تلفیق در طراحی نما

تلفیق در طراحی نما

تلفیق در طراحی نما

همانطور که می دانید طراحی نما اصلی ترین طراحی در ساختمان است. بعد از طراحی معماری که وظیفه تقسیم بندی اجزا و بخش های داخلی هر واحد را بر عهده دارد، طراحی نما جلوه ی ساختمان را تعیین می کند. دیدگاهی که مخاطبان از ساختمان شما دارند تماماً به طراحی نما وابسه است. در مقاله های قبلی در مورد سبک های مختلف رایج در طراحی نما بحث کردیم. سبک هایی که در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن و طراحی نما ترکیبی از سبک هایی است که در طراحی نمای اصلی ساختمان بکار می رود. با سیتاک همراه باشید تا تلفیق در طراحی نما را به گفتگو بنشینیم.

طراحی نما تلفیقی
طراحی نما تلفیقی

تلفیق در طراحی اصلی:

یکی از راه های استفاده از سبک تلفیقی در طراحی نما این است که با خود طرح آغاز کنید. شما می توانید با مطالعه سبک های مختلف طراحی نما آنها را با هم تلفیق کنید و یک طرح جدید و خارق العاده خلق کنید. در بخش طراحی اصلی شما می توانید مانند نماهای کلاسیک از ستون ها و سر ستون ها بهره بگیرید. می توانید با استفاده از آجر، طرح های مدرن را نیز در طرح اصلی ادقام کنید و در نهایت با ترکیب این طرح ها نوع جدیدی از تلفیق در طراحی نما را پدید آورید. یادتان باشد در تلفیق طراحی نما نباید طرح اصلی را زیاد شلوغ کنید. هرچه طرح شما ساده تر باشد بیشتر به دل می نشیند. هدف شما نیز از طراحی نما همین است. جذب مخاطبان با خلاقیت و تلفیق مناسب در طراحی نما حاصل می شود.

طراحی نما تلفیقی
طراحی نما تلفیقی

تلفیق در استفاده از متریال ها:

پس از اینکه طرح اصلی را با تلفیق از چند سبک مختلف طراحی نما خلق کردید می بایست با جایگذاری متریال ها کار را ادامه دهید. در طراحی نما تلفیقی سعی کنید از ۲ یا نهایتاً ۳ متریال مختلف استفاده کنید. نوع چیدمان متریال شما است که تلفیق اصلی را در استفاده از متریال ها پدید می آورد. استفاده از سنگ تراورتن، آجرهای نما و چوب های ترموود می توانند برای طراحی نما تلفیقی مناسب باشند. همچنین می توانید از فلز برای تزئین نما نیز استفاده کنید. یادتان باشد چیدمان و بافت متریال ها در رسیدن به همبستگی نما بسیار مهم است. همبستگی هر چه بیشتر نما باعث می شود تا نمای ساختمان شما هم مدرن دیده شود و هم با توجه به ایجاد نقاط کانونی هدفمند جاذب مشتریان و مخاطبان نیز باشد. آجر در کنار سنگ و چوب نمایی جالب را ایجاد می کند.

طراحی نما تلفیقی
طراحی نما تلفیقی

تلفیق نورها را نیز تجربه کنید:

شما در نورپردازی ساختمان می توانید به شیوه های مختلف عمل کنید. اما اصلی ترین روش برای نورپردازی نماهای تلفیقی استفاده از تلفیق نورها و رنگ ها است. شما می توانید بخش های عمودی طرح را که معمولاً با سنگ تراورتن کار کرده اید، به صورت عمودی از بالا به پایین نور دهید. میزان پرتاب نور شما در نورهای عمودی بسیار مهم است. سعی کنید از لامپ هایی با پرتاب نور بالا استفاده کنید. در بخش های افقی نما نیز که معمولاً آجر ها وظیفه پوشش متریال آن را بر عهده دارند می توانید از نورهای ستاره ای یا نقطه ای استفاده کنید. این نورها به راحتی تمرکز مخاطبان را به خود جلب می کنند و باعث جذب هر چه بیشتر مردم به نمای ساختمان شما می شوند.

طراحی نما تلفیقی
طراحی نما تلفیقی

شما در نماهای تلفیقی ابتدا طرح را با استفاده از چند سبک تلفیق کردید. سپس از متریال های مدرن و سنتی برای تلفیق متریالی بهره بردید و در آخر نیز با نورپردازی تلفیقی باعث جلب نظر مخاطبان شدید. سیتاک مشاور شما در طراحی نما است و تا انتهای پروژه در کنار شما خواهد بود.

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع نمای ساختمان اعم از مسکونی، اداری و تجاری است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :