اسپایدر در طراحی نما

اسپایدر در طراحی نما

اسپایدر در طراحی نما

یکی از مهم ترین مقوله ها در طراحی نما، طرحی است که قرار است در بدنه ی ساختمان یا همان نما اجرا شود. طراح با تمام اطلاعات و تجربه ای که دارد سعی می کند تا بهترین طرح موجود را بر اساس نوع کاربری ساختمان و همگونی با ساختمان های مجاور جمع بندی کند. یکی از ریزه کاریهایی که در طراحی نما با شیشه مرسوم است استفاده از اسپایدر است.

اسپایدر در طراحی نما
اسپایدر در طراحی نما

اسپایدر در طراحی نما چیست؟

حتماً تا کنون نماهایی که از این متریال و ابزار استفاده کرده اند را دیده اید. اسپایدر ها در نماهای شیشه ای کاربرد دارند. یا نماهایی که بخشی از آنها به صلاحدید طراح از متریال شیشه کار می شود. اسپایدر وسیله و ابزاری است که معمولاً ۴ گوش است و مانند یک گیره عمل می کند. اسپایدر ها به عنوان محافظ شیشه ها و نگهدارنده آنها عمل می کنند و شیشه های قدی در تایل های متوسط و بزرگ می توانند از اسپایدر استفاده کنند.

اسپایدر در طراحی نما
اسپایدر در طراحی نما

اسپایدر در طراحی نما مدرن

اسپایدر ها در نماهای ترکیبی و نماهای مدرن کاربرد بیشتری دارند. همانطور که می دانید نماهای شیشه ای یا کرتین وال نیازی به استفاده از اسپایدر ندارند و خودشان به صورت قاب های چهارچوب بندی شدی روی نما فیکس می شوند. در طراحی نما به سبک مدرن ممکن است شما در کنار استفاده از متریال های مختلف مانند چوب، سنگ و آجر بخواهید قسمتی از نما که نیاز به دیده شدن و نورگیر بیشتری دارد را از شیشه کار کنید. معمولاً در طراحی نما مدرن شیشه ها به صورت عمودی ولی در افق نما کار می شوند. شما می توانید عرض نما را در حدفاصل بین طبقات از شیشه با ابزار اسپایدر کار کنید.

اسپایدر در طراحی نما
اسپایدر در طراحی نما

هیچ محدودیتی در طراحی نما وجود ندارد. البته یادتان باشد این عدم محدودیت در انتخاب طرح است. شما همچنان می بایست بر طبق ضوابط شهرداری اقدام به طراحی نما کنید. حال چه از طراحی نما با اسپایدر استفاده کنید، خواه نکنید. به هر حال طراحی نما می بایست بر طبق اصول و ضوابط انجام شود. دست طراح باز است تا بتواند در کنار اعمال متریال های مختلف از شیشه نیز استفاده کنید. معمولاً شیشه با ابزار اسپایدر در جایی که نور کمتری دارد استفاده بیشتری دارد.

اسپایدر در طراحی نما
اسپایدر در طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور و مجری طراحی نما در سبک های مختلف، کلاسیک، مدرن، ترکیبی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :