تاثیر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول)

تاثیر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول)

تاثیر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول)

حتماً شما هم از طرفداران و علاقه مندان به رنگ آبی هستید. آبی اولین رنگ آرامش دهنده است. رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی سبب افزایش آرامش فکری و روحی و همچنین افزایش اعتماد به نفس می شود. کسانی که در طراحی داخلی از این رنگ استفاده می کنند می توانند اطمینان خاطر را نیز تجربه کنند. در موضوع خاصیت درمانی رنگ ها نیز رنگ آبی باعث تسکین درد و کاهش فشار خون به کار می رود. اگر تا الان از این رنگ جادویی در منزل و محل کار خود استفاده نکرده اید در ادامه بحث با سیتاک همراه باشید تا در مورد رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی بیشتر بدانید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ آبی:

اگر شما هم به رنگ آبی علاقه دارید و قصد دارید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود از این رنگ استفاده کنید باید بدانید که شما بیشتر یک شخص محافظه کار هستید. شما حساس، دارای خلاقیت بالا و همچنین قوه تخیل قوی می باشید. آبی رنگ آرامش است. رنگ بیکران آسمان، رنگ خواب. مصریان باستان از رنگ آبی برای نشان دادن بهشت استفاده می کردند. این رنگ دارای قوه ی الهام بخشی بسیاری است. اگر می خواهید اتفاق های عالی در کارتان رخ دهد از آبی در طراحی دکوراسیون داخلی محل کارتان استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 آبی روشن روی تخیل و خلاقیت تاثیر مستقیم دارد. بنابراین پیشنهاد سیتاک برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن های مطالعه و ادارات استفاده از رنگ آبی است. افرادی که تمایل به پوشیدن لباس آبی تیره دارند، به عنوان افرادی باهوش ، مستقل و مسئولیت پذیر شناخته می شوند. اگر از آبی تیره در منزل و محل کار استفاده می کنید باید بدانید که شما خواهان احاطه شدن توسط مهربانی و محبت هستید. آبی تیره رنگ بسیار مناسبی برای اتاق خواب می باشد. زیرا خوابی عمیق و آرام را به شما هدیه می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 یکی دیگر از خاصیت های رنگ آبی تاثیر زیاد آن روی از بین بردن اشتهاست. بنابراین از رنگ آبی تیره در سالن های غذاخوری و آشپزخانه استفاده نکنید مگر آنکه در رژیم همیشگی لاغری باشید. رنگ آبی روشن رنگ مناسبی برای استفاده در حمام است. زیرا تداعی کننده دریاست. می توانید در حمام از کاشی های آبی روشن استفاده کنید. اگر کمی از رنگ اصلی آبی فاصله بگیرید به رنگ فیروزه ای می رسید، این رنگ رنگ جوانی و شادابی است. رنگ فیروزه ای به دلیل ترکیب رنگ سبز و آبی بیشتر به درد طراحی دکوراسیون داخلی محل کار می خورد. زیرا ارتباط در فضایی که با این رنگ پوشیده شده است بسیار آسانتر است. اتاق های جلسات و پرزنت را بیشتر با رنگ آبی فیروزه ای کار می کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

به طور خلاصه اگر در زندگی تان به دنبال آرامش و آسودگی برای مقابله با آشفتگی و اضطراب؛ بازکردن جریان ارتباط، گسترش پرسپکتیوتان و صلح هستید، از رنگ آبی استفاده کنید.

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :