تاثیرات رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول)

تاثیرات رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول)

تاثیرات رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول)

رنگ قرمز جادوگر است. اگر می خواهید از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید باید بدانید که قرمز بوسیله عشق جادو می کند. رنگی که به شما هیجان و انرژی زیادی می دهد و منبع دریافت انرژی های عشق است. رنگ قرمز در تمام حالات استفاده می شود همانطور که می تواند هیجان و عشق آفرین باشد می تواند موجب خشم و عصبانیت نیز بشود. بنابراین بجای اینکه فکر کنید این رنگ را از طراحی دکوراسیون داخلی حذف کنید یاد بگیرید که از چه ترکیباتی در کنار رنگ قرمز استفاده کنید. از رنگ قرمز در کنار رنگ های خنثی و خنک استفاده کنید تا گرمای بیشتر و حس صمیمیت بیشتری را در محیط دریافت کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

قرمز در دکوراسیون داخلی:

پیشنهاد می شود از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی به صورت رنگ مکمل استفاده کنید. در واقع پر انرژی ترین رنگ در دایره ی رنگها قرمز است و معنای عشق و اشتیاق و سرعت و قدرت را به ذهن آدمی متبادر می سازد. این رنگ اگر در غالب فضاهای منزل استفاده شود ممکن است باعث ایجاد تنش و کلافگی شود. شما می توانید از رنگ قرمز در کنار رنگ غالب سفید استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 رنگ سفید از جمله رنگ هایی است که می تواند تا حد زیادی انرژی بیش از حد رنگ قرمز را کاهش دهد و تعادلی خاص را در منزل شما برقرا کند. رنگ مشکی هم در کنار رنگ قرمز معجزه می کند. اگر بتوانید اتاق پذیرایی یا نشیمن با ترکیب این ۳ رنگ بسازید، خانه ای رویایی خواهید داشت که در آن تمرکز شما چند برابر می شود. ضمن اینکه هم انرژی و گرمای رنگ قرمز را دریافت می کنید و هم ذهن شما راحت تر می تواند مسائل روز را تحلیل کند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

قرمز در ورودی آپارتمان:

رنگ قرمز رنگ خوشامد گویی است. رنگی است که هیجان و انرژی را در مهمانان شما افزایش می دهد. دیدن این رنگ در ابتدای ورودی آپارتمان تا حد زیادی به گرم تر شدن مهمانی شما کمک می کند. انتخاب رنگ قرمز در ورودی آپارتمان روی حس و حال هر روزه شما نیز تاثیر گذار است. شما هر روز حداقل ۲ بار از این فضا استفاده می کنید. این رنگ برای شما و مهمانان می تواند بسیار خوشایند باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 می توانید تناژ هایی از رنگ قرمز را در ورودی آپارتمان کار کنید. رنگ زرشکی یا جگری درجه بندی تیره تری نسبت به قرمز هستند و جالب است که دقیقاً همان احساس رنگ قرمز را منتقل می کنند. فرش های قرمز در ورودی سالن های همایش و جشنواره ها نیز به همین دلیل انتخاب و استفاده می شوند. درجه بندی روشن در رنگ قرمز باعث تهییج شما می شود و ممکن است در فضایی که رنگ غالب آن قرمز روشن است از فرد مورد علاقه خود درخواست ازدواج کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

قرمز در آشپزخانه:

اگر آشپزخانه منزل شما بزرگ است توصیه می شود از رنگ قرمز در کابینت ها استفاده کنید. از ترکیب رنگ قرمز و سفید برای کابینت های آشپزخانه حس اشتها را استخراج می کنید. شما با دیدن ترکیب این ۲ رنگ احتمالاً احساس گرسنگی خواهید کرد و تمایل شما برای خوردن غذا بیشتر می شود. استفاده از کاشی های قرمز رنگ یا نواری از کاشی های قرمز در آشپزخانه نیز بی تاثیر نیست. شما می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ مکمل قرمز را در تمام فضاها بجز اتاق خواب استفاده کنید. ترکیب رنگ بژ برای کابینت آشپزخانه و رنگ قرمز در بالا و پایین آن نیز فوق العاده است. خانم های خانه دار تقریباً نیمی از زمان خود را در آشپزخانه سپری می کنند. بنابراین توجه و دقت در انتخاب رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار مهم و حیاتی است. ادامه دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :