طراحی داخلی هوشمند

طراحی داخلی هوشمند
طراحی داخلی هوشمند

طراحی داخلی هوشمند

امروزه کاربران خانگی از طیف وسیعی از دستگاه های الکترونیکی هوشمند استفاده می کنند و روز به روز نیز بر تعداد این دستگاه ها افزوده می شود. شما می توانید همین دستگاه ها را در جهت زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود بکار ببرید. چند سالی است اکو سیستم خانه هوشمند نیز در ادغام بیش از پیش محصولات دیجیتالی در محیط داخلی منازل، تاثیر گذار بوده اند.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

این دسته از محصولات علاوه بر برآورده کردن نیازهای متفاوت کاربران خانگی از طریق تمرکز روی قابلیت های دیجیتالی، زیبایی هر چه بیشتر محیط منزل را نیز به دنبال خواهند داشت. به عنوان مثال می توان به اسپیکرهای هوشمند با ظاهری شبیه به چراغ های لوکس روشنایی یا حتی قاب های دیجیتالی اشاره کرد. البته این امر و انتخاب شما بستگی به انتخاب سبک در طراحی داخلی آپارتمان شما نیز دارد. با سیتاک همراه باشید تا در این مورد با یکدیگر گفتگو کنیم.

اگر می خواهید از دستگاه های هوشمند در منزلتان استفاده نمایید، پیشنهاد می دهیم آنها را بر اساس کیفیت و کارایی انتخاب نمایید. از بحث کیفی این دستگاه ها که بگذریم عامل مهم دیگری که در انتخاب شما نقش دارد، دکوراسیون داخلی است. شما می بایست از دستگاه هایی استفاده نمایید که دیزاین داخلی منزل شما را خراب نکنند. بلکه خود آنها عنصری برای نشان دادن خلاقیت و ذوق هنری شما به شمار آیند.

طراحی داخلی هوشمند

نورپردازی هوشمند:

سیستم های روشنایی هوشمند که امکان مدیریت آنها با استفاده از دستگاه های الکترونیکی همراه یا حتی کنترلر های مخصوص وجود دارد، به تامین نور محیط های داخلی و البته زیباسازی هرچه بیشتر محیط منازل کمک کرده اند. این سیستم ها ممکن است به طور ثابت و از پیش طراحی شده، به عنوان مثال در قالب تعبیه در کناف، پیش روی کاربر قرار گیرند یا اینکه نورپردازی پویا و قابل تنظیم را برای کاربر فراهم کنند.

برای مثال می توان از لامپ های هوشمند یاد کرد که با پشتیبانی از طیف وسیع شدت و نوع رنگ، نورپردازی هرچه بهتر را در محیط منزل به همراه دارند. این لامپ ها معمولاً در اکو سیستم اینترنت اشیاء قرار گرفته و با پشتیبانی از استاندارد های ارتباطی مانند وای فای و بلوتوث، علاوه بر نورپردازی بهینه و با امکان شخصی سازی بالا، مصرف کمتر توان الکتریکی را هم به همراه خواهند داشت.

این دسته از محصولات در حال حاضر در قالب تنوع قیمتی و عملکردی گسترده در بازار ایران به فروش می رسند. علاوه بر استفاده از سیستم های روشنایی در اکو سیستم اینترنت اشیای خانه های هوشمند، امکان خرید مستقل لامپ های هوشمند نیز باعث شده این محصولات به گزینه ای جذاب برای نورپردازی های محدود و در قسمتی خاص از منزل تبدیل شوند.

در این بین حتی چراغ های خواب هوشمندی هم وجود دارند که امکان کنترل نور را از طریق گوشی های هوشمند و با استفاده از نرم افزارهای مخصوص را فراهم می کنند. اگر خواهان تنوع بیشتری در بخش نورپردازی داخلی هستید بد نیست نیم نگاهی هم به شمع های هوشمند داشته باشید. این شمع ها امکان ایجاد چیزی حدود ۱۶ میلیون رنگ مختلف را دارند. امکان پخش رایحه های خوشبو کننده نیز از طریق به کارگیری این شمع های هوشمند وجود دارد.

طراحی داخلی هوشمند

شومینه های هوشمند:

در این روزگار که علوم مختلف به کمک یکدیگر آمده اند و دست به دست هم سعی در بیشتر کردن رفاه و آرامش بشری را دارند شومینه های هوشمند دکوری نیز به بازار آمده اند. در طراحی داخلی هوشمند، شومینه های هوشمندی که از طریق اپلیکیشن های همراه، شبیه سازی آتش مصنوعی و بدون دود را به همراه دارند، نیز می توانند به المانی جذاب و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی منزل شما تبدیل شوند.

این آتشدان های مصنوعی را می توان در دیواره های شیشه ای یا حتی روی میز منازل استفاده کرد تا در قالب ارتباط با دستگاه های الکترونیکی همراه، مدیریت کاملی روی شدت نور آنها داشته باشید. شما با نوشتن سناریویی مجزا می توانید زمان روشن شدن آنها و همینطور شدت نور آنها را تعیین کنید. طراحی داخلی هوشمند با استفاده از علم الکترونیک هم جذاب تر و هم ساده تر شده است. البته شومینه های هوشمند که مصنوعی نباشند نیز در بازار وجود دارند و شما فقط زمان روشن و خاموش شدن آنها را مدیریت می کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی

چندرسانه ای های هوشمند:

ظرافت تلویزیون های جدید که ضخامت کم را در کنار طراحی چشم نواز به همراه دارند، از جمله مواردی است که اثربخشی انکار ناپذیری در بهبود طراحی داخلی منازل، به ویژه در مقایسه با آنچه در قالب استفاده از تلویزیون های قدیمی شاهد بودیم، ایفا می کند. در حال حاضر در کنار تلویزیون های هوشمند با ضخامت کم، تلویزیون های مقعر با انحنای جذاب خود، محدوده دید متفاوت و البته هماهنگ با چیدمان دایره ای مبلمان منازل را به همراه آورده اند.

در کنار این تلویزیون ها نمونه هایی هم وجود دارند که امکان استفاده از آنها به عنوان قاب عکس دیجیتالی هم وجود دارد. به بیانی دیگر این تلویزیون ها در کنار عملکرد معمول خود برای پخش محتویات چند رسانه ای، امکان پخش عکس های دیجیتالی انتخابی کاربر را هم فراهم می کنند.

در صورتی که به دنبال گزینه ای ارزانتر هستید می توانید قاب های عکس دیجیتالی بخرید که پخش تصاویر موجود روی حافظه های جانبی را امکانپذیر می سازند. اسپیکر های بلوتوثی که ظاهری مانند چراغ های روشنایی مدرن دارند و از طرف دیگر، امکان پخش محتویات چند رسانه ای را به واسطه تعامل با دستگاه های الکترونیکی فراهم می کنند، نیز در دسته محصولات دیجیتالی تاثیرگذار در طراحی داخلی هوشمند منازل قرار می گیرند.

این محصولات قیمت بالایی نداشته و با پرداخت هزینه ای در حدود ۲۰۰ هزار تومان می توانید مدل های کارآمد و زیبایی از آنها را خریداری کنید تا علاوه بر جذابیت بیشتر محیط داخلی منزل، عملکرد مطلوبی را هم در پخش محتویات چند رسانه ای شاهد باشید.

طراحی داخلی هوشمند

اسپیکرهای هوشمند:

در صورتی که بودجه بیشتری دارید، بد نیست نیم نگاهی به اسپیکر های هوشمند نظیر اکوی آمازون داشته باشید. این محصولات، قابلیت های گسترده تری را در مقایسه با اسپیکرهای بلوتوثی ارائه داده و امکان دریافت فرامین صوتی را هم از طریق به کارگیری دستیار دیجیتالی دارند. علاوه بر این طراحی جذاب و کیفیت ساخت بالای این محصولات در کنار رنگ بندی متنوع نیز مطمئناً مولفه ای اثرگذار در بهبود کیفی طراحی داخلی هوشمند منزل شما خواهد بود.

بدون شک، بکارگیری این اسپیکرها با طراحی برآمده از آینده آنها، می تواند توجه دوستان و آشنایان شما را به اندازه دیگر المان های تاثیرگذار در طراحی و اجرای منزل، به خود جلب کند. در صورتی که فضای محدودی برای چیدمان دلخواه از المان های تزئینی ویژه منزل دارید، می توانید از محصولاتی نظیر اسپیکرهای بلوتوثی با ظاهر یک میز نیز استفاده کنید تا تجهیزی دو در یک را با استفاده های متفاوت در اختیار داشته باشید.

طراحی داخلی هوشمند

سلامت هوشمند:

محصولات دیجیتالی که با تمرکز روی سلامت کاربران خانگی طراحی شده اند نیز در برخی موارد، عناصری جذاب و موثر در طراحی داخلی هوشمند منزل به حساب می آیند. در این موارد طراحی و عملکرد خاص این محصولات، مطمئناً شگفتی دوستان و آشنایان شما را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال می توان به سیستم خواب هوشمند اشاره کرد.

این سیستم هر روز صبح، طلوع آفتاب را در قالب نورپردازی مخصوص خود در محیط منزل شما شبیه سازی می کند. به این ترتیب بدن شما به طور طبیعی تولید ملاتونین را متوقف کرده و همین فرایند باعث خواهد شد با نشاط کامل و سرزنده، به انجام امور روزمره خود بپردازید.

این سیستم در قالب برقراری ارتباط با اپلیکیشن ویژه گوشی های هوشمند، اطمینان حاصل می کند که شما در بهترین زمان ممکن از خواب بیدار شده و استراحت کافی داشته اید. در کنار این قابلیت ها، مطمئناً مشاهده طلوع آفتاب در منزل، جذابیت ویژه ای را در بُعد طراحی دکوراسیون داخلی خواهد داشت. دستگاه های خوشبو کننده هوا که روی سلامت روانی افراد تاثیر دارند، یا حتی نمونه های ویژه تصفیه هوا و رطوبت ساز نیز در دسته محصولات این بخش قرار می گیرند.

به عنوان مثال می توان به ظاهر جذاب و هنری دستگاه رطوبت ساز اشاره کرد که طراحی کاملاً چشم نوازی دارد. تصفیه کننده های هوشمند هوا یا حتی سیستم های تهویه مطبوع در قالب پرده های هوا یا تجهیزات سرمایش و گرمایش نیز می توانند با ظاهر جذاب، عاملی مثبت در طراحی دکوراسیون داخلی منازل به حساب آیند. تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود را به سیتاک بسپارید.

طراحی داخلی هوشمند

نظم هوشمند:

ایجاد هارمونی در چیدمان المان های داخلی منزل و جلوگیری از آشفتگی و بی نظمی، یکی از نکات قابل توجه در پیاده سازی طراحی دکوراسیون داخلی بهره مند از عوامل قابل قبول است. در این راستا نیز دستگاه های دیجیتالی نظیر پدهای ویژه شارژ بیسیم، تاثیر چشمگیری در کاهش تعداد سیم های استفاده شده برای شارژ دستگاه های الکترونیکی نظیر گوشی های هوشمند و تبلت داشته اند.

این در حالی است که ادغام این پدها در چراغ های پایه دار موجود در منازل یا حتی مبلمان نیز جذابیت بیشتری را به همراه داشته است. علاوه بر این، سیستم های اینترنت وای فای، یا حتی امکان مدیریت لوازم خانگی از طریق گوشی های هوشمند، بدون نیاز به کنترلر مستقل نیز از جمله مواردی است که ظاهر پیراسته تر را برای محیط منزل شما به ارمغان خواهد آورد. دکوراسیون مغازه و بازسازی مغازه را به ما بسپارید.

منبع: مجله ایران آذین

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع سبک در دکوراسیون داخلی و دکوراسیون مغازه است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *