ساخت ویلا

اجرای کامل ویلا های لوکس در سراسر کشور

ساخت ویلا

ساخت ویلا در ایران یک امر کاملا مهندسی و البته سلیقه ای است. بخش فنی ساخت ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است. ولی معمولاً مالکانی که در خواست طراحی ویلا دارند به این امر کمی سلیقه ای نگاه می کنند. در حقیقت این جایگاه و این نگرش درست است. شما به عنوان کارفرما میخواهید آنچه در ذهنتان به عنوان ویلای خود ساخته اید در عمل هم طراحی و اجرا گردد. حال این وظیفه شرکت طراحی ویلا است تا بتواند نظرات و سلایق شما را درک کند. و طبق ضوابط و اصول فنی در ساخت ویلا، اقدام به طراحی ویلا کند. سیتاک امروز در مورد بخش فنی ساخت ویلا با شما صحبت می کند. امیدواریم این مقاله بتواند دیدگاه روشنی از مسئله طراحی ویلا برای شما بسازد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی پلان ها و نقشه ها

در طراحی ویلا اولین بحث مهم فنی و تخصصی طراحی پلان ها است. پلان معماری، پلان سازه یا محاسبات و پلان تاسیسات از جمله نقشه های زیربنایی به حساب می آیند. در این بخش شما می توانید در مورد طراحی پلان معماری ویلا سلایق خود را اعمال نمایید. شما قبل از هر چیز باید بدانید که به طور واضح و روشن به دنبال چه چیز هستید؟. ویلای مورد نظر شما چه خصوصیاتی دارد؟. با چه سبکی از معماری می خواهید که طراحی شود؟.

اگر بتوانید به این سوالات پاسخ درستی دهید تقریباً ۵۰ درصد کار را پیش رفته اید. این نکته را فراموش نکنید که در بخش طراحی سازه ویلا و تاسیسات عملاً نمی توانید دخالتی آشکار داشته باشید. شما باید اجازه دهید که نقشه های فنی و تخصصی بر طبق روال خود پیش برود. سیتاک برای رسیدن به نقطه نظر مشترک در طراحی ویلا جلساتی را تنظیم می کند تا بتوانید ایده های خود را به صورت ترسیمی مشاهده کنید.

گاهی اوقات این تصور می رود که شرکت طراحی ویلا می بایست ایده هایی برای طراحی به شما بدهد. این امر کاملا درست است. شرکت های طراحی ویلا وظیفه دارند تا بر اساس نیازهای شما طراحی را انجام دهند. با توافقی که بین شما و آرشیتکت پروژه حاصل می شود، می توان نقشه های سازه ای و تاسیساتی را نیز به جریان انداخت.

در طراحی پلان معماری همه ی اتفاقاتی که شما در آینده با آنها در گیر هستید رخ خواهد داد. شما می بایست نیازهای خود را با کمک مهندس طراح جانمایی نمایید. سالن پذیرایی و متراژ آن، اتاق خواب ها و حتی حمام و سرویس را در پلان ببینید. آنها را بررسی نمایید و مطمئن شوید که با پلان حاضر می توانید نیازهای خود را به شکلی صحیح پاسخ دهید.

در واقع تمام آنچه در طراحی ویلا برای شما رخ می دهد در همین مرحله طراحی پلان معماری است. شما می توانید عکس هایی از ویلاهایی که شبیه به خواسته شما هستند را به طراح نشان دهید. با اینکار به خودتان کمک کرده اید و زمان را برای خود ذخیره ساخته اید.

ساخت استراکچر یا سازه ی ویلا

پس از اینکه طراحی پلان های ویلای شما به اتمام رسید نوبت به اجرای ویلا میرسد. دقیقاً همان بخشی که نیاز به تخصص و تجربه دارد. برای اینکه بتوانید ویلایی بدون عیب و نقص بسازید، می بایست سازه ای فوق العاده اجرا کنید. سیتاک طبق ضوابط و اصول مهندسی سازه و طبق نقشه هایی که از پیش طراحی شده است، سازه ی ویلای شما را اجرا می کند.

نکته ای که در طراحی و اجرای سازه وجود دارد این است که سازه ی ویلای شما فلزی است یا بتنی؟. این دو نوع سازه کاملاً با هم متفاوت هستند. سازه های بتنی مقاومت های کششی و سطحی بیشتری دارند ضمن اینکه ارزانتر هم تمام می شوند. در سازه های فلزی برتری با زمان اجرای آنها است.

 زمانی که شما برای اتمام سازه ی یک ویلای دوبلکس در حالت فلزی نیاز دارید یک روز تا یک هفته است. در حالی که برای سازه های بتنی می بایست حداقل یکماه زمان بگذارید. مزیت دیگری که سازه های بتنی نسبت به قلزی دارند این است که نیازی به تزریق یکجای سرمایه نیست. شما می توانید به مرور زمان میلگرد و بتن خریداری نمایید.

در حالی که در سازه های فلزی شما می بایست کل آهن مورد نیاز پروژه را به صورت یکجا خرید نمایید. معمولاً سازه های فلزی نسبت به سازه های بتنی حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد گرانتر تمام می شوند. بنابراین شما بر اساس منطقه جغرافیایی محل احداث ویلا و مقتضیات دیگر می توانید انتخاب نمایید که سازه ی ویلای شما از کدام نوع باشد.

اجرای نقشه تاسیسات

عامل دیگری که در ساخت ویلا اهمیت بسیار دارد، اجرای تاسیسات است. اجازه دهید تا این بخش را با یکدیگر بررسی کنیم. تاسیسات ویلای شما بر حسب وجود استخر در طراحی ویلا می تواند به تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برق تقسیم شود. شما می بایست ۲ نقشه تاسیسات تهیه نمایید. اولی مربوط به تاسیسات برق پروژه است.

تمام روشنایی ها، وسایل ارتباطی مانند آیفن تصویری و درب های اتوماتیک و … در بخش تاسیسات برق ویلا هستند. تاسیسات آبرسانی و گرمایش و سرمایش و همچنین تامین آب گرم مصرفی ویلا نیز در بخش تاسیسات مکانیک جای می گیرند. هر دوی این پلان ها مهم و حیاتی هستند. زیرا شما پس از ساخت ویلا نباید کوچکترین اشکال یا ایرادی در استفاده از ویلا داشته باشید.

در این پلان ها نیز نیازهای شما به دقت بررسی می شود. محاسبات کاملاً تخصصی برای تاسیسات مکانیک و تاسیسات برق صورت می پذیرد که این محاسبات هم لازم است. و هم به ارزش افزوده ویلای شما کمک شایانی می کند. شما می توانید نیازهایی فراتر از حد معمول را نیز برای سیتاک شرح دهید تا بتوانیم آنها را به صورت دقیق در طراحی پلان ها بگنجانیم. نیازهایی مانند داشتن سونا و جکوزی، یا داشتن زمین بازی تخصصی یا ساخت سینمای خانگی.

به هر ترتیب برای سیتاک اولویت، پاسخ صحیح دادن به نیازهای شماست. در اجرای ویلا نیز نکته همین است. سیتاک بر اساس نقشه های تاسیسات برق و تاسیسات مکانیک عملیات اجرایی را مدیریت می نماید. یکی از روش های اجرای تاسیسات استفاده از متریال های درجه ۱ می باشد. تاسیسات به دلیل اهمیتی که دارد نیازمند استفاده از بهترین متریال است.

ساخت دیوارها و پوسته ی ویلا

از ابتدا تا کنون با طراحی پلان ها پیش رفتیم و با اجرای سازه و اجرای بخش تاسیسات به ساخت دیواره های ویلا رسیدیم. البته شما می توانید بلافاصله بعد از اتمام سازه ساخت دیوارها را شروع کنید. جابجایی بین اجرای تاسیسات و اجرای دیوارها طبیعی است و مشکلی پیش نخواهد آورد. برای ساخت دیوارها متریال های مختلفی در دسترس شماست.

پیشنهاد سیتاک بر اساس محل قرارگیری ویلا استفاده از بلوک های سبک لیکا است. این بلوک ها با استفاده از پوکه معدنی و سیمان ساخته می شوند. بسیار مقاوم و سبک هستند و سرعت اجرای آنها نیز بیش از سایر متریال ها است. زیرا دارای ابعاد بزرگی هستند.

البته استفاده از سفال نیز در ساخت دیوارها مرسوم است. سفال را برای تیغه های داخلی و بلوک لیکا را برای دیوارهای خارجی بنای ویلا پیشنهاد می دهیم. شما می توانید در مناطق جنگلی از بلوک ها و سفال های فوم دار نیز استفاده کنید. این فوم ها باعث ارتقای ضریب حرارتی دیوارها می شوند.

در عین حال باعث می شوند که اصوات از دیوارها کمتر عبور کنند. در ساخت ویلا دیوارکشی بر طبق نقشه های معماری انجام می شود. تک تک فضاها با ساخت دیوارها شکل می گیرند و کم کم ویلای شما شکل پیدا می کند. پس از اتمام ساخت دیوارها وارد مرحله جدیدی میشوید. حال می بایست روی دیوارها پرداخت کاری صورت گیرد.

نازک کاری

در این مرحله از ساخت ویلا تمام آنچه که شما و میهمانان شما می بینید ساخته و پرداخته می شود. از گچ کاری دیوارها گرفته تا کاشی کاری سرویس و حمام. تمام اینها از اجزای بخش نازک کاری هستند. معمولاً در ساخت ویلا و اجرای پروژه های ساختمانی نازک کاری را به چند دسته تقسیم می کنند.

  • اجرای کف پروژه

  • اجرای سقف پروژه

  • اجرای مباحث مربوط به دکوراسیون داخلی

  • اجرای آشپزخانه

با این تقسیم بندی کارهای بخش نازک کاری بسیار سریع پیش خواهد رفت. هر کدام از این تقسیمات نیاز به تیم های اجرایی متخصص دارد. در اجرای کف پروژه بهترین متریال ها می توانند سنگ های ساختمانی و پارکت ها و یا سرامیک ها باشند. در بخش اجرای سقف، رسیدن به سقف های ساده و یا خیلی لاکچری کار پیچیده ای نیست.

امروزه سقف های کشسان به سرعت می توانند سقف ویلای شما را لاکچری کنند. در اجرای آشپزخانه نیز بحث نور و نیاز شما در طراحی و اجرای کابینت ها نمود پیدا می کند. در اینجا یک بخش بسیار مهم وجود دارد که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و هارمونی ویلای شما خواهد داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی بخش دیگری است که می توانید در خلال نازک کاری ویلا به آن بپردازید. برای این منظور پیشنهاد می دهیم حتماً از طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. طراح در ابتدا به شما سبک های مختلف دکوراسیون را پیشنهاد می دهد و شما انتخاب خواهید کرد. از این پس تمام دیزاین ویلای شما بر اساس همان سبکی است که انتخاب کرده اید.

رنگ و طرح دیوارها در فضاهای مختلف، طراحی و اجرای زیر سقف ها و حتی شکل و ظاهر درب های داخلی و آینه های قدی همه به طراحی دکوراسیون داخلی بر میگردد. سیتاک می تواند مشاوره ای رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی برای شما داشته باشد. جایی که شما تفاوت سبک ها مختلف و انرژی هایی که آنان دارند را درک می کنید.

نصبیات در ساخت ویلا

آخرین مرحله ساخت ویلا بخش نصبیات است. بخش هایی از فضاهای مختلف که در پلان معماری طراحی شده اند و با متریال های مختلف ساخته شده اند حالا نیازمند تکمیل هستند. به عنوان مثال در حمام نصب شیرآلات، دوش و کابین از اجزای نصبیات به شمار می روند. در آشپزخانه کابینت ها و شیرآلات جزو نصبیات هستند. لوستر ها و کلید و پریزها نیز در دسته ی نصبیات قرار می گیرند.

شما می توانید این متریال ها را با هر کیفیتی که می خواهید و با هر قیمتی که مایل هستید در بازار تهیه نمایید. مثلاً بازه ی قیمت شیرآلات بهداشتی از ۳۵۰.۰۰۰ تومان تا چند میلیون تومان متغیر است. این انتخاب شماست که در بخش نصبیات چه متریالی و با چه کیفیتی به ویلای شما راه پیدا کند. هر آنچه شما می خواهید در این بخش قابل اجرا است.

به عنوان مثال برای کابینت های آشپزخانه می توانید از ام دی اف ایرانی با حداقل قیمت استفاده کنید. یا اینکه بهترین متریال های خارجی را به عنوان بدنه ی کابینت آشپزخانه ی ویلای خود انتخاب نمایید. این حق شماست که ویلای خود را شکل دهید. فقط تیم مهندسی و فنی به اجرای صحیح این موارد نظارت می کنند و آنها را برای استفاده شما مهیا می کنند.

درب های داخلی یا درب ورودی ضد سرقت نیز یکی از همین موارد نصبیات هستند. درب هایی با مقاومت های متفاوت و با زیبایی های متغیر که هر کدام می توانند نوعی از سلایق را به خود جلب کنند. درب های داخلی که برای سرویس ها و حمام استفاده می شود بهتر است از نوع ضد آب باشد. درب ضد سرقت داخلی بر اساس میزان امنیت و کیفیت ورق های پولادی که در رویه آنها کار می شود دارای قیمت های متفاوت هستند.

ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا را با هم بررسی کردیم. شما اختیار دارید تا رویای خود را بسازید. ویلایی لاکچری که بتوانید در آن آرامش را تجربه کنید. سیتاک با توجه به تجربه و تخصصی که در طراحی ویلا دارد، ابتدا با سلایق شما آشنا شده و بهترین سبک از طراحی را به شما ارائه می دهد. شما می توانید سبک طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک را با یکدیگر مقایسه کنید. مشاوران سیتاک مزایا و معایب هر کدام از آنها را به شما توضیح خواهند داد تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید.

مطمئن باشید طراحی ویلا قبل از اجرا می تواند به ذهن شما ایده های شفاف و جالبی را راه دهد. بنابراین علاوه بر اینکه طراحی نقشه های ویلا یک الزام است، سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی و محوطه ی ویلا ایده پردازی نمایید. سیتاک نیز با توجه به طراحان برجسته ای که در اختیار دارد ایده های جدیدی در این زمینه را در اختیارتان می گذارد. امیدواریم بتواینم رویاهای شما در طراحی و اجرای ویلا را عینیت ببخشیم.

 مشاوره و هماهنگی بازدید: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

نمونه کارها
روال اجرای پروژه
مراحل ساخت ویلا
برآورد کامل هزینه های اجرایی
تعریف فاز های مختلف اجرایی
اجرای سازه و تأسیسات
اجرای تأسیسات مکانیک و استخر
کف سازی و محوطه سازی
نازک کاری و نصبیات پروژه
اجرای نما و نوپردازی
نصب تجهیزات ایمنی و امنیتی
تحویل پروژه
طراحی ویلا
طراحی نما در ویلا
کیفیت در طراحی تاسیسات
خدمات سیتاک
طراحی ویلا

طراحی کامل نقشه های ویلا با بیش از ۱۰۰ پروژه طراحی شده در کشور

صنایع چوب سیتاک

طراحی و اجرای کلیه خدمات دکوراتیو چوبی اعم از کابینت آشپزخانه و ساخت مصنوعات چوبی

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل خود را با شیوه ها و طرح های خلاقانه انجام دهید.

مشاوره در طراحی و ساخت

سیتاک در کنار شماست و در بخش طراحی تا آخرین روز اجرا مشاور شما خواهد بود.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان های اداری و مسکونی در سبک های کلاسیک و مدرن تخصص سیتاک است.

دکوراسیون مغازه

ارائه جدیدترین طرح ها برای دکوراسیون مغازه شما بر اساس نوع محصولات و طیف مخاطبان شما در جهت افزایش فروش

مقالات
طراحی میز بیلیارد در ویلا
طراحی ویلا
سالن بیلیارد جداگانه در طراحی ویلا
میز بیلیارد در ویلا همانطور که میدانید ویلاها مکانهایی برای گذراندن ایام تعطیلات در کنار خانواده و دوستان هستند. حتماً توجه کردن به نیازهای تفریحی در طراحی ویلا می تواند
ادامه »
داخلی ویلای مینیمال
طراحی ویلا
طراحی ویلاهای مینیمال
طراحی ویلاهای مینیمال طراحی ویلاهای مینیمال اگر قصد طراحی و اجرای ویلا به منظور گذراندن بخشی از ایام سال را در آن دارید این مقاله میتواند نکات بسیار ارزشمندی برایتان
ادامه »
باغچه در ویلا
طراحی ویلا
ساخت باغچه های سنتی در ویلا
ساخت باغچه در سبک های مختلف در ویلا باغچه در ویلا در طراحی ویلا جانمایی فضاها و رسیدن به ایده ای که بتواند بهترین نقشه را پیاده سازی نماید، بسیار
ادامه »
ساخت ویلا به روش مدیریت پیمان
طراحی ویلا
ساخت ویلا به روش مدیریت پیمان
اجرای ویلا به روش مدیریت پیمان ساخت ویلا به روش مدیریت پیمان طراحی ویلا یکی از امور تخصصی در حوزه ی ساختمان است که نیاز به دانش و خلاقیت دارد.
ادامه »
فضای بازی در ویلا
طراحی ویلا
مراحل ساخت زمین بازی در ویلا
طراحی فضای بازی کودکان در ویلا فضای بازی در ویلا طراحی ویلا یکی از امور تخصصی است که از ابتدا در آن همه چیز به وضوح مشخص خواهد شد. اینکه
ادامه »
طراحی ویلا مدرن در عمان
طراحی ویلا
سبک های طراحی ویلا
سبک طراحی ویلا مدرن و لاکچری طراحی ویلا مدرن همانطور که می دانید در طراحی ویلا سبک های مختلفی با خصوصیات و مشخصات کاملاً متفاوتی وجود دارد. شما می توانید
ادامه »
آشپزخانه در طراحی ویلا
طراحی ویلا
آشپزخانه در طراحی ویلا
طراحی ویلا با آشپزخانه ای مدرن آشپزخانه در طراحی ویلا یکی از فضاهایی که در پلان معماری بسیار دارای اهمیت می باشد، آشپزخانه است. برای اینکه یک پلان ارزشمند و
ادامه »
ساخت ویلا ارزان
طراحی ویلا
چگونه ویلایی ارزان بسازیم؟
تصویر سه بعدی ویلای ارزان قیمت و بسیار زیبا ساخت ویلا ارزان طراحی ویلا یکی از تخصص های سیتاک است. همانطور که می دانید شما با هر بودجه ای، متناسب
ادامه »
ارتباط بصری طبیعت با ویلا
طراحی ویلا
ارتباط بصری ویلا با طبیعت
ارتباط بصری طبیعت با ویلا حتماً تا کنون اطلاعات زیادی در مورد طراحی ویلا از طریق مطالعه مقالات سیتاک دریافت کرده اید. اطلاعاتی از قبیل اینکه چگونه بتوانیم جانمایی صحیحی
ادامه »
راه های ارتباطی

۰۲۱-۸۶۰۸۵۶۷۲

۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹

info@sitakdesign.com

آدرس

تهران، ونک، گاندی شمالی، پلاک ۴، واحد ۳

شنبه تا پنج شنبه

از ساعت ۹ تا ۲۰

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ - ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹