بازسازی نماهای فرسوده

بازسازی نماهای فرسوده

بازسازی نماهای فرسوده

سیتاک در ادامه بحث طراحی نما امروز به بررسی و توضیح بازسازی نماهای فرسوده می پردازد. اگر با سیتاک همراه باشید ایده های جالبی برای بازسازی نمای ساختمان خود دریافت خواهید کرد که امیدواریم مفید واقع شود.

ساختمان شما چند سال ساخت است؟ از نمای ساختمان خود خسته شده اید؟ می خواهید طرح جدیدی برای نمای ساختمان خود اجرا کنید؟ اگر پاسخ این سوالات مثبت است فقط چند قدم تا طراحی نما با ایده جدید فاصله دارید. سیتاک در این سالهایی که تجربه ی طراحی نما را دارد بخصوص در بازسازی ساختمان مواردی مثل توافق تمام همسایه ها را مهم می داند.

اگر در ساختمان خود همسایه هایی دارید یادتان باشد که توافق و نظر آنها در طراحی نما اهمیت دارد. می توانید با جلسات و نشست هایی در ساختمان ابتدا موافقت تمام همسایه ها و سپس بحث هزینه ها را روشن کنید و سپس اقدام کنید، تا در آینده به مشکل برنخورید.

اگر هم ساختمان شما ویلایی است و فقط شما تصمیم گیرنده هستید، تنها کاری که می بایست انجام دهید انتخاب و گزینش یک شرکت معتبر در زمینه طراحی نما است. بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که علاوه بر طراحی نما، تاییدیه آن در شهرداری و اجرای نما را هم انجام دهد. قاعداتاً شما هم دنبال اجرای یک نمای خوب و شسته رفته هستید. این انتخاب خیال شما را برای اجرا راحت می کند.

بازسازی نما
بازسازی نما

ورودی ساختمان :

یکی از موارد شروع در بازسازی نمای فرسوده انتخاب طرح مناسب و اجرایی برای ورودی در ساختمان است. خیلی از عوامل در انتخاب شما تاثیرگذار است. اندازه های درب ورودی مهم هستند. ارتفاع ورودیه ساختمان شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد. زیبایی ساختمان شما به این قسمت وابسته است. جایی که طراح با انتخاب و طراحیه سردر ورودی ساختمان ابهت و شخصیت ساختمان شما را در نمای جدید طراحی می کند. اگر عوامل اجرایی به طراح این اجازه را بدهد که بتواند تغییرات زیاد و اساسی را ایجاد کند شک نکنید که با طراحی نما در فاز جدید، ساختمان جدیدی خواهید داشت.

گزینش و انتخاب متریال مناسب برای سردر ورودی نیز به همان اندازه دارای اهمیت و برجستگی است. می توانید برای جذبه ی ساختمان خود از سنگ های سیاه ساختمانی، در ورودی و سفید در ارتفاع نما استفاده کنید. نگران نباشید همه این موارد با سلیقه و نظر شما انجام می شود.

شما می توانید در ورودیه ساختمان خود از زنگ های ایستاده و پلاک های ستونی برای زنگ استفاده کنید. می توانید در ورودی از ۲ نوع سنگ که با هم هماهنگی در رنگ داشته باشند، استفاده کنید. می توانید پلاک ساختمان خود را با طرح جدید بسازید و حتی نامی برای ساختمان خود انتخاب کنید و بالای سردر ورودی اجرا کنید. جعبه پستی و فلاورباکس نیز می تواند در امتداد عرضی در نمای شما جای خود را باز کند.

تقارن در طراحی نما:

تمام زیبایی در طراحی نما بحث تقارن است. هر آیتمی را که در یک طرف نما طراحی می کنید حتماً می بایست عین آنرا در سمت دیگر نما هم طراحی کنید. بیشتر بحث تقارن وابسته به طرح معماری است که در آن پنجره ها جانمایی می شوند. دقت کنید که تقارن را در بازسازی نمای ساختمان خود می توانید ایجاد کنید. اگر پنجره ها مشکلی برای تقارن ایجاد نکنند با تخریب رویه نما و تقارن پذیری در طرح جدید به زیبایی بصری نمای ساختمان خود می افزایید.

بازسازی در طراحی نما
بازسازی در طراحی نما

برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقالات در دسته طراحی نما را مطالعه کنید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :