رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از مهم ترین اصول در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده بجا و صحیح از رنگ ها است. در تعریف رنگ می توان به این نکته اشاره کرد که رنگ بازتابی از نور است که به شکل های متفاوتی در می آید و دارای محدوده ی وسیعی است. رنگ یک ناحیه باریک است که اجسام از طول موج های نور مرئی جذب می کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

اهمیت استفاده صحیح از رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بر کسی پوشیده نیست. دلیل این اهمیت تاثیر انکار ناپذیر رنگ ها بر افکار و سطح انرژی انسان است. دست شما برای رنگ آمیزی منزل، محل کار و اداره یا شرکت، باشگاه ورزشی، مغازه، پارکینگ و هر مکان دیگری باز است. به شرطی که دقیقاً بدانید رنگ ها چه کاربرد هایی دارند و تاثیرات هر یک از آنها بر بدن و افکار شما و در طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

اگر رنگ را از طراحی دکوراسیون داخلی حذف کنید و مثلاً تمام اجسام و اجزای منزل و دیوارها را سفید در نظر بگیرید، به اهمیت این نعمت بزرگ در زندگی پی می برید. انسان با محیط اطرافش زندگی می کند. در واقع انسان الهاماتی را از طبیعت می گیرد که در واقع از رنگ ها در طبیعت می گیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

اولین بار آقای اسحاق نیوتن نور سفید خورشید را به طیف های مختلفی از رنگها تجزیه کرد. از این تجزیه رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش بدست آمد. اگر این رنگ ها را از عدسی عبور دهیم دوباره رنگ سفید تشکیل می شود. نیوتن در سال ا۶۷۶ میلادی به این مهم دست یافت. هر کدام از این رنگ ها که در دسته رنگ های اصلی قرار می گیرند دارای طول موج متفاوتی هستند. در مقالات بعدی بیشتر در مورد رنگ ها و تاثیر آنها در طراحی دکوراسیون داخلی باهم صحبت می کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

سیتاک طراح و مجری انواع سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی است و با بیش از ۱۰ سال سابقه در خدمت شماست.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط می توانید با تلفن ۲۲۸۹۶۸۳۶ – ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :