برای طراحی نما الگو داشته باشید

برای طراحی نما الگو داشته باشید

برای طراحی نما الگو داشته باشید

طراحی نما بویژه در ساختمان های اداری و مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است. از سال ۹۴ ضوابطی بر طراحی نما ساختمان ها در تهران تنظیم گردید تا از این آشفتگی بصری در شهر جلوگیری شود. از این رو طراحی نما تبدیل به یکی از اولویت های شهرداری تهران گردید. اینکه شما چگونه می توانید از کمسیون نمای شهرداری موفق خارج شوید و نمای پیشنهادی خود را به تایید شهرداری برسانید، مستلزم دانستن و رعایت ضوابط طراحی نما است. با سیتاک همراه باشید تا بحث طراحی نما را با در نظر گرفتن الگوی پیش فرض به بحث بگذاریم.

طراحی نما کلاسیک
طراحی نما کلاسیک

الگو ها در طراحی نما کلاسیک:

برای طراحی نما کلاسیک الگوی اصلی سبک معماری در روم باستان است. سبکی که به بزرگ نمایی و ایجاد نقاط کانونی دلالت دارد. شما در طراحی نما کلاسیک می توانید تمام سطح نما را با سنگ های ساختمانی بپوشانید. بدون آنکه نیازی به دیگر متریال ها داشته باشید. شما در طراحی نما کلاسیک ستون ها و تاج اصلی را طراحی می کنید. خطوط اصلی در نماهای کلاسیک بسیار مهم هستند. اینکه شما خطوط غالب را افقی یا عمودی در نظر می گیرید مهم است. خطوط عمودی ساختمان شما را بلندتر جلوه می دهد و خطوط افقی ساختمان را عریض تر می کند. در طراحی نما داشتن یک الگوی کلاسیک لازم و ضروری است. البته طراحان با تجربه برای طراحی نما کلاسیک بیشتر از ذهن خلاقشان کمک می گیرند.

طراحی نما کلاسیک
طراحی نما کلاسیک

الگوی ایرانی در طراحی نما:

اگر تمایل دارید ساختمان شما به زیباترین شکل ممکن طراحی شود حتماً در مورد الگوهای ایرانی پرس و جو کنید. الگو های ایرانی با توجه به معماری اصیل ایرانی طراحی شده اند. حفظ حریم شخصی داخلی ساختمان از ویژگی های بارز الگوی ایرانی در طراحی نما است. این مسئله از دیرباز برای ایرانیان مهم بوده است. شما می توانید با متریال روز در طراحی نما سبک ایرانی را اجرا کنید. این سبک دست طراح را باز گذاشته است و طراح می تواند با کمک ذوق و خلاقیت خود نمایی هماهنگ با همسایه ها را خلق کند. نماهای ایرانی معمولاً نماهایی پویا و شاد هستند. تعداد پنجره ها در نمای اصلی نیز در این الگو مهم است و نماهایی با تعداد پنجره های فرد بسیار مناسب تر هستند.

طراحی نما ایرانی
طراحی نما ایرانی

الگوی مدرن در طراحی نما:

الگوهای مدرن بیشتر الگوهایی هستند که از ترکیب دو یا چند سبک مختلف شکل گرفته اند. بدلیل محبوبیت و استفاده زیاد ساختمان ساز ها از نماهای مدرن، این الگو جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. شما می توانید با در نظر گرفتن سبک ترکیبی و تلفیق متریال های گوناگون طراحی نما مدرن را بسازید. الگوی شما برای این نوع طراحی هماهنگی بصری منظم در استفاده از متریال ها و جا نمایی متریال ها است. بنابراین می توانید این الگو را برای ساختمان های اداری و مسکونی استفاده کنید.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی نما، فاز ۲ اجرایی، اخذ تایید از شهرداری و اجرای نما است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :