ایده های شما در طراحی نما چیست؟

ایده های شما در طراحی نما چیست؟
طراحی نما مدرن

ایده های شما در طراحی نما چیست؟

اگر از نمای ساختمان خود خسته شده اید و قصد بازسازی آنرا دارید یا اگر ساختمان ساز هستید و برای ساختمان خود نیازمند طراحی نما هستید باید بدانید که ساختمان شما نیازمند ایده های شما در طراحی نما میباشد و  خودتان می توانید خالق طرح نمای ساختمان خود باشید. طراحی نما با توجه به اینکه یک امر تخصصی و فنی است و نیازمند داشتن است دانش بالایی است ولی در عین حال یک هنر است. شما می توانید با کمی خلاقیت نمایی برای ساختمان خود خلق نمایید که دارای ارزش افزوده باشد.

ارزش افزوده در نماهای ساختمان صرفاً به استفاده از متریال های خوب وابسته نیست. بلکه این خلاقیت در طراحی نما و استفاده هماهنگ از متریال ها در اجرای نما است که می تواند نمای یک ساختمان را از ساختمان های دیگر متمایز کند. با سیتاک همراه باشید تا با ایده هایی جذاب در زمینه نمای ساختمان آشنا شوید. سیتاک امروز در این مطلب ایده های قابل اجرا در طراحی نما را بررسی می کند. شما می توانید سوالات خود را از کارشناسان سیتاک بپرسید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

شرکت سیتاک امروز در مورد اینکه چگونه می توانید ایده های خود را در طراحی نما پیاده سازی کنید با شما صحبت می کند. با سیتاک همراه باشید تا هنر طراحی را با تخصص فنی و تسلط بر ضوابط طراحی نما تلفیق کنیم. شما می توانید ایده های خود در سبک های مختلف طراحی نما مانند طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن را عینیت ببخشید. اگر ایده های شما قابل اجرا باشد سیتاک آنها را برایتان بر اساس ضوابط شهرداری تبدیل به نقشه های اجرایی می کند.

دقیقاً نکته اینجاست. با اینکه ایده های شما در طراحی نما نباید محدود شود ولی می بایست این مسئله را در نظر داشته باشید که ایده های شما باید قابلیت های اجرایی را نیز داشته باشد. اگر ایده ها و طرح های شما در نمای ساختمان قابل اجرا نباشد قطعاً برای اجرا مورد تایید کمسیون نمای شهرداری تهران قرار نخواهد گرفت. بنابراین با سیتاک مشورت نمایید تا ایده هایتان قابلیت اجرا بر روی نمای ساختمان شما را پیدا کند.

طراحی نما مدرن

از ایده دادن نترسید:

یکی از مشکلاتی که دامن گیر اکثر افراد جامعه ما است، ترسیدن از بیان نظرات و ایده ها در جمع است. اکثر افراد بدلیل نداشتن مهارت رفتاری کافی و با ترس از تایید نشدن ایده ها و نظرات خود را مخفی نگه می دارند. امیدواریم شما از این دسته افراد نباشید. اگر شما کارفرمای یک پروژه طراحی نما هستید باید بتوانید سلیقه و نظر خود را اعمال کنید.

از ایده پردازی نترسید. پیشنهاد سیتاک به شما این است که با دیدن نمای ساختمان های بیشتر در محله و شهر خود ابتدا با سبک طراحی نما رایج آشنا شوید و سپس شروع به ایده پردازی کنید. طرح ها را با هم ترکیب کنید و سعی کنید طرحتان را برای ساختمان و پروژه خود متره کنید.

نیاز به داشتن و اعمال اندازه های صحیح و دقیق نیست. در این مرحله شما می بایست فقط به طرح و ایده های خود فکر کنید. آنها را روی کاغذ بیاورید. سعی کنید خیلی سطحی ولی واضح و روشن منظور خود را از طرحی که کشیده اید بیان کنید. اگر این اصول روانشناسی را اجرا کنید مطمئناً ایده های ناب را خلق خواهید کرد.

باید بگوییم که ایده پردازی و پیاده سازی و تبدیل ایده به طرح دو مقوله جدا از هم هستند. ممکن است شما طرح های بسیار جالبی را در ذهن داشته باشید ولی نتوانید آنها را تبدیل به طرحی قابل لمس و قابل اندازه گیری کنید. یکی از وظایف طراحان نما نیز همین است. آنها طراحی نما که توسط شما و در ذهن شما طراحی شده است را با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به نقشه تبدیل می کنند. شما می توانید ایده هایی را نیز از شرکت طراحی نما بگیرید.

طراحی نما مدرن

با شرکت های تعاملی کار کنید:

حتماً شما نیز نمی توانید از ایده های خود بگذرید. حق هم دارید. ایده های شما بدلیل جایگاه شما در این فرایند می تواند بسیار جالب و تامل بر انگیز باشد. شما به عنوان کارفرما بیشترین انگیزه برای خلق نمایی شیک و منحصر بفرد را دارید. از طرفی شما توانایی ایده دادن و بیان نظرات خود را دارید. خیلی از افراد جامعه توانایی این کار را ندارند.

فقط یک راه برای ثبت ایده های خود و عینیت بخشیدن به آنها دارید. آنهم این است که با شرکت های تعاملی کار کنید. شرکت های تعاملی به دو منظور اصلی تاسیس شدند. اول اینکه یک تیم طراحی با همفکری و مشورت یکدیگر امر طراحی نما و دیگر طراحی ها را انجام می دهند. و دوم اینکه در تمام پروژه ها جلساتی را با کارفرما برای برداشت ایده ها و نظرات ایشان برگذار می کنند.

این همفکری ها و مشورت ها برآیند خوبی خواهد داشت. نتیجه ی طراحی در شرکت های تعاملی هم سریعتر رخ می دهد و هم با کیفیت تر و پخته تر است. زیرا حاصل نظر و تخصص یک تیم طراحی است. این تخصص در کنار دریافت نظرات و سلایق شما باعث بوجود آمدن طرحی خارق العاده خواهد شد.

شرکت های طراحی تعاملی معتقدند که یک طرح با فاکتورهای هنری و فنی قابلیت ارائه را دارد. این شرکت ها حتی اگر شما ایده ای نداشته باشید با تحریک ذهن شما، شما را وادار به ایده پردازی و بیان نظرات می کنند. حتماً شما نیز دوست دارید تا گوشه هایی از هنر خود را پیدا کنید. امروزه کار کردن با شرکت های طراحی تعاملی ضرورت یافته است.

طراحی نما مدرن

در مراحل طراحی حضور داشته باشید:

قرارداد های طراحی نما در تهران با توجه به سیاست های کاری هر شرکت متفاوت است. برخی از همکاران نظرات شما را در پایان طراحی می پُرسند و بعضی از همکاران شما را در مرحله ایده پردازی و طراحی اولیه نیز شریک می کنند. این دو سیاست کاری گاهاً نتایج متفاوتی خواهد داشت. اگر شما در جلسات بیشتر و مفیدتری در مورد طراحی نما ساختمان خود شرکت کنید خیال آسوده تری خواهید داشت.

مطمئن خواهید بود که اولاً همه چیز در زمان و موعد مقرر انجام می شود و ثانیاً از نزدیک شاهد کیفیت کار هستید. اکنون حالتی را در نظر بگیرید که پس از تکمیل شدن طرح نهایی با شما مشورت می شود. شما به یکباره با طراحی نما روبرو می شوید. عکس العمل شما پس از دیدن طراحی انجام شده ۲ حالت خواهد داشت.

اگر طرح به نظرات و ذهنیت قبلی شما نزدیک باشد احتمالاً ذوق زده و خوشحال می شوید و با تایید طرح به بررسی جزئیات می پردازید. ولی اگر طرحی که با آن روبرو شده اید با ذهنیت شما سازگاری نداشته باشد حتماً ناراحت و مایوس خواهید شد. زیرا هم زمان را از دست داده اید و هم چیزی در مقابل آن بدست نیاوردید.

در این حالت شما سعی می کنید که به طراح نمای ساختمان خود بفهمانید که چه طرحی در ذهن شماست. نتیجه این دو سیاست کاری به این دلیل متفاوت است که شما در حالت اول که در تمام مراحل حضور دارید آرامش بیشتری خواهید داشت و احتمال اینکه طراحی با معیار های شما همخوانی نداشته باشد به صفر می رسد. بنابراین ریسک نکنید و با شرکت های طراحی تعاملی کار کنید. سیتاک همراه شماست.

طراحی نما مدرن

از طرح های مورد نظر خود عکس بگیرید:

گاهی اوقات پیش می آید که شما هرچه تلاش می کنید نمی توانید منظور خود را از طرح ذهنی خود به طراح نما بفهمانید. در این حالت بهترین راه این است که از ساختمان ها و نماهایی که طرح نزدیک تری به ذهنیت و سلیقه شما دارد عکس تهیه کنید. شما با دوربین گوشی های هوشمند خود نیز می توانید عکس نماهای مورد نظر را برداشته و به طراح نشان دهید. تغییرات جزئی در متریال ها یا رنگ نمای مورد نظر را نیز می توانید روی عکس به طراح توضیح دهید.

فقط یادتان باشد از فاصله ای عکس بگیرید که تمام نمای مورد نظر در عکس دیده شود. اگر این امکان وجود ندارد چند عکس به صورت پاناروما تهیه کنید تا بتوانید طرح مورد نظر را به خوبی نشان دهید. البته طراحان نما با دیدن نمای ساختمان مورد نظر شما به صورت کامل با سلیقه و نظر شما آشنا می شوند. ضمن برداشت عکس هایی از نماهای مورد نظرتان می توانید نیازهای خود را نیز در طراحی نما با سیتاک در میان بگذارید.

شما با بکار بستن این توضیحات و انتخاب شرکت های طراحی تعاملی برای همکاری می توانید ایده ها و نظرات خود را در طرح نمای ساختمان خود پیاده سازی کنید. اجرای دکور مغازه و اجرای ویلا را به ما بسپارید.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع نماهای ساختمانی در سبک های مختلف است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *