ایده هایی برای طراحی دیوار در دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای طراحی دیوار در دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای طراحی دیوار در دکوراسیون داخلی

حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید که در طراحی دکوراسیون داخلی دیوارها نقش بسیار مهمی دارند. شما می توانید با استفاده از ایده هایی ساده و ارزان طراحی داخلی منزل و محل کارتان را به نحوی انجام دهید که باعث خلق زیبایی بیشتر در محیط و تعجب اطرافیان شود. امروز با سیتاک این ایده ها در طراحی دیوار را بررسی می کنیم.

دیوار
دیوار

۱ – رنگ آمیزی دیوارها به شیوه های خلاقانه و مدرن:

رنگ آمیزی دیوار ها می تواند یک ایده ساده و ارزان باشد. البته نه رنگ زدن دیوارها با یک رنگ و به صورت یکدست. شما برای خلق این ایده می توانید از ۲ رنگ متفاوت استفاده کنید. رنگ اول که همان رنگ زمینه و متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان می باشد و رنگ مکمل که باعث تنوع در نقاشی دیوارها می شود. می توانید طرح خاصی را روی دیوار اجرا کنید و در هنگام نقاشی دیوارها روی آن طرح را رنگ کنید. رنگ زمینه را با توجه به سبک طراحی داخلی انتخاب کنید. سبک هایی که شما برای منزلتان در نظر گرفته اید تعیین کننده هستند. می توانید طرح گلزار را روی دیوارها اجرا کنید که به زیبایی هر چه بیشتر فضای مورد استفاده کمک می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

۲ – استفاده از فرش یا تابلو فرش ها بر سینه دیوارها:

شما می توانید فرش های قیمتی که معمولاً زیر پا انداخته نمی شوند را به سینه دیوار آویزان کنید. تابلو فرش ها نیز در این طراحی ابزارهایی هستند که شما را یاری می کنند. هر چه سعی کنید دیوارها را از حالت یکنواختی درآورید بهتر است. مهم نیست اندازه ی فرش ها یا تابلو فرش ها چقدر است. مهم این است که دیوار منزل شما جایگاه مناسبی برای فرش هایی است که با هنر اصیل ایرانی آمیخته شده اند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

۳ – قراردادن عکس های یادگاری روی دیوارها:

حتماً شما نیز از لحظات خوش زندگیتان تصاویری را در آلبوم ها دارید که دوست دارید مدام جلوی چشمتان باشند. یادآوری خاطرات خوب گذشته باعث ایجاد نشاط و انرژی بیشتر در اهالی خانه می شود. پیشنهاد سیتاک این است که گلچینی از این دست عکس ها و تصاویر آماده کنید و بر اساس یک طرح هندسی روی دیوار بچسبانید. این پیشنهاد ایده های خوبی به خانم های خانه دار می دهد تا بتوانند دیوارها را در طراحی دکوراسیون داخلی با خاطرات خوبشان تزئین کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

۴ – تبدیل کردن دیوار به نمایشگاه آثار دستی و هنری:

شما می توانید از آثار هنری که از نمایشگاه های مختلف تهیه کرده اید نمایشگاهی خانگی درست کنید. این آثار می توانند ساخته دست هنرمند خودتان باشند. آنها را با ذوق و سلیقه به دیوار بکوبید و اجازه دهید تا اطرافیان و مهمانان شما نیز با هنر و سلیقه شما آشنا شوند. مهم نیست این آثار چه اشیایی هستند. یک بشقاب ساده مینا کاری شده یا یک تابلوی معرق یا یک عروسک کوچک ناز. دیوار خانه شما مکان مناسبی برای تجلی هنر و سلیقه شماست. از آن استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

۵ – دیواری از تابلو های برجسته بسازید:

شما می توانید از تابلو هایی که مطابق با سلیقه شما و خانواده است دیواری بسازید که طراحی داخلی منزلتان را فوق العاده نشان دهد. اندازه ی این تابلو ها یا هماهنگی آنها با یکدیگر اصلاً مهم نیست. فقط کافی است این تابلو ها را به گونه ای منظم در کنار یکدیگر قرار دهید تا بتوانید نظم بصری را روی دیوار ایجاد کنید. تابلو های نقاشی، آثار هنری گل برجسته، تابلو های خاتم کاری و …

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

۶ – دیوارهای اصلی را با گیاهان زنده تزئین کنید:

به دلیل کم بودن فضای آپارتمان های امروزی میسر نیست که بتوان از گلدان ها استفاده کرد. نقش گیاهان طبیعی در زندگی و انتقال انرژی و سرزندگی شان بر کسی پوشیده نیست. شما می توانید با صرف اندکی هزینه دیوارهای منزل را تبدیل به دیوارهای سبز کنید. این هزینه برای ایجاد قاب های مناسب گلهاست. حتی می توانید از طریق خانه هوشمند بحث آبیاری قطره ای به گیاهان را مدیریت کنید. داشتن دیوار سبز تاثیر بسزایی در یونیک بودن طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. سعی کنید دیواری را انتخاب کنید که نور مستقیم خورشید را دریافت می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

۷ – نورپردازی دیوارها را جدی بگیرید:

نورپردازی روی دیوارها باعث ایجاد روح و پویایی در دیوارها و طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما می شود. شما می توانید با کمترین هزینه از هالوژن های سقفی استفاده کنید. این هالوژن ها که مخصوص نورپردازی طراحی و ساخته شده اند به شما امکان تنظیم نور را در زاویه های مختلف می دهند. استفاده از نورها به مراتب ساده تر از ایده های دیگر است. زیرا بازی کردن با نورها و هماهنگی نورها با طراحی دکوراسیون داخلی منزل کار سختی نیست. در زمینه نورپردازی دیوارها باز هم با شما صحبت خواهیم کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای سبک های مختلف است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :