مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی

مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی

مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی

اصلی ترین وسیله ای که می تواند مستقیماً روی دکوراسیون داخلی تاثیر گذار باشد مبلمان است. مبلمان منزل در فضاهای پذیرایی و نشیمن بیشترین استفاده را دارد. بنابراین باید بیشترین توجه و دقت را در انتخاب آنها بکار ببندید. یادتان باشد مبلمان منزل شما تعیین کننده سبک در طراحی دکوراسیون داخلی است و شما ضمن انتخاب موثر می بایست به کیفیت مبلمان نیز توجه کنید. به هر حال مبل از جمله وسایل کاربردی است و ممکن است در صورت ضعیف بودن کیفیت در ساخت، خیلی زود دچار آسیب شود و دیگر قابل استفاده نباشد. کیفیت مبلمان در کنار رنگ و طرح آن برای ما مهم است. با سیتاک همراه باشید تا مبلمان منزل را از نظر طراحی دکوراسیون داخلی بررسی کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

هماهنگی مبلمان با سبک طراحی دکوراسیون داخلی:

شما می توانید از هر نوع مبلمانی در منزلتان استفاده کنید. به شرطی که انتخاب شما تضادی با سبک دکوراسیون داخلی منزل نداشته باشد. به عنوان مثال در سبک های فانتزی دکوراسیون داخلی نمی توانید از مبلمان کلاسیک و سلطنتی استفاده کنید. انتخاب اشتباه شما روی طراحی داخلی و زیبایی منزلتان تاثیر گذار است. بنابراین ابتدا مشخص کنید که شما از چه سبکی در طراحی دکوراسیون داخلی پیروی می کنید یا به کدام سبک علاقه بیشتری دارید. سپس بر اساس همین انتخاب مبلمان منزل را انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

مبلمان سلطنتی پایه بلند یا مبلمان کلاسیک L بیشتر در سبک های کلاسیک یا مدرن طراحی داخلی استفاده می شود. مبلمان راحتی را برای سبک های فانتزی و رمانتیک انتخاب کنید. مبلمان استیل را وابسته به طرح مبل می توانید در تمام سبک ها استفاده کنید. هماهنگی مبلمان منزل با طراحی دکوراسیون داخلی از طریق سبک شماسی طراحی داخلی به راحتی انجام می شود. با طراح داخلی منزلتان در این زمینه مشورت کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

مبلمان را با طرح و رنگ دیوارها ست کنید:

یکی از راه های طراحی دکوراسیون داخلی این است که مبلمان شما کاملاً هماهنگ با دیوارها باشد. اگر در پذیرایی از مبلمان استفاده می کنید می بایست بر اساس دیوارها این انتخاب را انجام دهید. دیوارپوش در این انتخاب تاثیر مهمی دارد. کاغذ دیواری یا یک دیوار ساده؟ به هر حال باید طرح و رنگ مبلمان با طرح و رنگ دیوارهای اطرافش ست باشد. این هماهنگی به مهمان ها و همچنین خودتان نظم بصری می دهد. اگر از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده می کنید مبلمان خود را نیز طرح دار انتخاب کنید. برای طراحی مبلمان که با دیوارها هماهنگ باشد می توانید از طرح های ساده تر استفاده کنید ولی رنگ مبلمان را با رنگ دیوارها ست کنید. رنگ های متضاد نقش تخریبی در طراحی دکوراسیون داخلی دارند.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

تاثیر پرده ها و مبلمان در کنار یکدیگر:

یکی از ابزارهایی که برای طراحی دکوراسیون داخلی در اختیار شما قرار دارد پرده ها است. شما می توانید به راحتی از رنگ های دارای کنتراس بیشتر برای مبلمان و پرده ها استفاده کنید. مبلمان قرمز را با پرده های طرح دار مشکی ست کنید. این ۲ رنگ در مبلمان و پرده ها جادو می کنند. نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند، ضمن اینکه دارای انرژی بالایی نیز هستند. بنابراین رنگ مبلمان را با رنگ پرده ها انتخاب کنید. همه چیز سلیقه شماست اگر اصول طراحی داخلی را بدانید.

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری سبک های مختلف دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :