دکوراسیون داخلی با تابلو

دکوراسیون داخلی با تابلو
طراحی دکوراسیون داخلی

نکته هایی در مورد نصب تابلو در نقاط مختلف منزل

همانطور که می دانید تابلوها از اصلی ترین اجزای دکوراسیون داخلی هر منزل هستند. شما با استفاده صحیح و اصولی تابلوها می توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را خلق کنید. در تمامی خانه ها و محیط های اداری مثل دفتر کار شخصی یا اداره های دولتی و خصوصی، نصب قاب و تابلو به دیوار متداول و مرسوم است. شاید بتوان فرهنگ آغازین استفاده از تابلوها در منازل و محیط های کاری را به هزاره قبل هم نسبت داد.

حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید. تابلوها و آثار هنری و صنایع دستی که بر روی دیوارهای منزل شما جلوه گری می کند در واقع روح آپارتمان شماست. شما به کمک همین تابلوها می توانید انرژی های مثبت را به داخل منزل خود راه دهید. از این تابلوها در فصل های مختلف نیز می توانید بهره ببرید. تابلویی که برای بهار مناسب است ممکن است در زمستان زیبایی نداشته باشد. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

انسان ها در پی خلق زیبایی هستند. آنها به محیط اطرافشان روح می دهند و عامل انتقال احساسات مختلف هستند. اگر از جنبه روانشناسی به حضور تابلوها در منازل بنگریم پی می بریم که بسیاری از ناملایمات و اختلالات روحی به سبب استفاده ناصحیح از همین اجزای دکوراسیون داخلی منزل است. با سیتاک همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی با تابلو:

تابلوها یکی از عناصر تزئینی موقت یا میان مدت هستند که قابلیت جابجایی دارند. آنها به راحتی می توانند جلوه و سیمای فضاهای مختلف منزل و محل کار را شکل دهند. آنها تعیین کننده زیبایی و هماهنگی در طراحی داخلی هستند. تابلوها تا این حد اهمیت دارند که آنها بیانگر روحیات و شخصیت شما هستند.

اگر شما در منزل از تابلوهایی با مفهوم مناظر سبز استفاده می کنید یعنی اینکه شما بسیار سرزنده و امیدوار هستید. از روی تابلوهایی که روی دیوار منزل یا محیط کارتان قرار دادید می توان شخصیت شما را تحلیل کرد. بنابراین نسبت به آنچه در قاب قرار می دهید، توجه بسیار زیادی داشته باشید.

ممکن است شما تابلوهایی از آثار هنری و دستی را ترجیح دهید. آثاری که با هنرهای نقاشی، خوشنویسی، معرق چوب و فلز، فلز کاری با مس و برنز، گلسازی به شیوه های مختلف و تابلوهای برجسته ساخته شده باشند. شما می توانید از انواع تابلو فرش در منزل یا محل کار خود استفاده کنید.

این تابلوها عموماً ساخته ی دست هنرمندان عزیز کشورمان می باشند و استفاده از آنها علاقه شما به فرهنگ و هنر بومی و ملی را نشان می دهد. تابلوها می توانند عکس هایی از طبیعت و مناظر گوناگون باشند. عکس هایی از طبیعت زیبای ایران زمین یا آثار تاریخی معماری ایران و جهان.

ایده:

شما می توانید تصاویری از چهره های سرشناس یا افراد خانه را به قاب بیاویزید و یا از چاپ دستی، کولاژ یا حتی تکه پارچه هایی که رنگ آنها متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان است استفاده نمایید. تمام اینها موضوعاتی هستند که دست شما را برای انتخاب انواع تابلو باز می گذارند. با توجه به سلایق و روحیات خود اقدام به خرید تابلوها یا ساخت آنها نمایید. حتی می توانید با یک تحقیق ساده در اینترنت تابلوهایی که به تغییر احساسات شما در روز کمک می کنند را پیدا کنید و آنها را به خانه بیاورید.

طراحی دکوراسیون داخلی

تابلوهای اتاق پذیرایی:

با این توضیحاتی که داده شد می توان گفت دیوار اتاق پذیرایی شما هرگز نباید خالی از تابلوها باشد. برای انتخاب تابلوی مناسب برای اتاق پذیرایی ابتدا سبک طراحی داخلی در اتاق پذیرایی را بررسی کنید. نوع مبلمانی که استفاده کرده اید مهم است. شیوه پذیرایی شما از میهمانان نیز در انتخاب تابلوهای موثر مهم است.

شما می توانید برای سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی از تابلوهای هنری یا نقاشی یا تابلو فرش ها استفاده کنید. برای سبک های مدرن می توانید از تصاویر جالب طبیعت و مناظر شهری استفاده کنید. اگر از سبک رمانتیک در طراحی داخلی پیروی می کنید می توانید عکس کودکی چند ماهه را به عنوان نقطه کانونی تابلوها در نظر بگیرید.

همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی سیتاک به شما مشاوره های لازم را می دهد. ولی هدف از انتشار این مطلب این است که شما خودتان بتوانید با خلاقیت بالا و ذوق هنری تابلوهای مناسب را بشناسید و آنها را در جای درست نصب نمایید. برای اتاق پذیرایی نیازی نیست حتماً از تابلوهای گران قیمت استفاده کنید.

از قضا در این مورد سادگی غالباً زیبایی دلپذیری به همراه خواهد داشت. رنگ قاب مورد نظر را هماهنگ با محتوایی در نظر بگیرید که به آن علاقه دارید. رنگ های بکار رفته در تابلوی دیوار منزل شما می بایست با قاب آن تابلو هماهنگی و همگونی داشته باشد. شما می توانید برای طراحی داخلی منزل خود با سیتاک مشورت نمایید.

سیتاک پیشرو در زمینه طراحی نما و اجرای نما

تابلو در طراحی دکوراسیون داخلی

تابلوهای اتاق نشیمن:

عموماً بهترین قاب و تابلو برای اتاق نشیمن، آمیزه ای همگون از رنگ های بکار رفته در تزئینات و بافت های اتاق است. بنابراین قابی که برای یک تصویر به کار می بریم، باید متناسب با رنگ و نوع مبلمان باشد. برای مثال اگر مبلمان منزل از چوب خود رنگ باشد، قاب های تابلو را نیز از چوب به همان نوع و رنگ انتخاب می کنیم تا بین رنگ و کیفیت آنها هماهنگی لازم را ایجاد کنیم.

در اتاق نشیمن معمولاً از مبلمان راحتی یا L استفاده می شود. تابلوهای مناسب برای این فضا خط نوشته ها یا آثار هنری گل و مرغ است. شما می توانید بالای تلویزیون و میز مخصوص آنرا با تابلوی خط نوشته یا آثار خوشنویسی تزئین کنید. اگر اندازه ی طول این تابلو برابر یا حتی بزرگتر از طول میز تلویزون باشد بهتر است. شما پوششی اختصاصی به تلویزیون منزل داده اید.

شما می توانید از تابلوهای چند تکه نیز برای این فضا استفاده نمایید. امروزه در بازار لوازم دکوراسیونی تابلوهایی با خلاقیت چند تکه وجود دارند. آنها تصویری واحد را به نمایش گذاشته اند ولی در ۳ تکه مختلف و جدا از هم هستند. شما می توانید با فاصله ای که به هر تکه با تکه بعدی می دهید سبک خود را در استفاده از تابلوها ایجاد کنید. می توانید آنها را با فاصله و در ارتفاع های مشخص نصب کنید. یادتان باشد خیلی فواصل را از هم دور در نظر نگیرید. زیرا مفهوم تابلو را کم رنگ می کنید.

تابلو در طراحی دکوراسیون داخلی

تابلوی اتاق خواب:

اتاق خواب فضایی برای استراحت و آرامش شما و اعضای خانواده در شب است. بهتر است تابلوهایی را برای این اتاق در نظر بگیرید که سرشار از حس آرامش باشند. تابلوهایی نظیر مناظر طبیعی مانند دریا و جنگل یا کوه می توانند بسیار مفید باشند. از شلوغی در انتخاب تابلوها برای اتاق خواب پرهیز کنید. تابلوهای شلوغ آسایش فکری و نظم ذهنی شما را بر هم می زنند.

برای اینکه یک روز پرکار و مفید را آغاز کنید می بایست در شب خواب آرامی را تجربه کرده باشید. دکوراسیون داخلی اتاق خواب می بایست این آرامش را برای شما فراهم نماید. تابلوها بخشی از دکوراسیون منزل شما به حساب می آیند.

رنگ مورد استفاده در تابلوهای اتاق خواب نباید مشکی یا قرمز باشند. رنگ مشکی روحیه نا امیدی و رنگ قرمز هیجاناتی را به شما منتقل می کند که برای اتاق خواب مناسب نیست. شما می توانید از رنگ های فیروزه ای، آبی و سفید و سبز استفاده نمایید. البته یادتان باشد استفاده از تابلو در اتاق خواب می بایست تحت شرایط ایمنی باشد.

یعنی شما اجازه ندارید در بالای تخت خواب خود هیچ تابلویی نصب کنید. اینکار برای شما خطر آفرین است. در عین حال سادگی و هماهنگی تابلوها با تخت خواب و طراحی داخلی اتاق خواب را هم فراموش نکنید.

تابلو در طراحی دکوراسیون داخلی

اندازه تابلوها و محل نصب آنها:

اندازه تابلو و در نظر گرفتن تناسب میان چندین قاب و نیز در جایی حفظ تقارن برای نصب کردن تابلوها، از نکات با اهمیتی است که باید مراعات کنیم. در خانه ای پر از اشیاء و مبلمان مختلف، تابلوها بسیار نمود پیدا می کنند و سریعتر جلب توجه می کنند.

اگر بخواهیم اصول طراحی داخلی را در نظر بگیریم، در مورد قاب ها و تصاویر کوچک باید سعی کنیم تابلوهایی را با اندازه های مختلف انتخاب کنیم و آنها را با رعایت تناسب نزدیک به در و پنجره نصب کنیم تا گوشه و کنار اتاق پر شود. بهتر است تابلوهای بزرگ را نیز روی دیوار اصلی و ترجیحاً در مرکز دیوار نصب کنیم.

توجه داشته باشید که قاب ها زیاد بالا قرار نگیرند، به طوری که یک فرد با قامت متوسط بدون آنکه سر خود را بیش از حد بالا ببرد، به تابلوها و ظرایف موجود در تصاویر نگاه کند. البته چنانچه در اتاقی تاقچه یا قفسه وجود داشته باشد و بالای آن خالی باشد می توان این بخش را با چند قاب شکیل تزئین کرد. شما می توانید از خاصیت دورنمای تابلوها برای اتاق های بزرگ و وسیع نیز استفاده کنید.

مهمترین عامل در بکارگیری تابلوها در دکوراسیون داخلی منزل این است که تناسب را رعایت کنیم. تابلویی بزرگ را در کنار تابلویی کوچک قرار ندهیم. فاصله ها و همچنین توازن موضوعی را رعایت کنیم. مثلاً اگر از تابلوهای طبیعت در اتاقی استفاده کردیم از تابلوهای وحشتناک در همان اتاق استفاده نکنیم.

سیتاک خدمات بازسازی ساختمان و دکوراسیون مغازه را نیز انجام می دهد.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع سبک در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار شماست.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *