طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

یکی از خدمات اصلی شرکت سیتاک طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه و مراکز تفریحی است. برای اینکه بتوان مرکزی تفریحی مانند یک سالن بیلیارد را طراحی کرد می بایست از تجربه لازم برخوردار بود. طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد دارای ضوابط و شرایط خاصی است که رعایت کردن تمام آنها در کنار هم می تواند نتیجه لازم را در بر داشته باشد. بالا بردن قدرت جذب مشتریان یکی از اهداف اصلی هر مرکز تفریحی است. شما می توانید با خلق دکوراسیونی بی نقص، مشتریانی وفادار را جذب باشگاه کنید. سیتاک امروز به توضیح الگوهای طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد می پردازد. امیدواریم بتوانیم نیازهای شما را در طراحی داخلی و سپس اجرای دکوراسیون سالن بیلیارد برآورده کنیم. با سیتاک همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

در طراحی داخلی سالن بیلیارد از سقف شروع کنید:

برای رسیدن به باشگاهی مطلوب از نظر مخاطبان، می بایست همه چیز با هم در هماهنگی کامل باشد. بنابراین بهتر است از سقف شروع کنید. یکی از روشهای مشاوره ای سیتاک به این صورت است که شما می توانید از فضای مورد نظر برای طراحی، عکس و فیلم تهیه کنید و برای کارشناسان سیتاک ارسال کنید. این روش به صورت خاص و موردی انجام می شود. در حالت کلی سقف شما هر چیز که باشد می بایست ارتفاع حداقلی یک سالن بیلیارد را داشته باشد. معمولاً ارتفاع بالای ۳ متر برای سالن بیلیارد مناسب است. به طور کلی روی سقف های کوتاه تر از ۳ متر خیلی جای مانور نیست و خیلی اجازه کوتاه کردن سقف را نداریم. به همین دلیل ابتدا مشاوره های حضوری می تواند خیلی راه گشا باشد. نوع دیزاین سقف و نورپردازی نیز در اجرا بسیار اهمیت دارد.

انتخاب سبک:

تقریباً می توان گفت نوع طراحی داخلی از سقف ها و دیواره ها مسیر اصلی طراحی دکوراسیون داخی سالن بیلیارد است. حال نورپردازی که در انتهای همین مقاله آنرا توضیح خواهیم داد تاثیر بسزایی روی جذابیت طرح سقف و دیوارها دارد. طراحی سقف می تواند از سبک های مختلف بازسازی پیروی کند. سبک کلاسیک یا سبک مدرن بستگی به انتخاب شما و حال و هوای محل قرارگیری باشگاه دارد.

سبک های مدرن می توانند حالت های نوری و طرح های متنوعی را برای باشگاه بوجود بیاورند. سبک مدرن نسبت به سبک کلاسیک جای کار بیشتری دارد. نکته ای که لازم است توضیح دهیم این است که هر کدام از سبک های رایج در طراحی را که انتخاب کنید می بایست تا انتهای کار به همان سبک وفادار بمانید. نمیتوان طراحی سقف را کلاسیک و طراحی دیواره ها را مدرن در نظر گرفت. ورزش بیلیارد از جمله ورزش هایی است که در طراحی کلاسیک جلوه گری بیشتری خواهد داشت.

نوع سبک و سیاق این ورزش با میزهای مستطیل شکل و کاملاً هندسی ایجاب می کند که سقف و دیواره ها و حتی نورپردازی به سمت سبک کلاسیک کشیده شود. مهمترین دلیل انتخاب سبکی خاص می تواند کاملاً سلیقه ای باشد. ضمن اینکه الگو برداری از سبک های طراحی شده در کشورهای اروپایی نیز میتواند ایده های مناسبی را خلق کند.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
مشاوره رایگان تلفنی
۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

مطالب مرتبط جهت مطالعه بیشتر

 طراحی داخلی داروخانه  / دکوراسیون مغازه موبایل فروشی / دکوراسیون مغازه پوشاک

پیشنهاد ما:

سیتاک پیشنهاد می کند بحث طراحی سقف ها را با در نظر گرفتن کانسپت ها و مفاهیم ورزش بیلیارد انجام دهید. برای این منظور می بایست طراح شناخت کاملی نسبت به بیلیارد داشته باشد. این ورزش کاملاً لوکس و لاکچری است. طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد نیز می بایست با روحیات لوکس و لاکچری این ورزش همخوانی داشته باشد. اشکال هندسی گرد و مستطیل و تلفیقی از این اشکال می تواند طرح جدید و خلاقانه ای را بوجود بیاورد. ضمن اینکه ایجاد نورهایی که منابع آنها مخفی است برای سالن بیلیارد لازم و ضروری است. به هیچ وجه در سقف ها نباید منابع نور موضعی مشخص باشد. محیط باشگاه بیلیارد ایجاب می کند که به لحاظ بصری، فضایی لایت و کم نور طراحی شود. در همین مقاله به صورت کامل بحث نورپردازی را تشریح خواهیم کرد.

طراحی دیوارها:

برای طراحی دیوار ها نیز می توانید طبق سبک مورد نظر عمل نمایید. به این صورت که اگر طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد خود را از تِم کلاسیک انتخاب کرده اید، می بایست دیوارها را نیز با طراحی کلاسیک اجرا کنید. در طرح های کلاسیک استفاده از خطوط شکسته با زوایای دقیق الزامی است. در طراحی دیوارها ساخت قاب های اصلی جهت نورپردازی انجام می شود. شما می توانید استندهای دیواری داشته باشید که به مانند تابلوهایی غول پیکر روی دیوار اجرا می شوند. کناره های این قاب ها را می توانید با رنگ های ملایم که تِم تاریکتر باشگاه را به هم نریزد، نورپردازی نمایید.

نورهای آبی کم رنگ یا سبز می تواند فضای باشگاه را انرژیک کند. در طراحی دیوارها معمولاً از سقف الگوبرداری می شود. هر شکل هندسی که روی طرح به عنوان پس زمینه سقف کار شده است، این قابلیت را دارد که روی دیوارها نیز اجرا شود. ولی این مطلب به صورت اصل کلی مطرح نیست. دست شما در مجزا کردن طراحی سقف و دیوار باز است. برای طراحی دیوار تابلو اعلان نتایج بازی هم میبایست دیده شود. برای میزهای اسنوکر این تابلو در بخش طولی میز طراحی و اجرا می گردد.

 

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

 

ایده ها:

اجازه دهید سراغ ایده ها برویم. ایده پردازی در طراحی دکوراسیون داخلی از اولویت های اصلی است. بنابراین هیچگاه ایده های خود را پنهان نکنید.اگر فکر میکنید ایده ای دارید بهتر است با طراح در میان بگذارید. طراح وظیفه دارد ایده گذاری روی مفهوم طرح را با دقت انجام دهد. ایده هایی که شرکت سیتاک پیشنهاد می دهد میتواند کمک کند تا شما هم به ایده هایتان اجازه دهید بروز کنند. یک اصل را حتماً در ایده گذاری رعایت کنید.

از سادگی آغاز کنید. همیشه طرح ها و ایده های ساده که به لحاظ هارمونی شیک به نظر برسند، طرفداران خاص خود را دارد. طرح های ساده ای که در عین سادگی می توانند باشگاه بیلیاردی بسازند که خاص باشد. می توانید از خطوط عمودی روی دیوارها استفاده کنید. این ایده در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد. ولی مفهوم خطوط عمودی باریک در دیدگاه مخاطبان ارتفاع سالن بیلیارد را بلندتر نشان می دهد. یا ایده استفاده از رنگ خاکستری یا طوسی که به باشگاه بیلیارد عمق می دهد.

ارتباط مستقیم با کارشناس فروش و طراحی
۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

بازی با رنگ:

به هر حال شما حق انتخاب دارید. می توانید از ایده های ساده شاهکار بسازید یا اینکه اصلاً آنها را نادیده بگیرید. دیوارها در واقع بدنه ی کار شما هستند. آنها را جدی بگیرید و حتی المقدور تعداد آینه ها را روی دیوارها کمتر کنید. رنگ های سفید و کرم و طوسی می توانند شرایط منطقی روحی و روانی را ایجاد کنند. رنگ های قرمز و مشتقات آن نباید روی دیواره های باشگاه بیلیارد کار شود. زیرا تولید هیجان کاذب می کند و این هیجان اصلاً برای بازی بیلیارد مناسب نیست.

حتی می توانید از ترکیب رنگ های هم خانواده استفاده کنید. رنگ آبی آسمانی را با سورمه ای یا آبی سیر ترکیب کنید. احجام هندسی طراحی شده روی دیوارها را با با اینگونه ترکیبات رنگ آمیزی کنید. شما به یک دکوراسیون لاکچری نیاز دارید نه طرحی که به نام طراحی لاکچری خیلی اطراف و محیط میز را شلوغ کند. یادتان باشد نبوغ در سادگی است ولی این ساده طراحی کردن می بایست با ایده های خلاقانه ادغام شود.

جانمایی میزها و کانتر مسئول باشگاه:

یکی از وضایف طراح دکوراسیون داخلی تجاری این است که فضای موجود را به حداکثر بهره وری برساند. در باشگاه بیلیارد این امر حساسیت بیشتری پیدا می کند. جانمایی صحیح میزها و چیدمان اصولی آنها می تواند فضای باشگاه را بهینه کند. این جانمایی صحیح در چشم مشتریان نیز ارزشمند است. معمولاً افرادی که برای اولین بار وارد باشگاه بیلیارد می شوند با یک نگاه می توانند درک کنند که امکانات این باشگاه خوب است یا خیر؟

به نظر شما با یک نگاه چطور می توان کیفیت باشگاه بیلیارد را سنجید؟ قضاوت از نحوه جانمایی و چیدمان میزها صورت میگیرد. اگر شما به کمک یک طراح داخلی بتوانید به طرزی صحیح میزها را چیدمان کنید، به هدف زده اید. مشتری شما در چنین باشگاهی احساس رضایتمندی بیشتری می کند. مطمئن باشید اگر برخورد شما نیز عالی باشد به طور حتم مشتری دائم و وفادار شما خواهد بود.

 

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

 

در نظر گرفتن متریال و ابعاد میز و کانتر:

بیلیارد ورزشی است که به تمرین زیادی احتیاج دارد، لذا می بایست با طراحی دکوراسیون داخلی عالی و فراهم کردن امکاناتی کم نظیر مشتریان خود را حفظ نمایید. پس از اینکه میزهای اسنوکر و ایت بال را جانمایی کردید طراح بر اساس این جانمایی عناصر دکوراتیو و نور را متمرکز می کند و کار طراحی به مرحله ساخت تصاویر ۳ بُعدی می رود. همانطور که می دانید سیتاک برای هر قرارداد طراحی وظیفه دارد تا طرح های ۳D را آماده سازی و ارائه نماید. حال نوبت به طراحی و جانمایی میز مسئول باشگاه می رسد. قراردادن المان هایی از طراحی داخلی در این فضا لازم و ضروری است.

اولاً که میز مدیر باشگاه نباید خیلی بزرگ و همچنین خیلی کوچک باشد. اندازه و سایز میز بر اساس ابعاد باشگاه تنظیم می شود. شما می توانید کانتر اصلی را نزدیک درب ورود و خروج باشگاه در نظر بگیرید. با این کار تمام افرادی که وارد باشگاه می شوند می توانند به سهولت از شرایط باشگاه اطلاعات کسب کنند و با هماهنگی مسئول باشگاه یک میز را در اختیار بگیرند. همچنین قراردادن کانتر اصلی در نزدیکی درب خروج نیز می تواند با تسویه حساب مشتریان و دادن هدایا و گیفت های تبلیغاتی همراه باشد.

فضایی برای استراحت:

همانطور که می دانید ورزش محبوب بیلیارد به صورت ۲ نفری انجام می شود. در هنگامی که یکی از این ۲ نفر مشغول پاکت است نفر دوم می بایست فضایی برای استراحت و تمرکز داشته باشد. حتی در کشور ما بیلیارد می تواند به صورت ۴ نفره و در ۲ گروه ۲ نفری نیز انجام شود. در اینصورت حتماً نیاز است که فضایی مانند مبل یا صندلی در کنار هر میز تعبیه شده باشد.

اصلا به این مسئله که قراردادن مبل ۲ نفره در کنار هر میز ممکن است فضای مفید باشگاه شما را بگیرد، فکر هم نکنید. زیرا داشتن ۱ میز که دائماً میزبان مسابقه ای باشد خیلی بهتر از چند میزی است که اکثر اوقات خالی است و حتماً منظور سیتاک را درک کرده اید. اگر مشتریان شما احساس راحتی کنند اوقات فراغت خود را حتما در باشگاه شما سپری خواهند کرد. در نظر گرفتن رفاه مشتریان همیشه سودمند است، مخصوصا در باشگاه های تفریحی ورزشی مانند بیلیارد.

 

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
پاسخ به سوالات شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی 
۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸
فرهمند

طراحی کافی شاپ در باشگاه:

پیرو بحث ارزش گذاری روی مشتریان باشگاه سیتاک پیشنهاد می دهد حتما فضایی کوچک و مخصوص استراحت های ۱۵ دقیقه ای را در باشگاه خود در نظر بگیرید. نوشیدن یک آب میوه خنک یا یک قهوه گرم می تواند مشتریان را مجاب کند که چند ساعت دیگر نیز وقت خود را در باشگاه شما سپری کنند. پیشنهاد می دهیم اگر می خواهید بحث سرو غذاهای آماده را نیز در برنامه داشته باشید، یا از یک تهویه مناسب استفاده کنید یا حتی المقدور غذاهای سرد را برای عرضه انتخاب نمایید.

این پیشنهاد به این دلیل است که استشمام بوی غذا در محیطی لاکچری که برای منظور دیگری افراد را جذب کرده است صورت خوشی ندارد و حتی ممکن است آزاردهنده نیز باشد. ولی عطر قهوه بسیار دلنشین است و می تواند باشگاه شما را به گونه ای خاص به مشتریان معرفی و القا نماید.

تناسبات متراژ کافی شاپ:

متراژ مفید کافی شاپ و فضایی که می خواهید به این کار اختصاص دهید کاملا وابسته به اندازه و ابعاد کل باشگاه است. اگر در باشگاه شما ۵ میز یا کمتر وجود دارد، اختصاص ۴ متر فضای کافی شاپ مناسب خواهد بود ولی اگر شما بیش از ۵ میز در باشگاه دارید حداقل متراژ کافی شاپ را ۶ متر در نظر بگیرید. دکوراسیون داخلی کافی شاپ را می توانید از فضای اصلی باشگاه جدا کنید. لزومی ندارد طراحی باشگاه شما کاملا یکنواخت باشد. کاربری سالن اصلی بازی می بایست دکوری مجزا با نورپردازی مخصوص خود  داشته باشد و کاربری کافی شاپ نیز می تواند طرحی منحصر به فرد و اختصاصی داشته باشد. بنابراین حتما از این موضوع استفاده نمایید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه:

اصلی ترین کار یک طراح رعایت اصول نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی است. مقوله نورپردازی در باشگاه بیلیارد بسیار مهم است. شما تنها کاری که کافی است انجام دهید این است که به طراح اعتماد کنید. سیتاک با در نظر گرفتن شرایط مخاطبان باشگاه بیلیارد و الزاماتی که این ورزش دارد نورپردازی را پیشنهاد می دهد. بحث اول این است که نورپردازی در طراحی های ۳ بُعدی چگونه انجام می گیرد و بحث دیگر نحوه ی اجرای نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی است. اگر سیتاک مجری دکوراسیون باشگاه بیلیارد شما باشد همان طرحی که به تایید شما رسیده و مطابق با استانداردهای روز دنیاست را اجرا می کند.

رعایت اصول نورپردازی:

نورپردازی هم در قسمت طراحی و هم در قسمت اجرا بسیار حساس است. زیرا نورپردازی یک مکان تفریحی نباید خارج از اصول و قوائد آن مکان و مباحث مربوط به روانشناسی باشد. به عنوان مثال نور کلی و روشنایی اصلی باشگاه نمی تواند خیلی زیاد باشد. نور زیاد باعث خستگی چشم می شود. از طرفی نور زیاد می تواند فضای باشگاه را یکنواخت کند. بنابراین پیشنهاد می دهیم نورهایی با ظرفیت متوسط برای سقف های اصلی و بخش کافی شاپ در نظر بگیرید.

نورپردازی میزها نیز می بایست در طراحی دکوراسیون داخلی مشخص باشند. معمولا لامپ های کم مصرف یخی یا سفید مهتابی را در کنار هم و با ارتفاع ۱ متر تا ۱/۵ متر از سطح میز در نظر می گیرند. شما می توانید برای هر میز و در حالت کلی برای هر روشنایی کلید مجزا در نظر بگیرید. این جدایی هر خط روشنایی می تواند مصرف برق باشگاه را نیز بهینه سازی کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد
طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد

 

استفاده از نورهای افقی:

در طراحی دکوراسیون داخلی سالن بیلیارد خطی از نور می تواند به عنوان مسیر سازی نیز کمک کننده باشد. به عنوان مثال نورهایی که در سقف کار می شود، می تواند کاملاً خطی باشد. وصل کردن خطوط نوری روی سقف می تواند جذابیت باشگاه بیلیارد را دو چندان کند. اَشکال هندسی نیز می توانند در نورپردازی نقش خو را داشته باشد. به عنوان مثال قاب سازی هایی که روی دیوار قرار می گیرد می تواند دارای نورمخفی باشد. نورهای مخفی با رنگ سفید یا آبی روی زمینه مشکی یا خاکستری، بیشترین بازدهی را به لحاظ بصری و روانشناسی خواهد داشت.

سیتاک طراح ایده های جدید در طراحی دکوراسیون داخلی و  دکوراسیون مغازه است و در بخش اجرا نیز می تواند با برآوردی دقیق هم به لحاظ زمان بندی و هم به لحاظ هزینه ای نقشه ای کاملاً روشن در اختیار شما قرار دهد.

با ما در تماس باشید.

تلفن های مشاوره رایگان
۰۲۱۸۸۶۷۹۸۱۰ – ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸   
فرهمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :