تاثیرات رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

تاثیرات رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

تاثیرات رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش دوم)

در مقاله قبلی به تاثیرات رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته شد. تاثیراتی که رنگ قرمز در شما و مخاطبان در بخش های آشپزخانه، ورودی منزل و طراحی داخلی دارد. امروز سیتاک در ادامه مقاله قبلی به تاثیر اکسسوری ها و وسایل تزئینی که به رنگ قرمز باشند می پردازد. با سیتاک همراه باشید تا در این زمینه کمی با هم صحبت کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ قرمز:

انسانهایی که علاقه شدیدی به رنگ قرمز دارند اغلب دارای انرژی بی پایانی هستند. آنها هیچ گاه در ابتدای شروع یک کار صحبتی در مورد سختی یا آسانی کار نمی کنند بلکه سریعاً وارد عمل می شوند. علاقه مندان به رنگ قرمز مدیرانی کارآمد، سخت کوش، سرسخت، جاه طلب، حکم فرما و خواستار اولویت و ارجحیت هستند. آنها ایرادات را هرچند کوچک نمیپذیرند. این افراد نقش مدیریت و راهبری را به خوبی می پذیرند و ایفا می کنند. اگر می خواهید فرزندانی چنین با اراده داشته باشید از کودکی و با طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود آنها را با این رنگ و این خصوصیات آشنا کنید. خواستن توانستن است شعار طرفداران رنگ قرمز است. از طرفی علاقه مندان به قرمز تندخو و آتشین مزاج هستند که خیلی زود از کوره در می روند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

قرمز در اتاق کودک:

یکی از فضاهایی که در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه زیادی می شود بحث طراحی داخلی اتاق کودک است. شما می توانید از طیف وسیع رنگ ها در اتاق کودک استفاده کنید. تاثیر رنگ ها از همان زمان تولد در تمام انسان ها غیر قابل انکار است. شما می توانید برای افزایش حس اعتماد به نفس و همچنین افزایش انرژی در کودکان اتاق آنها را با رنگ قرمز تزئین کنید. رنگ قرمز در اتاق کودکان باعث افزایش روحیه همکاری و مهربانی در آنها می شود. یادتان باشد در اتاق کودکان زیاد از این رنگ استفاده نکنید. این رنگ دارای حساسیت نیز هست. ممکن است استفاده زیاد از رنگ قرمز باعث ایجاد عصبانیت در کودک شود.

شما می توانید برای توازن استفاده از رنگ قرمز نقاشی هایی دیواری را تجربه کنید. در نقاشی های دیواری رنگ های قرمز و نارنجی به خوبی ایفای نقش می کنند. می توانید این نقاشی ها را در پس زمینه رنگ آبی فیروزه ای ایجاد کنید. استفاده از رنگ زرد نیز در کنار رنگ قرمز توصیه می شود. رنگ زرد می تواند به عنوان رنگ مکمل و خنثی در کنار قرمز به کار برده شود. همچنین استفاده از وسایل و منسوجات قرمز نیز می تواند کمک کننده باشد. همان انرژی و عشقی که در رنگ قرمز وجود دارد را انتقال دهد. به عنوان مثال استفاده از رو تختی قرمز یا تابلو هایی با حاشیه قرمز باعث ایجاد و انتقال این احساس زیبا می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

تابلوها و وسایل تزئینی قرمز:

در فضایی که تماماً تحت تاثیر طراحی دکوراسیون داخلی است استفاده از وسایل تزئینی راهی سریع برای رسیدن به اهداف است. شما می توانید در منزلی که با رنگ های ملایم طراحی شده است از رنگ قرمز در تابلوها، تابلو فرش ها و لوازم تزئینی استفاده کنید. پرده های قرمز در کنار مبلمان مشکی از طراحی هایی است که قبلاً آزمون خود را پس داده است. شما نیز می توانید از این طراحی بی نظیر استفاده کنید. یا مبلمانی با رنگ قرمز و تابلوهایی با قاب های مشکی داشته باشید. سلیقه و نظر خود را با نظر کارشناسان سیتاک ادقام کنید تا بهترین طرح را برای منزل خود خلق کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :