طراحی دکوراسیون داخلی

تغییر دکوراسیون منزل و محل کار شما با استفاده از ایده های روز طراحی جهان

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی در معماری روز جایگاه ویژه ای دارد. داشتن آپارتمانی که علاوه بر مطابقت با سلیقه ی شما طبق آخرین دستاوردهای روز دنیا طراحی شده باشد، لذت خاصی دارد. خانه ای که محل آرامش و نقطه اطمینان خاطر شماست. طراحی دکوراسیون داخلی امروزه امری ضروری است زیرا شما بیشترین تاثیر روانی را پس از اطرافیان، از محیط دریافت می کنید. این تاثیرات روانی می تواند زندگی را تلخ یا شیرین کند. این شمایید که تصمیم می گیرید.

همانطور که می دانید نکات بسیاری در طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر گذار و مهم هستند که سیتاک در ادامه به بیان آنها می پردازد. مشخصاتی که دانستن آنها کمک می کند تا خودتان بتوانید طراحی داخلی اولیه را انجام دهید. بهترین طراح برای منزلتان، خودتان هستید. تنها تفاوت طراحی دکوراسیون داخلی توسط سیتاک و خود شما این است که طراحی کمی ضابطه مند تر انجام می شود تا سلیقه ای. ضوابط در طراحی دکوراسیون داخلی تعیین کننده حداکثر انتقال انرژی محیط به شما هستند. با سیتاک همراه باشید و در هر لحظه مشاوره رایگان دریافت کنید.

اولین سوالی که در طراحی دکوراسیون داخلی مطرح می شود این است که شما چه فضایی را طراحی خواهید کرد؟ کاربری مکان مورد نظر شما چیست؟ آیا منزل مسکونی خودتان را می خواهید به طراح بسپارید یا محل کارتان را؟ میخواهید طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خود را تغییر دهید یا دفتر شرکت تان را؟ پاسخ این سوال بسیار مهم است. زیرا طراحی دکوراسیون داخلی بر اساس کاربری محل انجام می شود. واضح است که طرح ویژه یک آپارتمان مسکونی با طراحی داخلی یک خانه ویلایی کاملاً متفاوت است.

سوال بعدی این است که محل پروژه مورد نظر شما کجاست؟ این سوال از این جنبه اهمیت دارد که شرایط آب و هوایی در انتخاب متریال برای طراحی دکوراسیون داخلی تاثیر مستقیم دارند. طراح ممکن است طرحی را با متریال مورد نظرش خلق کند که قابلیت اجرایی در شرایط جغرافیایی ملک را نداشته باشد. بنابراین قبل از شروع طراحی سیتاک این سوالات را از شما خواهد پرسید.

طراحی سقف:

یکی از نقاطی که می بایست حتماً به آن توجه شود سقف و طراحی آن می باشد. در طراحی سقف متراژ و مساحت سقف بسیار مهم است. بنا به مساحت سقف می توان در طراحی، سقف را به صورت واحد یا ۲ تیکه طراحی کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی توجه به سقف از این جهت مهم است که بیش از نیمی از توجه مخاطب در هنگام ورود به سقف معطوف می شود. جایی که شما با یک طراحی زیبا و خاص می توانید جلوه ای از هنر و زیبایی را همزمان باهم تجربه کنید.

برای طراحی سقف روش های اجرایی گوناگونی وجود دارد. شما می توانید رابیتس کاری سقف را تجربه کنید. در این روش تعدادی میلگرد طبق طرح هندسی مورد نظر به آهن سقف یا تیرچه های سقف جوش داده می شود. سپس این میله ها بوسیله توری فلزی به یکدیگر متصل شده تا شکل و حجم مورد نظر بدست آید. بعد از این مرحله سیم های برق مربوط به روشنایی طرح سقفی کشیده شده و روی آن را گچ می کنند.

در این روش مدل هایی که گچ کار روی طرح رابیتس شده کار می کند زیبایی طراحی را تا حد بسیار بالایی افزایش می دهد. ابزارزنی در بخش گچ کاری روی رابیتس یکی از موارد رایجی است که در صورت تمایل امکان استفاده از آن برای شما نیز فراهم است. طرح های مدرن و کلاسیک را می توان بوسیله ابزارزنی در گچ کاری خلق کرد.

پس از اینکه گچ کاری به پایان رسید می توانید از پتینه کاری یا نقاشی روی ابزارها زیبایی طرح را دو چندان کنید. تمام این موارد بستگی به سلیقه شما دارد. سلیقه خود را با سیتاک در میان بگذارید تا بهترین طرح ممکن برای طراحی دکوراسیون داخلی بویژه سقف منزل خود را داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی و توجه به سقف بیشتر در کاربری های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است شما در منزلتان نیاز به ۳ یا چند طرح ویژه سقف داشته باشید. هر سقف را می توانید به صورت جداگانه طراحی کنید یا یک طرح را در تمام سقف ها پیاده سازی کنید.

طراحی کف:

یکی از نقاطی که در بحث طراحی دکوراسیون داخلی دارای اهمیت زیادی می باشد طراحی کف در پروژه مورد نظر است. اینکه شما از چه متریالی برای کف واحد مورد نظر انتخاب کنید بستگی به کاربری ساختمان دارد. برای ساختمان های اداری و تجاری استفاده از سنگ کف بسیار مرسوم است. زیرا هم دارای دوام بیشتری است، هم به علت رفت و آمد زیاد بحث تمیز کردن آن راحت تر است. در پروژه های اداری و تجاری سنگ های مرمریت کاربرد بیشتری دارند. مرمریت جوشقان اصفهان و سنگ سلسالی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کف پارکینگ ها و مراکز خرید را می توانید از کفپوش های صنعتی مانند اپوکسی استفاده کنید. اپوکسی خاصیت قابل شستشو بودن دارند و به لحاظ استحکام دارای ضریب بالایی می باشند. ضمن اینکه در انواع گوناگون مانند ضد سایش برای مکان بازی کودکان و سالن همایش تولید شده است.

برای ساختمان های مسکونی دست شما برای انتخاب متریال کف باز تر است. شما می توانید از انواع کفپوش پارکتی استفاده کنید. می توانید سنگ های کف را به عنوان یک انتخاب خوب و گران داشته باشید. حتی می توانید همین کفپوش های اپوکسی را برای اتاق کودکان و سالن اصلی در نظر بگیرید. برای ساختمان های مسکونی اپوکسی در طرح های ۳D و سه بعدی نیز قابل طراحی و اجرا هستند. در طراحی دکوراسیون داخلی توجه به کف بسیار ضروری است.

هماهنگی متریال انتخاب شده برای کف واحد با دیوارها و سقف تعیین کننده کیفیت طرح در طراحی دکوراسیون داخلی است. هر چه این هماهنگی بین این اجزا (دیوار، کف، سقف) بیشتر باشد، طرح شما زیباتر اجرا خواهد شد.

طراحی دیوار:

تا به حال طراحی سقف و دیوار را در طراحی دکوراسیون داخلی با هم مرور کردیم. برای طراحی دیوار نیز مانند نقاط قبلی، قبل از هر چیز به کاربری ساختمان و سپس به کاربری دیوار توجه می کنیم. در یک ساختمان مسکونی دیوارهای گوناگون با کاربری مختلفی وجود دارند. داشتن کمی ذوق و سلیقه می تواند طراحی داخلی را به بهترین شکل پیش ببرد. دیوارها تقریباً بیشترین دید را در داخل آپارتمان ها دارند. از این جهت بسیار مهم هستند. شما می توانید هر کدام از دیوارها را به سبک و سلیقه خود طراحی کنید. می توانید هر دیوار را به رنگ مورد علاقه خود رنگ بزنید. می توانید اجزا و اکسسوری های مختلفی را روی تمام دیوارها طراحی و پیاده سازی نمایید. اما آیا این کار صحیح است؟

برای طراحی منحصر به فرد دیوارها ابتدا منزل را به مناطق مختلف تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال از این دسته بندی استفاده کنید. دیوار اتاق پذیرایی یا سالن اصلی – دیوار اتاق نشیمن یا TV Room – دیوار اتاق مستر یا خواب اصلی – دیوار اتاق خواب های فرعی.

پس از این دسته بندی از مهم ترین دیوار که همان دیوار اتاق پذیرایی می باشد شروع کنید. می توانید روی تمام دیوارها از طرح های هندسی استفاده کنید. مثلاً طرح های منحنی برای دیوار اتاق پذیرایی به لوکس شدن طراحی دکوراسیون داخلی کمک می کند. می توانید بوسیله متریال تزئینی مانند سنگ دکوراتیو طرح مورد نظر را اجرا کنید. هر چه طرح شما ساده تر باشد و از شلوغی های بی مورد پرهیز کنید بهتر است.

نوبت به دیوار اتاق نشیمن می رسد. جایی که اغلب اوقات شما و اهالی منزل در آن رفت و آمد می کنید. محلی برای دورهمی های خانوادگی است. در ابتدا سعی کنید محل قرارگیری تلویزیون (LCD ) را به طور دقیق مشخص کنید. سپس با کمک گرفتن از خلاقیت و سلیقه خود طرحی را برای اجرا روی دیوار در نظر بگیرید. طرح شما می تواند یک قاب ساده از سنگ دکوراتیو باشد. می توانید بالای محل قرار گیری تلویزیون را با تابلویی عریض پر کنید.

طراحی متریال:

پس از اینکه در ۳ مرحله قبلی موفق به طراحی سقف، کف و دیوار شدید می بایست متریال مورد استفاده را به دقت انتخاب کنید. طراحی متریال از این جهت مهم است که یک انتخاب بد در متریال می تواند تا حد زیادی طرح شما را نیز خراب کند. طراحی منحصر به فردی را در نظر بگیرید که با انتخاب بد در بخش متریال تبدیل به طرحی معمولی شده است. گاهی اوقات اگر متریال به درستی و بر طبق اصول زیبایی شناختی انجام شود، می تواند از طرح های معمولی شاهکاری در طراحی دکوراسیون داخلی بسازد.

در انتخاب متریال چند نکته وجود دارد. اول اینکه کیفیت متریال مورد نظر را بررسی کنید. هر چه متریال مورد نظر مانند سنگ یا پارکت با کیفیت تر باشد، خیال شما از استحکام آن راحت خواهد بود. دوم اینکه برای طراحی دکوراسیون داخلی در یک مجموعه مانند یک آپارتمان مسکونی یا یک واحد اداری، انتخاب متریال هماهنگ به لحاظ ترکیب بندی و رنگ، امری ضروری است. هماهنگی بین عناصر است که ماهیت کاری طراحی شده را نشان می دهد. شما می خواهید محل کار یا زندگی خود را به فضایی تبدیل کنید که بتوانید در آن آرامش بیشتری را از محیط بگیرید. طراحی نما و طراحی ویلا خود را به ما بسپارید.

طراحی دکوراسیون داخلی باعث بالا رفتن راندمان کاری و آرامش خیال شما خواهد شد. سوم اینکه انتخاب متریال به لحاظ قیمت را بررسی کنید. لزوماً متریال های گران با کیفیت نیستند و ارزان ها نیز بی کیفیت نیستند. این بستگی به میزان بودجه ای دارد که شما برای طراحی دکوراسیون داخلی اختصاص داده اید. نگران نباشید همه نوع متریال با تمام درجه های کیفی در تمام قیمت ها در بازار وجود دارد. دکوراسیون مغازه از دیگر خدمات سیتاک می باشد.

انواع سبک طراحی:

در این بخش به توضیح انواع مختلف سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی می پردازیم. سبک های مختلف بیانگر نوع نگاه شما به مقوله طراحی داخلی است. نوع نگرش شما و اینکه دقیقاً از طراحی داخلی چه می خواهید؟ می خواهید پس از طراحی محیطی پر انرژی در پیرامون خود داشته باشید یا طرفدار سبک رمانتیک هستید؟

سبک سنتی:

در این سبک طراح سعی می کند با توجه به درخواست شما که داشتن همان حال و هوای سنتی است دست به طراحی بزند. داشتن فضایی برای استراحت اولیه در نزدیکی درب ورودی یا داشتن آشپزخانه ای تمام سنتی با سبک و سیاق قدیمی ها از ویژگی های این سبک است. معمولاً قسمتی از منازل مسکونی را به جایگاه سبک سنتی اختصاص می دهند. بخشی از فضای تقریباً پرت شده یا گوشه ی اتاق نشیمن برای این کار بسیار مناسب است. با استفاده از یک تخت ساده ولی زیبا و قراردادن یک سماور سنتی و چند دست استکان می توانید این حال و هوا را بوجود آورید.

در سبک سنتی می توانید از شیشه های رنگی در تزئین دیوارها نیز استفاده کنید. می توانید طاقچه های قدیمی را در این سبک دوباره احیا کنید. می توانید از متریال چوب و حصیر نیز برای تزئینات داخلی بهره ببرید. سبک سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از زیباترین سبک ها به شمار می رود.

سبک کلاسیک:

در این سبک استفاده از خطوط شکسته و زاویه دار توصیه می شود. شما می توانید برای طراحی دیوار و سقف از اشکال هندسی مستطیل و لوزی استفاده کنید. هر چه طرح را به سمت طراحی روم باستان ببرید، سبک کلاسیک را بیشتر جلوه داده اید. برای استفاده از سبک کلاسیک تمام گچ بری ها در طراحی سقف و طراحی مبلمان و پرده ها را با رنگ های سفید و طوسی همراه با رنگ مکمل صورتی و یاسی طراحی کنید.

در سبک کلاسیک می توان از آرک آشپزخانه و اپن های کلاسیک استفاده کرد. پیش خوان هایی را روی دیوار طراحی کنید تا بتوانید از مجسمه های کوچک تزئینی استفاده کنید. در این سبک می توان از آویزهای گل نیز در گوشه دیوارها استفاده کرد.

سبک رمانتیک:

این سبک ویژه نوعروسان طراحی شده است. ویژه استفاده و انتخاب زوجی که با عشق یک زندگی مشترک را آغاز کرده اند. تقریباً تمام اجزا و طراحی ها در این سبک به رنگ عشق است. رنگ هایی مانند سفید، صورتی، یاسی، نارنجی، فسفری و آلبالویی کم رنگ.

در این سبک بیشتر انتخاب مبلمان هماهنگ با سبک اهمیت دارد. می توانید از یک ست مبلمان راحتی و یک ست مبلمان استیل همزمان استفاده کنید. به شرطی که رنگ این مبلمان را با توجه به ویژگی سبک انتخاب کنید. شما در این سبک می توانید از تزئینات کوچک مانند انواع مجسمه ها و عروسک ها، و همچنین اکسسوری های ریز که به پرده متصل می شوند استفاده کنید. از فرش یا موکت قرمز در این سبک استفاده نکنید چون ممکن است به طور کلی ماهیت این سبک را از بین ببرید. شما می توانید در عین سادگی طراحی دکوراسیون داخلی به سبک رمانتیک را داشته باشید. قابل ذکر است که بازسازی ساختمان و چیلر از دیگر خدمات سیتاک می باشد.

 مشاوره و هماهنگی بازدید: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

نمونه کارها
روال اجرای پروژه
مراحل اجرای دکوراسیون داخلی
بازدید و مشاوره اولیه رایگان
برداشت اندازه های موجود
دریافت نظرات و سلایق کارفرما
طراحی کانسپت ابتدایی
طراحی ۲ بعدی و ۳ بعدی
مشاوره در خرید مبلمان و اجزای دکور
نصب و تحویل پروژه
پرده در طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
خدمات سیتاک
طراحی ویلا

طراحی کامل نقشه های ویلا با بیش از ۱۰۰ پروژه طراحی شده در کشور

صنایع چوب سیتاک

طراحی و اجرای کلیه خدمات دکوراتیو چوبی اعم از کابینت آشپزخانه و ساخت مصنوعات چوبی

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل خود را با شیوه ها و طرح های خلاقانه انجام دهید.

مشاوره در طراحی و ساخت

سیتاک در کنار شماست و در بخش طراحی تا آخرین روز اجرا مشاور شما خواهد بود.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان های اداری و مسکونی در سبک های کلاسیک و مدرن تخصص سیتاک است.

دکوراسیون مغازه

ارائه جدیدترین طرح ها برای دکوراسیون مغازه شما بر اساس نوع محصولات و طیف مخاطبان شما در جهت افزایش فروش

مقالات
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی
طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی همانطور که می دانید سبک یعنی راه و روش. بنا بر همین تعریف ساده می توان گفت به تعداد آدمها سبک برای طراحی دکوراسیون
ادامه »
طراحی دکوراسیون داخلی
پذیرایی روی میز دست ساز
پذیرایی روی میز دست ساز همانطور که می دانید لوازم و تجهیزاتی در دکوراسیون داخلی منزل به کار می روند بسیار حائز اهمیت هستند. آنها به خانه و دکور آن
ادامه »
طراحی دکوراسیون داخلی
چوب در طراحی دکوراسیون منزل
چوب در طراحی دکوراسیون منزل طراحی دکوراسیون داخلی با روش های مختلف و در سبک های متفاوتی صورت می گیرد. شما دوست دارید در منزلتان از کدام سبک دکوراسیون داخلی
ادامه »
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی داخلی هوشمند
طراحی داخلی هوشمند امروزه کاربران خانگی از طیف وسیعی از دستگاه های الکترونیکی هوشمند استفاده می کنند و روز به روز نیز بر تعداد این دستگاه ها افزوده می شود.
ادامه »
طراحی دکوراسیون داخلی
نقاشی دیوار در دکوراسیون داخلی
نقاشی دیوار در دکوراسیون داخلی رنگ آمیزی دیوارها یا استفاده از ابزاهایی که برای تزئین دیوارها مناسب است، می تواند تاثیر فوق العاده ای روی دکوراسیون داخلی منزل شما بگذارد.
ادامه »
طراحی دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی با تابلو
نکته هایی در مورد نصب تابلو در نقاط مختلف منزل همانطور که می دانید تابلوها از اصلی ترین اجزای دکوراسیون داخلی هر منزل هستند. شما با استفاده صحیح و اصولی
ادامه »
طراحی دکوراسیون داخلی
تغییر دکوراسیون داخلی منزل در ۱۰ روز
[interective_banner effects="effect-milo" url="" title="طراحی دکوراسیون منزل خود را به ما بسپارید" titlesize="28px" desc="تغییر دکوراسیون داخلی منزل" descsize="25px" clr="#ffffff" image_id="6835" height="700px"] تغییر دکوراسیون داخلی منزل اگر تا کنون بازسازی ساختمان خود
ادامه »
طراحی لابی
طراحی دکوراسیون داخلی
مراحل طراحی لابی اداری
[interective_banner effects="effect-milo" url="https://www.sitakdesign.com/wp-content/uploads/2018/11/E87C59-BF4EFA-377E18-557B3D-EF4BC3-58B8D7.jpg" title="طراحی لابی" titlesize="28px" desc="ترکیب نور و متریال در طراحی لابی" descsize="25px" clr="#ffffff" image_id="6368" height="700px"] مراحل طراحی لابی اداری طراحی لابی اداری یکی از تخصص های سیتاک است. جایی
ادامه »
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

یکی از خدمات اصلی شرکت سیتاک طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه و مراکز تفریحی است. برای اینکه بتوان مرکزی تفریحی مانند یک سالن بیلیارد را طراحی کرد می بایست از

ادامه »
راه های ارتباطی

۰۲۱-۸۶۰۸۵۶۷۲

۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹

info@sitakdesign.com

آدرس

تهران، ونک، گاندی شمالی، پلاک ۴، واحد ۳

شنبه تا پنج شنبه

از ساعت ۹ تا ۲۰

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ - ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹