هماهنگی پرده ها با دکوراسیون داخلی

هماهنگی پرده ها با دکوراسیون داخلی

هماهنگی پرده ها در طراحی دکوراسیون داخلی

پرده 06
پرده در دکوراسیون مدرن

 

از دیرباز جایگاه پرده ها در منزل جایگاه ویژه ای بوده است. حفظ حریم منزل یکی از مهم ترین وظایف پرده ها است. البته امروز می خواهیم در مورد نقش پرده ها در دکوراسیون منزل با هم صحبت کنیم. مواردی مانند رنگ پرده ها، نوع و جنس آنها، هماهنگی پرده ها با دیگر عناصر دکوراسیون و … در مقاله امروز سیتاک از نگاه شما می گذرد. با سیتاک همراه باشید تا با جادوگری پرده آشنا شوید.

پرده 02
پرده در دکوراسیون رمانتیک

ماهیت پرده ها:

حتماً تا به حال در مورد پرده ها مقالاتی را مطالعه کردید. در روم و مصر باستان پرده ها بیشتر برای جداسازی ۲ بخش از یک منزل بکار می رفت. در سراهای بزرگ برای حفظ حرمت بانوان از پرده ها استفاده می کردند. با صنعتی شدن ساختمان ها و زیاد شدن تعداد هر روزه آنها توجه به تنظیم نور پرده ها نیز قوت گرفت. در واقع تعریف جدیدی که در ساختمان های امروزی شاهد آن هستیم همین بحث تنظیم نور داخل منزل در روز است. پرده ها وظیفه دارند تا به میزان دلخواه شما نور محیط را تنظیم کنند. ولی بحث طراحی دکوراسیون داخلی و نقش پرده ها به این کاربرد های ساده پرده ختم نمی شود.

پرده 03
پرده در دکوراسیون کلاسیک

مدل و رنگ پرده ها:

اگر بخواهیم از نگاه یک دیزاینر و طراح داخلی به موضوع پرده ها بنگریم مهمترین عامل تاثیرگذاری پرده در ذهن بیننده مدل و رنگ پرده است. معمولاً پرده ها به شکل های امروزی از یک آستر، یک کتیبه، والان و پرده اصلی تشکیل می شوند. انتخاب مدل و رنگ هر کدام از این جزئیات و هماهنگی آنها با هم در وحله اول بسیار مهم است. شما می بایست پرده هایی را به صورت پکیج انتخاب کنید که رنگ آنها با یکدیگر دارای هارمونی مشخصی باشد. مدل پرده ها بیشتر از روی مدل والان معرفی می شود. والان ها در مدل های دالبری، کتیبه ای، رومی، ورساچ، منحنی، نیم دایره و … هستند. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. اگر مقوله رنگ ها را بشناسید مشکلی برای دیزاین کردن منزل نخواهید داشت.

پرده 04
پرده در دکوراسیون داخلی

پرده در اتاق پذیرایی و نشیمن:

نقاطی که در طراحی دکوراسیون داخلی مهمتر هستند اتاق های نشیمن و پذیرایی هستند که عموماً پرده های شیکتری دارند. این حساسیت انتخاب پرده در این بخش ها به این منظور است که مخاطبان و میهمانان شما از روی آن شخصیت شما را قضاوت می کنند. در حقیقت اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی نیز به همین دلیل است. ما از روی دیزاین و محیط اطرافمان قضاوت می شویم. اگر دقت کرده باشید افرادی که در منزل یا محیط کارشان از رنگ زرد بیشتر استفاده کرده اند، عموماً افرادی شادتر و شکموتری هستند. زیرا رنگ زرد حس اشتها و شادی را در انسان بالا می برد.

 انتخاب رنگ پرده ها در اتاق پذیرایی نباید خیلی نامتعارف باشد. اتاق پذیرایی سالن اصلی حضور میهمانان در منزل شماست. رنگ های کرم، فیروزه ای، صورتی، سفید، آبی روشن برای زمینه پرده مناسب است. رنگ هایی مانند قرمز، قهوه ای، سبز فسفری، بنفش، آبی سیر یا سورمه ای، نارنجی و دیگر رنگ های بازتر و شادتر نیز برای والان مناسب هستند. به شرطی که مجموع رنگ های استفاده شده در پرده با رنگ های انتخاب شده برای دکوراسیون داخلی در هماهنگی کامل باشند. تنها در این صورت است که می توانید منزلی با دکوراسیون اصولی و دلپذیر داشته باشید. شرکت های تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی با مشاوره های رایگان شما را در انتخاب یاری می کنند. با سیتاک مشورت نمایید. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن دو سبک رایج در طراحی نما می باشد.

پرده 05
پرده های اتاق خواب

هماهنگی با مبلمان و دیگر اجزا:

اگر شما از گرانترین و شیکترین پرده ها برای منزل خود نیز استفاده کنید ولی این انتخاب با مبلمان و طرح دیوارها و طراحی سقف و دیگر اجزا هماهنگی نداشته باشد کاری انجام نداده اید. زمانی می توان به طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما نمره بیست داد که این هماهنگی و نظم بصری داخلی با یک نگاه تشخیص داده شود. منظور سیتاک این نیست که شما فقط از یک رنگ استفاده کنید یا ترکیب ها متفاوت و خلاقانه را تجربه نکنید. سیتاک قصد دارد تا با ارائه مشاوره رایگان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی آرامش و نشاط شما در زمانهایی که در منزل هستید را بالا ببرد. این مهم یکی از اهداف طراحان سیتاک است. بنابراین هماهنگی در مدل، رنگ و طرح پرده ها با اجزای دکوراتیو منزل شما امری ضروری است.

پرده 01
پرده در دکوراسیون داخلی

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری تمامی سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

اجرای نما

اجرای ویلا

اجرای دکور مغازه

بازسازی منزل

بازسازی آپارتمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :