۳ راهکار کم هزینه برای طراحی دکوراسیون داخلی

۳ راهکار کم هزینه برای طراحی دکوراسیون داخلی

۳ راهکار کم هزینه برای طراحی دکوراسیون داخلی

حتماً شما نیز از ظاهر آپارتمان یا محل کار خود خسته شده اید. حتماً به این نکته فکر کرده اید که اگر بتوانید تغییراتی در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید، تا چه حد در روحیه شما و اطرافیانتان موثر است. ولی چقدر باید هزینه کنید؟ اولین تغییراتی که به ذهن هر شخصی می رسد عوض کردن مبلمان و فرش و پرده است. اما شما برای همه این تغییرات آماده هستید؟ به لحاظ مالی می توانید ست مبلمان و فرش و پرده را عوض کنید؟ به عقیده سیتاک راه های ارزانتری نیز برای تغییر در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار شما وجود دارد. البته اگر از نظر اقتصادی مشکلی ندارید تغییر در مبلمان و دیگر اجزای داخلی منزل هر چند سال یکبار ضروری است. فقط مراقب باشید افراط نکنید. لطفاً با سیتاک همراه باشید.

امروز قصد داریم برخی راهکارهایی در طراحی دکوراسیون داخلی را مطرح کنیم که غالباً کم هزینه هستند. شما با بکارگیری این پیشنهادات می توانید تغییرات مناسبی را هم در ظاهر آپارتمان و منزل خود ایجاد کنید و هم طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهید. البته اگر کمی فکر کنید و با دقت به اطراف خود نگاه کنید حتماً ایده های مشابهی نیز به ذهن شما می رسد. ایده هایی که در عین سادگی دارای نبوغ زیادی است و شک نکنید که پس از اجرای آنها هم شما و هم اطرافیانتان متعجب و شگفت زده خواهید شد. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن دو سبک رایج در طراحی نما می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

به چشم یک طراح داخلی منزل خود را ببینید:

اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که ذهن خود را برای شکل گیری ایده ها در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی آماده کنید. خوب دیدن یکی از خصیصه های طراحان داخلی است. نگاهی تیز بینانه و توجه به جزئیات راه ورود ایده ها به ذهن شما است. خوب تمرکز کنید. از بالای سالن پذیرایی تا اتاق خواب ها همه چیز را ببینید. سعی کنید برای اینکار زمان مشخصی را اختصاص دهید. از مبلمان و پرده ها تا تابلوهای نصب شده روی دیوارها یا فرش و کمد ها و خلاصه همه چیز را ببینید. اگر شما طراح داخلی بودید برای تغییر در دکوراسیون داخلی محلی که می بینید چه پیشنهادی میدادید؟ آیا تغییر چیدمان مبلمان یا تغییر محل تابلوها روی دیوارها کمکی به شما نمی کند؟ یادتان باشد برای تغییرات در چیدمان باید قواعد را بشکنید.

قواعد چیدمان را بشکنید. چه کسی تعیین کرده چیدمان مبلمان شما باید کلاسیک باشد؟ نترسید از تغییراتی که ایجاد می کنید. نهایتاً اگر تغییراتی که ایجاد کرده اید خوب نشد می توانید دوباره همه چیز را به حالت و شکل اول برگردانید. شجاعت شما در تغییر دکوراسیون داخلی گاهاً نتایج فوق العاده ای خواهد داشت. به سیتاک اعتماد کنید و از همین حالا به چشم یک طراح داخلی به منزل خود نگاه کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

اجزای کوچکتر را عوض کنید:

لازم نیست برای تغییر در دکور منزل خود به اجزای اصلی منزل دست بزنید. خرید یک دست مبلمان مناسب حداقل چند میلیون تومان خرج روی دست شما می گذارد. شما می توانید با خرید چند تابلوی زیبا و ساده یا چند مجسمه ی متناسب با دیگر اجزا حال و هوای تازه ای به منزل خود ببخشید. محل نصب تابلوهای قدیمی را تغییر دهید. برای تابلوهای جدید فضایی را اختصاص دهید که بیشتر در آن رفت و آمد می کنید. برای تابلوهای جدید از قاب هایی استفاده کنید که هماهنگ با رنگ مبلمان یا پرده منزل شما باشد. این هماهنگی به بیشتر دیده شدن محتوای تابلوها کمک می کند. پیشنهاد سیتاک استفاده از طرح های جدید تابلوهای دکوراتیو است. البته اگر آنها را با سلیقه روی دیوار نصب کنید تاثیر دو چندان خواهند داشت.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ دیوارها را تغییر دهید:

یکی از ایده های نسبتاً کم هزینه نقاشی کردن دیوارها است. بازی با رنگ و قلمو اصلی ترین چالش شما در این بخش است. مردم عموماً از استاد کاران نقاش برای رنگ آمیزی منزل دعوت می کنند. در صورتی که اینکار را خودتان نیز می توانید انجام دهید. مهم تر از اینکه شما منزل را رنگ کنید یا شخصی ماهر تر این است که چه رنگی را انتخاب می کنید؟ تعیین رنگ بسیار مهم است. اولین دلیلش این است که مستقیماً با روحیه ی شما سر و کار دارد و روی افکار و رفتار شما تاثیر گذار است. اتاق پذیرایی فضایی رسمی تر است. سعی کنید رنگ های سفید، کرم، آبی روشن یا سبز خیلی روشن را برای این فضا انتخاب کنید.

برای اتاق خواب و انتخاب رنگش دست شما بازتر است. هرکاری که دوست دارید انجام دهید. ولی قبل از شروع نقاشی یادتان باشد با توجه به روحیه خود رنگ اتاق خواب را انتخاب نمایید. رنگ قرمز برای دیوار اتاق خواب مناسب نیست. ممکن است شما را عصبانی کند. پیشنهاد سیتاک استفاده از رنگ زرد و آبی و سبز است. شما می توانید با هزینه ای متناسب و بسیار پایین تر از عوض کردن مبلمان و پرده ها، منزل خود را نقاشی کنید. اگر اینکار را به درستی انجام دهید خواهید دید که تا چه حد بر روحیه شما و اطرافیانتان تاثیرگذار است.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت سیتاک آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار شماست.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

اجرای دکور مغازه

بازسازی منزل

بازسازی آپارتمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :