تاثیر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

تاثیر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

تاثیر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

همانطور که در مقاله قبلی در مورد تاثیرات رنگ آبی در طراحی دکوراسیون داخلی توضیح داده شد، می توان سبک های خاصی را در طراحی داخلی با رنگ آبی طراحی و اجرا کرد. آبی رنگ آرامش و اطمینان است. حس خوب آرامش در فضایی که بیشتر به رنگ آبی روشن است پدیدار می شود. آبی تیره طراحی دکوراسیون داخلی را به سمت سبک کلاسیک و مدرن می کشاند. سیتاک امروز در مورد طراحی مبلمان به رنگ آبی و احساسی که از آن منتقل می شود صحبت خواهد کرد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ آبی در پرده ها:

در طراحی دکوراسیون داخلی پرده ها جایگاه ویژه ای دارند. هیچ کس نمی تواند نقش مهم پرده در طراحی داخلی را انکار کند. پرده ها روح هر خانه ای هستند. شما می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی پرده ها را به گونه ای با دیگر اجزای داخلی منزل ست کنید که هم سبک های بی نظیری را خلق کنید و هم اهداف شما از طراحی دکوراسیون داخلی که همان رسیدن به آرامش و نشاط است، محقق شود. اگر رنگ پرده ها را آبی روشن در نظر بگیرید محیطی به دور از استرس و در صلح کامل خواهید داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 آبی افراد را به صحبت و گفتگو دعوت می کند و باعث فروکش کردن عصبانیت و تنش می شود. به همین دلیل است که اکثر روانشناسان در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ آبی را به افرادی که دارای استرس بیش از حد هستند پیشنهاد می دهند. شما می توانید از ترکیب آبی و سفید در سبک کلاسیک استفاده کنید. این ترکیب به دلیل خنثی بودن رنگ سفید بسیار ماندگار است و شما می توانید رنگ مبلمان را به دلخواه انتخاب کنید. رنگ آبی روشن برای پرده های اتاق خواب توصیه می شود. جایی که برای فضای استراحت در نظر گرفته شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

انتخاب دیگر اجزا به رنگ آبی:

اگر می خواهید محل کارتان را به طراحی دکوراسیون داخلی بسپارید، کافی است یکی از دیوارها را به رنگ آبی در آورید. آبی رنگ ارتباط است. شما با استفاده از این رنگ در اکثر جلسات خود موفق خواهید بود. این انرژی این رنگ است. حس ایجاد ارتباط را در مخاطبان شکل می دهد. ولی اگر می خواهید آپارتمان خود را از طریق طراحی دکوراسیون داخلی خاص جلوه دهید کافی است از مبلمان آبی رنگ در کنار پرده های سفید برای پذیرایی و پرده های آبی رنگ در کنار مبلمان سفید برای اتاق خواب استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 آبی روشن را برای فضاهای نورگیر و آبی فیروزه ای را برای فضاهای تاریک تر در نظر بگیرید. ترکیب رنگ آبی و سفید در طراحی دکوراسیون داخلی بی نظیر است. به شدت این ۲ رنگ با یکدیگر تناسب و هماهنگی دارند. شا می توانید برای آشپزخانه نیز از کاشی های آبی و صندلی های زرد رنگ استفاده کنید. آبی بحث عدم اشتها و زرد رنگ اشتها است. استفاده از این ۲ رنگ در آشپزخانه هارمونی جالبی به کار می دهد. ضمن اینکه می توانید از نورهای خنثی و بی رنگ هم در ایجاد نقاط کانونی در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید. این نورها را می توانید در پذیرایی به تابلو فرش ها و مجسمه های بزرگ بتابانید. می توانید این نور را در پشت پرده ها استفاده کنید و خطی عمودی را از طریق نور بسازید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :