چوب در طراحی دکوراسیون منزل

چوب در طراحی دکوراسیون منزل
دکوراسیون چوبی

چوب در طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون داخلی با روش های مختلف و در سبک های متفاوتی صورت می گیرد. شما دوست دارید در منزلتان از کدام سبک دکوراسیون داخلی استفاده کنید. همانطور که می دانید شما در هنگامی که تصمیم به بازسازی ساختمان می گیرید می توانید سبک دکور داخلی منزل خود را نیز تغییر دهید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

پیشنهاد می دهیم با توجه به مطالبی که قبلاً در مورد سبک های طراحی داخلی به آنها اشاره کردیم یک سبک مشخص را برای آپارتمان خود در نظر بگیرید. در تمامی سبک های دکوراسیون داخلی از چوب می توان به عنوان عنصری طبیعی و زیبا استفاده کرد. شرکت سیتاک ابتدا برای آپارتمان شما ایده پردازی می کند و سپس در سبک مورد نظرتان طراحی داخلی را انجام می دهد. با سیتاک همراه باشید.

کلبه ی چوبی

چوب در آشپزخانه:

یکی از فضاهایی که همیشه به چوب در دکوراسیون داخلی خود نیازمند است، آشپزخانه است. فرقی نمی کند که آشپزخانه ی آپارتمان شما چند متر است. شما می بایست برای کابینت ها از چوب استفاده نمایید. معمولاً کابینت آشپزخانه در سبک های کلاسیک و مدرن طراحی و اجرا می شود. کافی است که شما سلیقه ی خود را به طراحان و کارشناسان سیتاک بازگو کنید.

با توجه به نظرات و سلایق شما طراحی انجام می شود و سپس بر اساس طرح، کابینت آشپزخانه برای آپارتمان شما ساخته می شود و در مراحل آخر نیز نصب می شود. معمولاً در سبک کلاسیک از کابینت های تمام چوب یا روکش چوب استفاده می شود.

اگر به لحاظ ارزش ریالی بخواهید مقایسه ای انجام دهید، باید بدانید که کابینت هایی که از چوب ساخته شده باشند در مقایسه با کابینت ممبران یا کابینت هایگلاس گرانتر هستند. دلیل این امر نیز واضح است. متریال چوب از متریال MDF گرانتر است. بنابراین کابینت آشپزخانه تمام چوب در مقایسه با متریال های دیگر نیز گرانتر تمام می شود. ولی مهم این است که شما کدام دسته بندی از زیبایی و کیفیت برایتان مهمتر است.

اگر ساختمانی لاکچری ساخته اید و می خواهید طراحی دکوراسیون داخلی هر واحد را به صورت لوکس انجام دهید، پیشنهاد سیتاک استفاده از کابینت های تمام چوب یا کابینت ممبران است. مطمئن باشید طراحی داخلی پروژه شما و یا آپارتمانتان بر ارزش ملک شما نیز اثرگذار است و برایتان ارزش افزوده ایجاد می کند. شما می توانید با سیتاک در هر مرحله از بازسازی ساختمان مشورت نمایید. مشاوره در سیتاک رایگان است.

چوب در آشپزخانه

چوب در فضای نشیمن:

از دیگر فضاهای اصلی که می توان چوب را به داخل آن کشاند، فضای نشیمن است. بخشی از منزل که خانواده می توانند ساعاتی را در کنار یکدیگر به تماشای تلویزیون بپردازند یا گپ و گفت ساده ای داشته باشند. شما می توانید از چوب های دکوراتیو با حالت های مختلف در فضای نشیمن استفاده نمایید.

همانطور که می دانید TV ROOM یا همان نشیمن منزل شما از چند بخش اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی تشکیل شده است. طراحی و بررسی متریال چوب در سقف و دیوارها و همچنین استفاده از اکسسوری های تزئینی که می توان با چوب طراحی و اجرا کرد. میز تلویزیون شما می تواند از چوب ساخته شده باشد.

شلف های دیواری که روی آنها با لوازم تزئینی پُر شده، می تواند از چوب باشد. بر روی سقف ها با توجه به نظر آرشیتکت می توانید چوب های ترموود را جانمایی و اجرا نمایید. در استفاده از چوب در فضای داخلی می بایست دقت کنید که کیفیت چوب ها بسیار بالا انتخاب گردند. زیرا به مرور زمان ممکن است چوب ها خورده شوند یا مکانی برای رشد حشرات شوند. سیتاک در این زمینه مشاور شماست.

چوب در فضای نشیمن

چوب در اتاق خواب:

همانطور که می دانید اتاق خواب بعد از آشپزخانه فضایی از منزل است که چوب در آن بیشترین کاربرد را دارد. شما می توانید طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان خود را بر اساس سبک های مدرن و با تِم چوب طراحی و اجرا نمایید. تخت خواب و کمد های کوچک کنار تخت حتماً می بایست از چوب طراحی و اجرا شوند. دراور یا کشوی لباس ها از چوب در نظر گرفته می شود. کمد دیواری که داخل آن دارای باکس ها و بخش های مختلفی است، تماماً از MDF است.

بنابراین در بازسازی اتاق خواب شما چوب حرف اول را می زند. شما می بایست خلاقیتی در طرح به خرج دهید تا بتوانید شکل و شمایل اتاق خوابتان را کمی متفاوت تر کنید. اگر دوست داشته باشید می توانید شلف های دیواری کوچک و ساده ای را طراحی کنید که بتوانید بر روی دیوار اتاق خواب اجرا شود.

اگر بر اساس سبک کلاسیک نیز دکوراسیون داخلی را طراحی می کنید، بازهم چوب نقشی اساسی خواهد داشت. چوب های ابزار خورده ای که قابلیت های دکوراتیو بسیاری دارند، انتخاب اول شما خواهند بود. پیشنهاد می دهیم از متریال چوب به چند روش ساده و خلاقانه استفاده نمایید. چوب های ساده و رنگی را برای شلف ها و قفسه های دیواری انتخاب کنید.

از متریال چوب گردو یا چوب راش برای ساخت تخت خواب و کمد های اطراف آن استفاده نمایید. و از MDF برای ساخت کمد دیواری بهره ببرید. ترکیب انواع چوب در اتاق خواب شما می تواند هم هزینه های اجرایی را کمتر کند و هم زیبایی متفاوتی را برای اتاق خواب شما ایجاد نماید. با کارشناسان سیتاک مشورت نمایید.

چوب در اتاق خواب

زیبایی چوب در سرویس بهداشتی:

از مکان هایی که تصور می شود چوب در آن کمتر کاربرد داشته باشد، سرویس های بهداشتی است. معمولاً چینی آلات بهداشتی در بخش هایی از آپارتمان که آبریز بیشتری دارد استفاده می شود. بخش هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی اینگونه است. ولی سیتاک پیشنهاد می دهد برای دیزاین سرویس بهداشتی از چوب استفاده نمایید. شما می توانید جا حوله ای چوبی داشته باشید. یا کمد مخصوصی برای لوازم شخصی که از جنس چوب ساخته شده باشد.

یادتان باشد شما فقط با کمی خلاقیت می توانید زیبایی را در سرویس های بهداشتی به چند برابر قبل برسانید. استفاده از روشویی هایی با زیر کابینت چوب هم می تواند پیشنهاد دیگری باشد. به هر حال شما می بایست طراحی داخلی آپارتمان خود را بر اساس نیازها و سلایق خود انجام دهید. سیتاک در این مسیر به شما کمک می کند تا بتوانید ایده های خود را قبل از اجرا ببینید.

چوب در سرویس بهداشتی

میزها و صندلی های چوبی:

کاربرد چوب در منزل شما می تواند خیلی بیشتر از مواردی باشد که گفته شد. برای مثال میز ناهارخوری در منزل شما می تواند از جنس چوب باشد. چوب های مخصوصی که دارای عمر بالایی هستند و روی آنها با هنرهای دستی تزئین شده است. صندلی های چوبی نیز با خود حس نوستالژی و خاطره بازی را خواهند آورد. اگر یادتان باشد در گذشته از صندلی های چوبی در منازل خیلی بیشتر استفاده می شد.

حتی میزهای دیگر در منزل شما که کاربری های دیگری نیز دارند می توانند از جنس چوب ساخته شوند. میز کار و میز رایانه در اتاق شخصی شما. بگذریم از تابلوهایی که می توانند با قاب های چوبی بر روی دیوارهای آپارتمان شما خود نمایی کنند. یا صندوقچه های قدیمی که به عنوان عناصری در دکوراسیون داخلی منزل شما جایگاه ویژه ای پیدا خواهند کرد.

شرکت سیتاک ایده پرداز، طراح و مجری انواع سبک در طراحی دکوراسیون داخلی است و در هر زمان به شما مشاوره رایگان ارائه خواهد کرد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *