انتظارات از طراحی نما چیست؟ (بخش دوم)

انتظارات از طراحی نما چیست؟ (بخش دوم)

انتظارات از طراحی نما چیست؟ (بخش دوم)

در مقاله قبلی توضیح داده شد که در طراحی نما ۴ عملکرد اصلی مورد انتظار است. در ادامه به بیان بحث حفاظت و ایجاد ارتباط سخن گفتیم. با سیتاک در ادامه ی بحث همراه باشید.

طراحی نما
طراحی نما

معرفی:

طراحی نما به تدریج پیشرفت کرد. دیگر نما فقط جنبه های محافظتی و ایجاد ارتباط نداشت. طراحی نما در اروپا بیانگر و معرف شخصیت مالک و طبقه اجتماعی بود. از زمانی که لباس معرف شخص شد، طراحی نما در ساختمان نیز به بیان ویژگی ها و خصوصیات مالک خود اشاره می کرد. شما در طراحی نما هویت و شخصیتی را برای ملک و ساختمان خود تعریف می کنید. شما می توانید طراحی نما را به گونه ای انجام دهید که ساختمان شما تا سالها در اذهان باقی بماند. حالت هایی در طراحی نما و پیروی از برخی سبک ها این امکان را به شما می دهد تا بتوانید نماد سازی را در بخش معرفی طراحی نما ایجاد کنید. نماد سازی بخشی از طراحی نما است که به معرفی هویت و بیان حرف اصلی ساختمان شما کمک می کند.

طراحی نما
طراحی نما

طراحی نما مدرن، از زمانی پدید آمد تا این بخش از طراحی نما جدی تر گرفته شود. خانه ها به شکل چهارگوش ساخته شدند و نما از یک طرف به حداقل ۲ طرف کشیده شد. ضمن اینکه اشرافی گری و برتری های طبقاتی نیز باعث شکل گیری طراحی نما در آن زمان اروپا شده بود. پنجره ها تغییر شکل دادند و بیانگر نوع نگاه صاحبان خود بودند. آنها با الهاماتی که از طبیعت می گرفتند به بحث طراحی نما جلوه ی ویژه ای دادند و از نما به عنوان یک عنصر مهم در معرفی استفاده کردند. با این پیشرفت اندازه ی پنجره ها بزرگ تر شد و حفاظ های آهنی و … ابداع شدند. بنابراین طراحی نما در ساختمان شما و به شکل امروزی عنصری برای معرفی و بیان کیفیت کار شماست.

طراحی نما
طراحی نما

جزئی از یک نمای شهری:

هر چه ساختمان سازی بیشتر شد نیاز انسان نیز به تشکل ها و اجتماع بیشتر شد. انسان ها از پراکندگی زیستی خارج شدند و به زندگی شهری روی آوردند. علاوه بر این خصیصه هایی که انتظار می رود یک طراحی نما داشته باشد، می بایست جزئی از بدنه ی شهر نیز باشد. برخی از این هماهنگی ها در طراحی نما به خاطر اجباری که شرایط آب و هوایی ایجاد می کرد شکل گرفت. مانند مناطقی که مجبورند سقف خانه ها را شیب دار بسازند. ولی در کلانشهرها بحث طراحی نما به صورت کانون توجه اصلی متولیان در منظر سازی شهری در آمد. ساختمان شما و طراحی نما در آن می بایست بر پایه ی نظم شهری شکل بگیرد. شما چه به لحاظ انتخاب طرح و چه استفاده از متریال ها می بایست بپذیرید که نمی توان جدا بود و هر شکل و شمایلی را برای ساختمان ایجاد کرد. ساختمان های امروزی علاوه بر حفظ درونگرایی به زیبایی محیط ساختمان نیز اهمیت می دهند و ضمن بحث معرفی و ایجاد ارتباط با مخاطبان نظم بصری را نیز ایجاد می کنند.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع نماهای کلاسیک، مدرن و ترکیبی است. طراحی نما تخصص سیتاک است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :