پذیرایی روی میز دست ساز

پذیرایی روی میز دست ساز
میز ناهار خوری چوبی

پذیرایی روی میز دست ساز

همانطور که می دانید لوازم و تجهیزاتی در دکوراسیون داخلی منزل به کار می روند بسیار حائز اهمیت هستند. آنها به خانه و دکور آن شخصیت می دهند. در واقع همین بخش ها و اجزای کوچک می توانند نقش مکمل طراحی دکوراسیون داخلی را به خوبی ایفا کنند. سیتاک امروز می خواهد روش های طراحی میز چایخوری مقابل مبل و همچنین میز اتاق پذیرایی را توضیح دهد. شما با بکارگیری این روش ها می توانید خودتان این میزها را با هزینه اندک اجرا کنید. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

اگر در حال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید و میز و صندلی مناسب دکوراسیون منزل خود را پیدا نمی کنید، خیلی نگران نباشید. راه های بسیاری وجود دارد که خودتان قادر به انجام آنها هستید. خودتان می توانید با کمی ذوق و خلاقیت میزهای جلو مبلی را طراحی کنید و با ابزار و وسایل دم دستی حتی به میزهای قدیمی و کهنه نیز جان تازه ای ببخشید.

مخصوصاً اگر شما نیز از دسته میزبانانی باشید که نمی خواهند وسایلی که در دکوراسیون منزل خود استفاده کرده اند در جای دیگری دیده شود. اگر می خواهید دکوراسیونی تک و بی نظیر داشته باشید با سیتاک همراه باشید تا ایده هایی ناب را در اختیارتان بگذارد. سیتاک در زمینه دکوراسیون مغازه، کابینت آشپزخانه و بازسازی آپارتمان نیز فعالیت می نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی

جعبه نوشیدنی به عنوان میز پیش دستی:

ساخت یک میز قهوه خوری شیک و طرح عتیقه کار پیچیده ای نیست. شما به چهار جعبه چوبی با ابعاد تقریبی ۱۲.۵ اینچ عرض، در ۱۸ اینچ طول، در ۹.۵ اینچ ارتفاع نیاز دارید. همچنین دو تکه چوب در اندازه ۶.۲.۱ اینچ نیز برای مقاوم سازی میز نیاز دارید. اگر بخواهید میز شما چرخ دار باشد با قراردادن ۴ عدد چرخ نیز می توانید این طرح را اجرایی کنید. اگر از جعبه های نوشیدنی گرد استفاده می کنید می توانید آنها را به تنهایی مورد استفاده قرار دهید.

و با قرار دادن یک تخته گرد به ابعاد مقطع جعبه رویه جعبه میز را آماده سازی کنید. اگر جعبه های نوشیدنی شما مربع هستند می توانید از به هم پیوستن چند جعبه میز بزرگتری را خلق کنید. یادتان باشد در این حالت حتماً می بایست سوراخ وسط میز را بپوشانید. شما می توانید پس از اینکه تخته ها را روی میز قرار دادید از روغن جلا برای براق کردن میز هم استفاده کنید.

یادتان باشد طراحی و اجرای میزهای دست ساز در درجه اول نیاز به طرحی مشخص و از همه نظر کامل خواهد داشت. اگر شما طراحی مشخصی از چیزی که می خواهید بسازید نداشته باشید مطمئن باشید کارتان گره خواهد خورد. پس از اینکه ایده اولیه را مشخص کردید شروع به کشیدن کنید. هر خطی می تواند ایده ی میز دست ساز شما را کامل نماید. پس از طراحی می توانید ابعاد و اندازه های دلخواه و البته اصولی را وارد نمایید و شروع به ساخت کنید.

طراحی مدرن و به روز میز دست ساز

میزی با صفحه ای تزئین شده:

در واقع این روش گونه ای از بازسازی به شمار می رود. شما  می توانید میزهای تحریر کهنه و قدیمی که دیگر برای کاربری اولیه مناسب نیستند، را با یک بازسازی کوچک تبدیل به میزهای جلو مبلی و پذیرایی کنید. ابعاد این میزها دست خودتان است. با توجه به ارتفاع مبلها و راحتی میهمانان اندازه ها را انتخاب نمایید.

ایده کلی تزئین روی میز، استفاده از برچسب های رنگی به شکل مثلث می باشد. مثلث های قیچی شده رابه صورت تصادفی در کنار یکدیگر قرار دهید. یعنی نیاز نیست نظم مشخصی را در نظر بگیرید. برای ایجاد ظاهری یکپارچه سعی کنید رنگ ها را به خوبی در سطح میز پخش کنید. شما در نهایت میز قهوه خوری جدید خواهید داشت که رنگ رویه آن با رنگ دکوراسیون شما ست شده است.

طراحی میز پذیرایی

ساخت میز با ایده نگهداری یخ و بطری ها:

برای ساختن چنین میزی می بایست از میزهای قدیمی که رویه آنها از بین رفته است استفاده کنید. به عنوان مثال میز ناهار خوری قدیمی را در نظر بگیرید که شیشه روی آن شکسته است. شما می بایست رویه آن میز را بازسازی کنید. ایده کلی استفاده از چند تکه چوب در طول یا عرض مناسب با میز است. شما می توانید چوب ها را با فاصله هایی اندک از یکدیگر به پایه ها و کلاف میز اصلی محکم کنید.

در این صورت بین هر چوب فاصله ای است که به میز شما طراوت و جان تازه ای می بخشد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که درست در وسط میز سوراخی ایجاد کنید تا با قراردادن آویزی مناسب ظرف نگهداری یخ یا ظرف مخصوص آویزان کردن لیوان ها را قرار دهید. میهمانان شما به راحتی به یخ ها و لیوان ها دسترسی دارند بدون آنکه روی میز فضایی برای آنها اشغال شده باشد.

میزهای چوبی مدرن

میز پایه بلند:

همانطور که از اسمش پیداست کمی بلند تر از میزهای دیگر است. ضرورت استفاده از این میز بستگی به طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. شما می توانید با خرید الوارهای بلند پایه هایی برای قراردادن مجسمه ها و وسایل دکوری بسازید. می توانید الوارها را با نظم مشخص و در ارتفاع های مختلف در گوشه ای از منزل استفاده کنید و روی هر کدام از آنها را با گلدان های زیبا تزئین کنید.

در  دکوراسیون داخلی دست شما باز است. خلاقیت و هنر شماست که باعث خلق زیبایی در منزلتان می شود. اگر پیدا کردن الوارها برای شما سخت است می توانید از چهارپایه های قدیمی یا چوب های ساده تر نیز استفاده کنید. سیتاک مشاور شما در دکوراسیون منزل است.

میز پایه بلند

میز ناهارخوری کم هزینه:

برای ساخت میز ناهار خوری کم هزینه ابعاد مورد نظر شما بسیار مهم است. قاعدتاً میزهای ناهار خوری ۴ نفره به دلیل استفاده از متریال کمتر، هزینه های کمتری نسبت به میز ناهار خوری ۸ نفره دارد. برای ساخت چنین میزی شما به تکه های هم اندازه ی چوب در قالب الوارها، پیچ، میخ، سمباده نرم، روغن جلا و پایه نیاز دارید.

در ابتدا الوارها را به صورت کاملاً منظم در کنار یکدیگر قرار دهید و آنها را به یکدیگر پیچ کنید. سپس کلاف پایه ها را آماده کرده و چوب ها را روی آن قرار دهید. بوسیله میخ چوب ها را به پایه محکم کنید. از سمباده نرم برای گرفتن ناصافی الوار ها استفاده کنید. در نهایت با روغن جلا میز ناهار خوری را ضد آب نمایید. شما می توانید از الوارهای رنگی نیز استفاده کنید.

در این صورت میز ناهار خوری الوان و رنگی خواهید داشت. ارتفاع میز نیز بسیار مهم است. شما چنین میزی را با هزینه ۱۵۰ هزار تومان می توانید بسازید. برای میزهای چای خوری ساده نیز به همین ترتیب عمل کنید. میزهای چای خوری معمولاً به صورت فانتزی یا کلاسیک هستند. شما می توانید با اشکال هندسی مختلف میز چای خوری بسازید.

میزهای گرد و مثلثی برای بالکن ها و حیاط ویلا ها بسیار مناسب هستند. سلیقه و خلاقیت شما تعیین کننده کیفیت و زیبایی محصولی است که می سازید. یادتان باشد در استفاده از رنگ ها و الوارها به طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود توجه کنید. همه چیز در عین سادگی می بایست در اوج هماهنگی نیز باشد. کاری نکنید که در دکوراسیون منزل خود تضادی وحشتناک داشته باشید.

شرکت سیتاک مشاور، طراح، ایده پرداز و مجری انواع دکوراسیون داخلی منزل است. با سیتاک مشورت نمایید.

میز ناهارخوری کم هزینه

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *