دلایل محبوبیت رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی

دلایل محبوبیت رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی

دلایل محبوبیت رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ بنفش از جادویی ترین رنگ ها به حساب می آید. امروز سیتاک قصد دارد تا از جنبه های مختلف به بررسی رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی بپردازد. جنبه هایی مانند طراحی، روانشناسی، طبیعت و فلسفه که از دیدگاه سیتاک اشاره به آنها خالی از لطف نیست. اگر به دنبال القای حس رویایی و پرنسسی در منزل هستید رنگ بنفش می تواند از پس این مهم برآید. با سیتاک همراه باشید تا بتوانیم خصوصیات رنگ بنفش را بیشتر بشناسیم و بدانیم بهتر است در کدام قسمت های منزل از این رنگ استفاده کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

احساس شما و رنگ بنفش

رنگ بنفش نوعی حس تجمل و اشرافی معابانه را القا می کند و می تواند دکوراسیون و فضای خانه را مجلل تر از آنچه هست نشان دهد. ایجاد حس آرامش در شما و یک نوع حس روحانی خاص از ویژگی های رنگ بنفش است. حتماً تا به حال کوه های اسرار آمیز بنفش و سنگ یاقوت را دیده اید. آنها را در ذهن خود مجسم کنید. رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما به واقع جادو می کند. شما می توانید از این رنگ در سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی بهره ببرید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش در فنگ شویی

رنگ بنفش بیشتر در طراحی دکوراسیون داخلی دفاتر خانگی یا مراکز ورزشی و مدیتیشن استفاده می شود زیرا نوعی حس روحانی و وفور را در بیننده ایجاد می کند. این رنگ به دلیل اینکه از ترکیب رنگ آبی و قرمز بوجود آمده است، هم دارای احساس آرامشی است که از رنگ آبی دریافت می شود و هم دارای حس انرژی و هیجانی است که رنگ قرمز به آن بخشیده است. شما برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک می توانید از رنگ بنفش متمایل به آبی استفاده کنید. این رنگ آرامش بیشتری را به کودک شما می دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش در طبیعت

رنگ بنفش تداعی کننده حس فراوانی، آرامش و متانت است. طبیعت بکر آمریکای جنوبی و گل های اسطوخودوس این احساس را بیش از هر چیز دیگر در طبیعت منعکس می کنند. گل بنفشه کوهی یا یاس بنفش که عطر دیوانه کننده ای دارد نیز گواه زیبایی و احساس بی همتایی است که رنگ بنفش در مخاطب ایجاد می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ بنفش

طیف رنگ هایی که بر گرفته از رنگ آلویی باشند بسیار مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی هستند. یکی از دلایل این محبوبیت در رنگ آلویی بهره مندی از طیف سایه های رنگ بنفش است. پیشنهاد سیتاک استفاده از رنگ بنفش در پس زمینه ی کتابخانه یا حتی زمینه فرش است. برای داشتن ترکیب زیباتری در طراحی دکوراسیون داخلی می توانید این رنگ را در کنار رنگ هایی مانند سفید، کرم، نقره ای، طوسی استفاده کنید. برای ایجاد تضاد در رنگ ها نیز پیشنهاد سیتاک استفاده از رنگ سبز در کنار رنگ بنفش است. شما می توانید از سبز فسفری و بنفش برای تزئین پرده ها و انتخاب ست مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ بنفش و انتخاب آن در منزل

سایه های کم رنگی از رنگ بنفش می تواند برای اتاق خواب، اتاق کودک، فضای نشیمن و اتاق آرایش مناسب باشد. برای اینکه رنگ اصلی را در فضای اتاق پذیرایی خنثی کنید می توانید از ترکیبات پر رنگ تر به عنوان نشانه استفاده کنید. همچنین می توانید این رنگ را در کنار رنگ های شکلاتی، نقره ای یا برنزی نیز استفاده کنید. این رنگ ها رنگ های گرم خنثی کننده هستند. شما می توانید خودتان خالق طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان باشید. برای اینکار سری به رنگ فروشی محل بزنید و انواع رنگ بنفش را تهیه کنید. یادتان باشد برای ترکیب رنگ ها ابتدا آنها را روی یک دیوار در اندازه ای کوچک تست کنید و اجازه دهید تا رنگ روی دیوار خشک شود. سپس نظر خود را در مورد ترکیب رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون داخلی به صورت گسترده به کار ببندید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع سبک در طراحی دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :