تغییر دکوراسیون داخلی منزل در ۱۰ روز

تغییر دکوراسیون داخلی منزل در ۱۰ روز
[interective_banner effects=”effect-milo” url=”” title=”طراحی دکوراسیون منزل خود را به ما بسپارید” titlesize=”28px” desc=”تغییر دکوراسیون داخلی منزل” descsize=”25px” clr=”#ffffff” image_id=”6835″ height=”700px”]

تغییر دکوراسیون داخلی منزل

اگر تا کنون بازسازی ساختمان خود را به تعویق انداخته اید و هنوز اقدامی نکرده اید باید بدانید که میتوانید تنها در مدت ۱۰ روز آپارتمان خود را با ترفندهایی ساده بازسازی کنید. نکاتی که امروز سیتاک مطرح می کند به سادگی قابل انجام است. فقط کافی است که کمی خلاقیت و دیدگاه معمارانه داشته باشید. البته اگر در مورد رنگ ها و تاثیرات آنها در دکوراسیون داخلی و همچنین بحث نورپردازی منزل مایل باشید می توانید مقالات مرتبط را در صفحه بلاگ سیتاک مطالعه نمایید.

معمولاً در تغییر دکوراسیون داخلی منزل مدت زمان زیادی که حدودا ۲ ماه می باشد، لازم داریم که بتوانیم بازسازی را به نحو احسن انجام دهیم. ولی امروز سیتاک در مورد طراحی دکوراسیون داخلی در مدت زمان بسیار کوتاه تری با شما صحبت می کند. امیدواریم بتوانیم در زیبایی هر چه بیشتر منزل شما تاثیرگذار باشیم. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

با بکارگیری این ترفندها میتوانید پوسته و ظاهر آپارتمان یا محل کار خود را به شکل زیباتری تغییر دهید. برای همین منظور می بایست سراغ متریال هایی رفت که سرعت اجرای بسیار بالایی دارند. زمانی که قرار است دکوراسیون داخلی منزل خود را فقط در ۱۰ روز تغییر دهید هر کدام از بخش ها می بایست در مدت ۲ تا ۳ روز اجرا شوند.

اگر احساس می کنید باید امور زیر بنایی بیشتری انجام دهید و آپارتمان شما نیاز به تغییرات اساسی و مهم دارد، بهتر است با کارشناسان سیتاک مشورت نمایید. تغییر در رنگ و نوع پرده ها و حتی تغییر در آرک و کابینت آشپزخانه ممکن است در ۱۰ روز انجام شود ولی می بایست با برنامه ریزی و بسیار دقیق بازسازی ساختمان را آغاز و ادامه دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی

ابتدا لیست تهیه کنید:

سیتاک به شما کمک می کند تا لیستی از امور اجرایی تغییر دکوراسیون داشته باشید. با کمک این لیست می توانید در زمان و حتی هزینه ها صرفه جویی کنید. ضمن اینکه لیست به شما این اجازه را می دهد که بتوانید از موازی کاری استفاده کنید. در لیست شما حتما مواردی وجود دارد که می توانید در اجرا آنها را با هم انجام دهید و این متریال ها مشکلی برایتان ایجاد نمیکنند.

لیست امور اجرایی شما از مواردی تشکیل شده است که شما تغییر در آن بخش ها را ضروری می دانید. به عنوان مثال اگر گچ دیوارهای منزل شما ترک خورده است، ترمیم و تغییر ظاهری دیوارها در اولویت شما و لیست شما می باشند. با پیشرفت تکنولوژی متریال هایی به بازار عرضه شده اند که بسیار سریع و مقاوم هستند.

پارکت ها و کف پوش ها از این دسته از متریال ها هستند. گاهی اوقات اموری که ضروری هستند ابتدا وارد لیست شما می شوند و گاهی اوقات هم متریال ها، بخش های قابل تغییر کردن را وارد لیست شما می کنند.

تغییرات را در نظر بگیرید:

تغییر در کف و مساحت منزل، ایجاد نور مخفی سقفی یا ساخت سقف جدید، کاغذهای دیواری و تعویض درب ها و شیرآلات و … اجزای لیست شما را تشکیل می دهند. پس از اینکه لیست خود را کامل کردید کافی است از افرادی کمک بگیرید که تخصص لازم را دارند. زیرا شما زمانی برای اشتباه کردن ندارید. هر اشتباهی می تواند روزهای زیادی به زمان پروژه شما اضافه کند. بنابراین فقط سراغ حرفه ای ها بروید. شما می توانید بخش هایی که امکان ساخت در بیرون از منزل را دارند سفارش بدهید.

درب های داخلی و کابینت ها و کمد های دیواری از اینگونه متریال ها هستند. ضمن اینکه آنها ساخته و آماده می شوند، شما نیز می توانید به امور اجرایی دیگر برسید و زمان را برای خود ذخیره کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ و نور را تعیین کنید:

در طراحی دکوراسیون داخلی تعیین رنگ و نور اجزای داخلی هر فضا بسیار مهم است. سیتاک پیشنهاد می دهد که قبل از بازسازی ساختمان سلایق خود و افراد خانواده را روی کاغذ آورده و عملا طراحی داخلی را آغاز کنید. به عنوان مثال شما میتوانید معین کنید که آشپزخانه با کدام تم رنگی بازسازی شود. یا اتاق خواب و بازی کودکتان به چه صورت و با چه رنگ هایی تزئین شود.

همین طراحی را برای سالن پذیرایی و اتاق خواب اصلی خودتان نیز اعمال کنید. فقط یادتان باشد در آشپزخانه به کاشی ها کاری نداشته باشید. کاشی کاری امری اجرایی است که زمان آن بیش از ۱۰ روز طول می کشد. سیتاک در مقالات قبلی در مورد ” رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی ” با شما صحبت کرده است. به هر حال نور و رنگ ۲ عامل اصلی تشکیل دهنده یک دکوراسیون مطلوب است. توجه صحیح و اصولی به هر کدام از آنها تاثیر خود را در زیبایی منزل و محل کار شما خواهد گذاشت.

دقت در انتخاب متریال:

اگر در طراحی اولیه از شرکت طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید که عالی است ولی اگر خودتان تمایل داشتید تا این طراحی را انجام دهید، لطفا به اصول روانشناسی رنگ ها توجه نمایید. انرژی های مثبت، در سایه ی استفاده صحیح از نور و رنگ ایجاد می شود. پس از تعیین رنگ دیوارها و و اجزای اصلی می توانید در مدت ۲ روز برای یک آپارتمان ۸۰ متری کار را با کاغذ دیواری تمام کنید. خرید کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های متنوع دست شما را برای اجرای هر طرحی باز می گذارد.

اگر زیاد به کاغذ دیواری علاقه ندارید می توانید از دیوارپوش های فومی نیز استفاده کنید. این دیوارپوش ها در قطعات و شیت های برش خورده موجود هستند و فقط کافی است طرح و رنگ آنها را سفارش دهید. نقاشی با رنگ روغن توصیه نمی شود. ضمن اینکه رنگ روغن بسیار شیک و مرقوم به صرفه است، ولی ممکن است در زمان خشک شدن، شما را به دردسر بیاندازد. رنگ های آکرولیک گزینه مناسب تری هستند زیرا بی بو هستند و زود هم خشک می شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی

از خلاقیت کمک بگیرید:

برای اینکه بتوانید بازسازی و یا طراحی دکوراسیون داخلی جدیدتان را فقط در مدت ۱۰ روز انجام دهید، نیازمند کمی خلاقیت هستید. می توانید از طریق سایت ها و بازدید ویدئو های مختلف ایده های جالبی دریافت کنید. یکی از ایده های خلاقانه می تواند ساخت دکورهای دیواری باشد. شما با کمترین امکانات موجود می توانید دکور دیوارهای پذیرایی یا لابی را تغییر دهید.

برای این کار به چند عدد تخته و چند میخ و چند عدد نبشی نیاز دارید. پس از اینکه چوب ها را روی دیوار محکم کردید می توانید با اسپری های رنگی آنها را رنگ کنید. سپس روی آنها را با قاب عکس های کوچک از عزیزانتان تزئین کنید یا گلدان های کوچک را روی آنها قرار دهید. دقت داشته باشید امور خلاقانه دکوراتیو را در ۲ روز آخر انجام دهید.

نمونه کار دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

نصبیات را ساخته و نصب کنید:

در بازسازی ساختمان بعضی از فعالیت ها در دسته نصبیات می باشند که می توانید از روز اول سفارش ساخت آنها را به متخصصان بدهید. اموری مانند ساخت درب های چوبی داخلی یا پنجره های دو جداره از این دست هستند. پس از ساخت و نصب درب ها که عموما ۵ روز طول می کشد می توانید یراق آلات یا همان دستگیره ها را خریداری کرده تا نصاب درب ها آنها را اجرا کند.

برای پنجره های یو پی وی سی نیز همین روال صادق است با این تفاوت که شما نیاز به خرید یراق آلات ندارید و پنجره ساز این کار را خودش انجام می دهد. از دیگر امور نصبی می توان به شیرآلات، چینی آلات مانند روشویی ها و نصب شیشه های آسیب دیده نام برد. اینگونه فعالیت ها نیازی به پیش نیاز ندارند و زمان زیادی از شما نمی گیرند.

استفاده از پارکت ها به جای سرامیک، کناف کاری به جای گچ کاری و نورپردازی دیوارها می تواند به کاهش زمان بازسازی کمک کند. امیدواریم بتوانید با راه کارهای ساده و ایده های خلاقانه در کوتاه ترین زمان منزل و محل کار خود را بازسازی کنید.

 

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *