مهم ترین و پر طرفدارترین سبک های دکوراسیونی در ایران هستند. شما برای اینکه بتوانید بیشترین بازدهی را به لحاظ لاکچری بودن روف گاردن در اختیار داشته باشید می بایست سبک طراحی را با سبک دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود هماهنگ کنید. در این صورت این فضاها را با یکدیگر ست می کنید.

سبک کلاسیک ایرانی در روف گاردن

سیتاک طراح و مجری سبک کلاسیک ایرانی برای روف گاردن است. در این سبک استفاده از متریال های سنگی چه در آلاچیق ها و چه در آبنماها توصیه می شود. سبک کلاسیک ایرانی یکی از زیباترین سبک های حاضر است. در این نوع طراحی، شما می بایست از درختچه هایی با ارتفاع ۲ متر استفاده نمایید. البته اگر می خواهید فضای سبز زنده و پویایی داشته باشید، نوع پوشش گیاهی قابل اجرا به انتخاب شماست. ولی باید عوامل موثر در این انتخاب را در نظر داشته باشید. تالار شهرداری شیکاگو یکی از معروفترین روف گاردن های جهان را در اختیار دارد.

نکته ای که در طراحی و اجرای فضای سبز بام اهمیت دارد این است که طراح بتواند تقسیمات فضای در اختیار یا مساحت بام را به درستی تفکیک نماید. معمولا در سبک کلاسیک استفاده از آبنماهای سنگی می تواند جلوه ای ویژه داشته باشد. آبنماها اگر بر اساس ضوابط طراحی بام سبز به درستی جانمایی شوند زیبایی بصری زیادی را به همراه خواهند داشت. در هر صورت این طراح است که روف گاردن منزل یا محل کارتان را خلق می کند. بقیه امور در اجرا خلاصه می شود. برای اجرای سبک کلاسیک حتما سراغ افراد یا مجموعه های با تجربه بروید، زیرا طراحی و اجرای بام سبز کلاسیک بسیار تخصصی می باشد و اگر کمی در اجرای دیتیل ها بی دقتی شود، ماحصل کار جلوه و نمای خوبی نخواهد داشت.

سبک مدرن در روف گاردن

در سبک مدرن همه چیز کمی متفاوت تر است. انحنا و قوس می تواند به کمک طراح بیاید. شما در سبک مدرن می توانید شاهد  هنرنمایی طراح باشید. جایی که با خلاقیت، استفاده از آب و آتش را ممکن می سازد. هدف از طراحی و اجرای روف گاردن دریافت آرامش از محیط است. اگر طراح بتواند در کنار خلق فضای سبز زنده از عناصر آب و آتش نیز بهره ببرد، میتوان گفت امر طراحی را به درستی به پایان رسانده است. استفاده از وسایل و تجهیزات مدرن در بام سبز و آلاچیق هایی متفاوت یکی از خصوصیات بارز این سبک است.

معمولا در روف گاردن های مدرن، کانتری برای پذیرایی از مهمانان احتمالی نیز در نظر گرفته می شود. سیتاک پیشنهاد می دهد اگر به دنبال در اختیار داشتن روف گاردنی متفاوت هستید از همان ابتدای بحث طراحی، فضای میهمانان و کانتر پذیرایی را نیز بر روی طرح مشخص نمایید. پس از اینکه طراحی انجام شد وارد اجرا شوید. هر گونه تغییری در فضاها به زیبایی نهایی بام سبز شما لطمه می زند.

 مشاوره و هماهنگی بازدید: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

نمونه کارها
روال اجرای پروژه
مراحل طراحی روف گاردن
مشاوره و بازدید رایگان
برداشت اندازه ها و بررسی ایده ها
طراحی ۳ بعدی
مشاوره در خرید تجهیزات
نصب و اجرای تجهیزات روف گاردن
تحویل پروژه
اجرای روف گاردن در تراس
طراحی کافه روف گاردن
خدمات سیتاک
طراحی ویلا

طراحی کامل نقشه های ویلا با بیش از ۱۰۰ پروژه طراحی شده در کشور

صنایع چوب سیتاک

طراحی و اجرای کلیه خدمات دکوراتیو چوبی اعم از کابینت آشپزخانه و ساخت مصنوعات چوبی

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل خود را با شیوه ها و طرح های خلاقانه انجام دهید.

مشاوره در طراحی و ساخت

سیتاک در کنار شماست و در بخش طراحی تا آخرین روز اجرا مشاور شما خواهد بود.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان های اداری و مسکونی در سبک های کلاسیک و مدرن تخصص سیتاک است.

دکوراسیون مغازه

ارائه جدیدترین طرح ها برای دکوراسیون مغازه شما بر اساس نوع محصولات و طیف مخاطبان شما در جهت افزایش فروش

مقالات
اجرای روف گاردن در تراس
روف گاردن
روف گاردن و محوطه سازی منزل یا محیط کار
روف گاردن در منزل این بخش از خدمات سیتاک کمی متفاوت تر از خدمات دیگر است. روف گاردن و محوطه سازی علاوه بر اینکه دانش بالایی لازم دارد نیازمند تجربه
ادامه »
راه های ارتباطی

۰۲۱-۸۶۰۸۵۶۷۲

۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹

info@sitakdesign.com

آدرس

تهران، ونک، گاندی شمالی، پلاک ۴، واحد ۳

شنبه تا پنج شنبه

از ساعت ۹ تا ۲۰

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ - ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹