مقایسه طراحی نما کلاسیک با طراحی نما مدرن

مقایسه طراحی نما کلاسیک با طراحی نما مدرن

مقایسه طراحی نما کلاسیک با طراحی نما مدرن

طراحی نما کلاسیک، همانطور که قبلاً بیان شده است از کارهای یک شرکت طراحی، طراحی نما و اجرای نما است. زیرا مستقیماً در دید مخاطبان عام و خاص ساختمان قرار دارد. برای طراحی نما ابتدا نوع کاربری ساختمان مهم است. بسته به نوع کاربری ساختمان شما، تعیین می شود که طراحی نما از کدام یک از سبک ها پیروی کند. سبک های مختلفی برای طراحی نما وجود دارد که امروز سبک طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن را در سیتاک با یکدیگر مقایسه می کنیم.

  • نمای مدرن
  • طراحی نما کلاسیک
  • نمای رومی سنگی
  • طراحی نما مدرن
  • نمای رومی و لندنی
  • طراحی نما کلاسیک سنگی
  • نمای کلاسیک ساختمان
طراحی نما کلاسیک
طراحی نما کلاسیک

طراحی نما کلاسیک و مدرن به لحاظ طراحی:

اولین نقطه قیاس این دو سبک نوع طراحی است. در طراحی نما به شیوه کلاسیک، طراح از خطوط مستقیم افقی و عمودی استفاده می کند و شکست خطوط را در این طرح بیشتر برجسته می کند. در طراحی نما کلاسیک استفاده از ستون ها و تاج ها تماماً به شیوه استفاده از خطوط مستقیم صورت می گیرد. طراح با استفاده از تکنیک خطای دید می تواند ساختمان را عریض تر یا یلندتر جلوه دهد. به این صورت که برای عریض دیده شدن ساختمان از خطوط افقی بیشتری استفاده می شود و برای اینکه بتوان ساختمان را بلندتر جلوه داد، از خطوط عمودی و کشیده و ستون های بلند استفاده می شود. این در حالی است که در طراحی نما مدرن عموماً خطوط مستقیم در اولویت نیستند. نماد سازی در طراحی نما مدرن و استفاده از خطوط منحنی در کنار خطوط شکسته کاربرد دارد.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

طراحی نما کلاسیک و مدرن به لحاظ متریال:

در طراحی نما مدرن استفاده از چند متریال در کنار یکدیگر مرسوم است. استفاده از متریال هایی مانند کامپوزیت، آجر، شیشه، سنگ و چوب در طراحی نما مدرن به کار برده می شوند. استفاده از ۳ متریال در کنار یکدیگر و ایجاد هماهنگی موزون بصری از خاصیت های طراحی نما مدرن است. یک طراح برای خلق نمایی مدرن بیشتر به ایجاد طرحی خلاقانه و ترکیب رنگ ها در متریال فکر می کند. نماهای ساختمان های اداری، پاساژ های تجاری و بعضی از ساختمان مسکونی با استفاده از طراحی نما مدرن شکل می گیرند.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

در حالی که طراحی نما کلاسیک بیشتر از یک متریال و آنهم از سنگ ساختمانی استفاده می کند. سنگ ها با برش های متفاوتی که می خورند نمای کلاسیک را شکل می دهند. استفاده از برجستگی ها و تو رفتگی های خاص در نما به سبک طراحی نماهای روم باستان از خواص طراحی نما کلاسیک است.

طراحی نما کلاسیک
طراحی نما کلاسیک

طراحی نما کلاسیک و مدرن به لحاظ نورپردازی:

نورپردازی در طراحی نما مدرن کمی سخت تر از نماهای کلاسیک است. زیرا تعدد متریال در این نما باعث استفاده از چند منبع نور در نما می شود. شما می توانید نورها را در نماهای مدرن به صورت موضعی بتابانبد در حالی که در نماهای کلاسیک می توانید نورهای افقی و عمودی را جهت ایجاد مناطق کانونی داشته باشید. طراحی نما در ساختمان شما با نورپردازی زیباتر می شود. خواه این نما کلاسیک باشد یا مدرن. فقط برای نورپردازی در طراحی نما دقت کنید که نورهای رنگی را با توجه به رنگ متریال استفاده شده، به کار ببرید.

طراحی نما کلاسیک
طراحی نما کلاسیک

سیتاک طراح و مجری انواع سبک های طراحی نما

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :