طراحی دکوراسیون منزل بر اساس نیازهای زنی در آستانه مادر شدن

طراحی دکوراسیون منزل بر اساس نیازهای زنی در آستانه مادر شدن

طراحی دکوراسیون منزل بر اساس نیازهای زنی در آستانه مادر شدن

خانه هم منتظر توست

از همان لحظه که مدارک و شواهد پزشکی، حکایت از آمدن فرشته ای کوچک دارد، همه چیز فرق می کند. خانه هم حال و هوای دیگری می گیرد. گویی انتظار به در و دیوار هر اتاق آویخته شده است. رنگ و نور و صدا و حتی بوها نیز جلوه های تازه و تاثیرات قوی تری پیدا می کنند. جالب است بدانید که از هفته پنجم بارداری جنین از تمامی احساسات و کنش های فیزیکی مادر تاثیر می گیرد. بنابراین استفاده از تمامی امکانات برای پیشگیری از افسردگی، آرامش بخشیدن به مادر و دلپذیر کردن فضای خانه، می تواند نقش مهمی در بهداشت بارداری داشته باشد. طراحی دکوراسیون داخلی با در نظر گرفتن مقتضیات و شرایط یک خانم باردار انجام می شود.

گاهی تنها تماشای برگ های سبز شمعدانی پشت پنجره آشپزخانه یا بازی رنگارنگ نور آفتاب که از پس پرده های پر چین حریر خودش را کف اتاق پهن کرده است، می تواند حس شادی و نشاط را در مادر بیافریند. با توجه به تمامی آنچه گفته شد، سیتاک برایتان پیشنهاد هایی دارد تا با راهنمایی کارشناسان معماری و روانشناسی برای این دوران طلایی بهترین نوع چیدمان و بهترین روزها را در خانه خود داشته باشید. با سیتاک همراه باشید تا طراحی داخلی منزل را با ایده هایی جدید پی بگیریم. سیتاک در زمینه دکوراسیون مغازه، بازسازی مغازه و طراحی ویلا و اجرای ویلا نیز به فعالیت می پردازد.

دکوراسیون بارداری 04
طراحی دکوراسیون داخلی

خاطره سازی در خانه:

شاید برای بسیاری از خانم ها خاطرات بارداری یکی از منحصر به فرد ترین تجربیات در تمام زندگیشان باشد. برای همین پیشنهاد می دهیم از همان روز اول تقویم روزشمار بارداری را در گوشه ای از خانه، روی یک تخته یا تقویم چاپی بزرگ برای ثبت این خاطرات نصب کنید. هر روز که می گذرد آن روزها را خط بزنید و حتماً احساسات خود را در موردشان بنویسید. نوشتن خاطرات آنهم به صورت روزانه، برون ریزی ساده و موثری است. همچنین مادران باردار می توانند برای کودکی که منتظر تولدش هستند کتاب بخرند و در گوشه ثابتی از منزل روی مبل راحتی نشسته و هر روز مقداری از آنرا بخوانند. جالب است بدانید که از ۵ ماهگی به بعد، کودک به طور کامل از صداهای بیرون مطلع می شود و اینها همه روی رشد جنین تاثیر زیادی دارد. شما می توانید در خانه برای کودکتان آواز بخوانید و از موسیقی بی کلام و آرام بخش هم غافل نباشید.

شور و نشاط در نشیمن:

در فضای نشیمن و پذیرایی قبل از هر چیز بهتر است از وسایل دکوراتیو سبک تر و ترجیحاً بدون گوشه های تیز و شکننده استفاده شود و چیدمان مبلمان طوری باشد که فضای باز بیشتری در مسیر حرکت شما وجود داشته باشد. همچنین خوب است تابلوهای دیواری با ابعاد سبک تر و کوچک تری را انتخاب کرده و آنها را در ارتفاع پایین تری نصب کنید. توجه داشته باشید که این تابلوها بنا به گفته کارشناسان می توانند تاثیرات روانی قابل توجهی روی مادران بگذارند. بنابراین بسته به سلیقه خودتان، حتماً در اتاق نشیمن و پذیراییتان ترکیبی از مناظر طبیعی و تابلوهایی با رنگ ها و طرح های آرامش بخش استفاده کنید. در این دوران شما می بایست بیشترین آرامش را تجربه کنید. چه بهتر که این آرامش در دکوراسیون داخلی منزل شما باشد.

برای نورپردازی اتاق های نشیمن و پذیرایی، ترکیب نور سفید و زرد را پیشنهاد می کنیم. همچنین بهتر است در فضاهای جمعی خانه مانند نشیمن (TV Room ) و یا سالن پذیرایی، از رنگ هایی که شور و نشاط بیشتری القا می کنند، استفاده شود. شما می توانید از رنگ های سفید و ترکیبات رنگی طوسی در کنار رنگ های باز و شاد بهره ببرید. رنگ پرده ها، مبلمان و فرش ها و هماهنگی کامل بین آنها می تواند تاثیرات زیادی را روی آرامش محیط و مادران باردار داشته باشد. سعی کنید از اجسام یا وسایلی که یادآور خاطرات بد و تلخ هستند دوری کنید. آنها را از خود دور نمایید. شاید پس از بارداری بتوانید آنها را جلوی چشم بگذارید ولی اکنون این اجازه را ندارید. سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است.

دکوراسیون بارداری 02
طراحی دکوراسیون داخلی

آرامش و سادگی برای اتاق خواب:

اگر اتاق خواب شلوغی دارید نخستین توصیه سیتاک این است که از وسایل اضافه داخل آن کم کنید و اتاق خوابتان را با حداقل وسایل بچینید. همینطور در مورد پرده ها هم بهتر است از هر دو نوع پارچه ضخیم و نازک برای کنترل بهتر نور به داخل اتاق خواب استفاده کنید. اما استفاده از پرده های مجلل و پر والان سنگین را فراموش کنید. چون در ماه های آخر بارداری حتی کنار کشیدن این پرده ها سخت خواهد بود. برای ایجاد حس آرامش در اتاق خواب می توانید از رنگ های گرم و تیره یا رنگ های سرد و روشن برای پرده ها، رو تختی و دیوارها استفاده کنید.

چند نمونه از بهترین ترکیب های رنگ مناسب اتاق خواب عبارتند از: ترکیب سایه های ملایم رنگ های سرد و گرم (رنگ های متضاد)، به طور مثال طیف های ملایم رنگ زرد و آبی یا ترکیبی از نارنجی ملایم و سبز – آبی (فیروزه ای روشن)، همچنین ترکیب سایه های ملایم و رنگ های تیره و گرم (رنگ های مکمل) مانند سایه های ملایم قرمز و سبز نیز پیشنهاد می شود. حالا که اتاق خواب آرامش بخشی دارید خوب است هر شب تکنیک تن آرامی را پیش از خواب اجرا کنید. متاسفانه فرصتی برای توضیح این تکنیک نیست. اما با یک جستجوی کوتاه در اینترنت و سایت های معتبر روانشناسی می توانید اطلاعات خوبی در این زمینه پیدا کنید. شرکت سیتاک طراحی داخلی منزل شما را با آخرین استاندارد های روز دنیا طراحی و اجرا می نماید.

طراحی داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

 

گوشه دنجی برای آرامش:

در دوران بارداری بهتر است فضایی زیبا و اختصاصی به غیر از فضای خواب، برای استراحت، مطالعه و همچنین ورزش داشته باشید که با توجه به شرایطتان می تواند یک اتاق مجزا و حتی گوشه ای از نشیمن یا پذیرایی تان باشد. این بخش را می توانید با یک قالیچه ساده یا نیمکت و مبل راحت، گلدان و کتاب به فضایی آرامش بخش تبدیل کنید. همچنین توجه داشته باشید که ورزش در دوران بارداری باید به صورت مرتب انجام شود. توصیه می شود از ورزش یوگا استفاده نمایید. با توجه به اهمیت ورزش یوگا (البته مخصوص خانم های باردار) که مادر را در شرایط روحی آرامی قرار می دهد، حتماً از گوشه ای منزل را برای این ورزش در نظر بگیرید. جایی که تهویه و نور مناسبی داشته باشد و تا جای ممکن خلوت باشد. دکوراسیون داخلی برای این قسمت خانه فرمول ساده ای دارد و آنهم رعایت نهایت سادگی و تمیزی است.

خانه، گلخانه:

شما می توانید در دوران بارداری گلخانه ای کوچک را در منزل خود بسازید. استفاده از گیاهان سبز مانند پاپیتال، فیکوس، پیچک انگلیسی، سرخس، بامبو و آلوورا و حتی گلدان های کوچک کاکتوس، علاوه بر زیبایی و پاکسازی هوای منزل، به کاهش سطح استرس در دوران بارداری کمک فراوانی می کنند. بنابراین به هیچ وجه استفاده از گلدان های تزئینی و حتی درختچه ها را در دکوراسیون داخلی منزلتان فراموش نکنید. رسیدگی به گیاهان در این دوران شیرین، حال و هوای روحی مادر را عوض می کند و خودش نوعی دلمشغولی است. اگر هم طرفدار خوراکی های ارگانیک باشید، یک پیشنهاد هیجان انگیز، کاشت سبزی های خوراکی پشت پنجره آشپزخانه یا حتی در بالکن منزلتان است. این روزها گلدان های کوچک و رنگارنگ آپارتمانی با بذرهای سبزی خوردن و حتی گوجه فرنگی و فلفل در گلخانه ها و فروشگاه های بزرگ عرضه می شوند. بنابراین حتماً از آنها تهیه کنید.

بهترین فضا برای قراردادن گلدان ها می تواند فضای اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه باشد. البته یادتان باشد در روز چند ساعت گیاهان را در معرض دریافت نور خورشید قرار دهید.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و خالق سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی است.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :