طراحی دکوراسیون داخلی برای فضاهای کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی برای فضاهای کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی برای فضاهای کوچک

یکی از دغدغه های اصلی مردم برای فضاهای کوچک این است که به دلیل کمبود متراژ مفید نمی توانند استفاده مفیدی از فضا داشته باشند و همیشه با کمبود فضا روبرو می شوند. طراحی دکوراسیون داخلی برای فضاها و متراژ های کم همیشه کمی سخت تر است. با سیتاک همراه باشید تا چند طرح خلاقانه را برای فضاهای کوچک با هم مرور کنیم.

دکوراسیون داخلی 01
طراحی دکوراسیون داخلی

۱ – استفاده از کمدهای چند منظوره:

برای اینکه بتوان از یک فضای کوچک به درستی استفاده کرد می بایست خلاقیت و ذکاوت چاشنی اصلی کار باشد. شما می توانید از کمد های چند منظوره استفاده کنید. کمد هایی که هم قابلیت میز تحریر را دارند و هم می توان از آنها به عنوان میز آرایش استفاده کرد. می توانید دراور های چند کشویی را در گوشه ی اتاق استفاده کنید و روی آنها را با آینه های متناسب با فضا بپوشانید. با اینکار عملاً فضای کمتری را در طراحی دکوراسیون داخلی اشغال می کنید.

دکوراسیون داخلی 02
طراحی دکوراسیون داخلی

۲ – استفاده از تخت های تاشو:

برای اینکه بتوانید همزمان از تخت خواب استفاده کنید و فضای بسیار کمی نیز برای آن در نظر بگیرید، بهترین راه استفاده از تخت خواب های تاشو است. اینگونه تخت ها به راحتی جمع می شوند و شما در هنگام خواب می توانید دوباره آنها را به شکل تخت در آورید. امروزه به علت گسترش آپارتمان نشینی و مخارج بالای آپارتمان های بزرگ، طرح های خلاقانه ای برای تخت خواب ها ساخته شده است. زمانی که شما تخت خواب را به حالت ایستاده قرار می دهید می توانید از کشوهایی که در زیر تخت تعبیه شده است استفاده کنید. می توانید مدارک و کاغذ های روزمره را در آنها نگه داری کنید. برخی از تخت خواب ها در پشت فضای خود دارای آینه های بزرگ هستند. به آنها بیشتر دقت کنید.

دکوراسیون داخلی 03
طراحی دکوراسیون داخلی

۳ – استفاده از دکورهای دیواری:

زمانی که شما در روی زمین فضای کمتری دارید مجبور هستید از سطح دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید. سطوح دیوار فقط برای گذاشتن تابلوها و نقاشی ها نیستند. می توانید با وسایل ساده و گاهاً دور ریختنی طاقچه های کوچک لوکس طراحی کنید تا به شما در پوشش فضای کوچک اتاق کمک کند. این طاقچه ها می توانند محفظه های خوبی برای نگه داشتن لوازم شما باشند. در ارتفاع های کم از سطح زمین می توانید کیف دستی و اتو و وسایل دیگر را روی آنها بگذارید.

دکوراسیون داخلی 04
طراحی دکوراسیون داخلی

۴ – کمد دیواری را فراموش نکنید:

داشتن کمد های دیواری در صورت امکان خیلی می تواند کمک کننده باشد. خیلی از وسایل شما می توانند به راحتی در کمد دیواری قرار بگیرند. در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از کمد دیواری توصیه اول طراحان است. به شرطی که فضای معماری اتاق شما این اجازه را بدهد. در کمد های دیواری علاوه بر وسایل روزمره می توانید منسوجات خانگی و حتی لباس ها را قرار دهید. این کمد ها باعث دور از چشم قرار دادن وسایل شما نیز می شوند.

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع سبک در طراحی دکوراسیون داخلی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :