تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی نقش رنگ یکی از مهم ترین عوامل برای یک طراحی بی نقص به شمار می رود. تقریباً همه چیز از رنگ است. رنگ ها دارای معنی و مفهوم خاصی هستند و هر یک به صورت جداگانه بیانگر احساسات ما هستند. حتی می شود گفت خود رنگ ها دارای احساس هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی، سفید، سیاه، خاکستری و قهوه ای مفهوم مشخصی دارند و تلفیق و ترکیب این رنگ هاست که طراحی دکوراسیون داخلی را معنی دار می کند. شما با بازی کردن با رنگ ها می توانید به ایده های خود در طراحی دکوراسیون داخلی برسید. در واقع کار یک طراح، طراحی رنگ ها است. تلفیق و هماهنگی رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ ها در ۲ بخش اصلی نمود پیدا می کنند:

۱ – در اجزای اصلی مانند دیوار، کف و سقف و درب ها

۲ – در اجزای دکوراسیون مانند میزها، مبلمان، تابلو ها، فرش ها و پرده ها و نظایر آنها

اگر بخواهیم این ۲ بخش اصلی را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که اجزای اصلی در بحث رنگ ها دارای ارجحیت بیشتری هستند. زیرا برای اجزای دکوراسیونی مانند یک پس زمینه عمل می کنند. آنهم به دلیل وسعت بیشتری که دارند. در میان اجزای اصلی دیوارها و سقف برای ما دارای اهمیت بیشتری است. زیرا هم به لحاظ تاثیر مستقیم روی دکوراسیون داخلی، باعث تصور مخاطبان از بزرگی یا کوچکی فضا هم خواهند بود. البته این تاثیر در مخاطبان به کمک نور هم میسر خواهد بود ولی انتخاب رنگ بسیار مهم و حیاتی است. یادتان باشد برای فضاهای اصلی پوشش رنگ بسیار مهم است. به همین دلیل است که از لفظ پوشش های اصلی نیز استفاده می کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

برای پوشش های اصلی مانند دیوار و سقف می توانید از ۲ رنگ استفاده کنید. بیشتر به سلیقه خود رجوع کنید. شما هر نوع سبکی را می توانید برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنید. این انتخاب در ابتدا از روی سلیقه شما، سپس از روی احساسی که دوست دارید محیط در شما ایجاد کند، شکل می گیرد. انتخاب با شماست. محیطی پر انرژی یا آرامبخش؟

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

سیتاک طراح و مجری انواع سبک در طراحی دکوراسیون داخلی

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با تلفن ۲۲۸۹۶۸۳۶ – ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :