حرف رنگ ها در طراحی نما چیست؟

حرف رنگ ها در طراحی نما چیست؟

حرف رنگ ها در طراحی نما چیست؟

طراحی نما جلوه ی روبرویی ساختمان شماست. شکل و شمایل ملک شما که اتفاقاً می تواند با مخاطبان صحبت کند. طراحی نما در ساختمان از این جهت مهم است که می تواند به تنهایی در یک نگاه مخاطبان را جذب یا آنها را دفع کند. برای اینکه نکاتی در جهت جذب مخاطبان و مشتریان ساختمان خود در طراحی نما بدانید با سیتاک همراه باشید. امروز در مورد رنگ ها در طراحی نما با شما صحبت می کنیم.

رنگ در طراحی نما
رنگ در طراحی نما

ساختمان شما چه شکلی است؟

این سوال بسیار ساده ای است. ولی منظور سیتاک از این سوال این است که شما خود را جای مخاطبان قرار دهید و از دیدگاه آنان ساختمان خود را ببینید. البته شما می توانید به این سوال قبل از اجرای طراحی نما پاسخ دهید. فقط در این صورت است که می توانید تغییراتی در نمای ساختمان بوجود آورید و آنرا برای مخاطبان دلپذیر تر کنید. طراحی نما بوسیله خلاقیت طراح و استفاده از متریال های جدید و بروز کمک می کند تا مخاطبان بتوانند ساختمان شما را زیبا ببینند. آنها پس از بازدید از ملک شما اولین حرفی که با یکدیگر می زنند این است که ملک زیبایی بود. در طراحی نما سعی کنید نظر مثبت مردم را بیشتر به سوی نمای ساختمان بکشید. این چالش را بیشتر با خانم ها تجربه خواهید کرد.

رنگ در طراحی نما
رنگ در طراحی نما

چه سبکی در طراحی نما به کار برده اید؟

امروزه در امور فنی و مهندسی نیز صحبت از ایجاد سبک های مختلف است. شما می توانید به صورت سنتی و بر طبق روش های ۴۰ سال پیش اقدام به طراحی نما کنید. ولی این نکته را در نظر بگیرید که سلیقه مردم نسبت به ۴۰ سال پیش تغییر کرده است. ممکن است مخاطبان و مشتریان ملک شما از طرفداران سبک های جدید در طراحی نما باشند. شما می توانید به عنوان شروع سراغ سبک مدرن در طراحی نما بروید. خصوصیات این نوع طراحی نما پیشتر توضیح داده شده و شما می توانید اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید. پس از شناخت سبک های مختلف در طراحی نما به یک تصمیم نیاز دارید. شما می توانید از شرکت های مختلف فعال در طراحی نما آلترناتیو های گوناگونی را بخواهید و بر طبق سلیقه و نظر خود یکی را برای نمای ساختمان در نظر بگیرید.

رنگ در طراحی نما
رنگ در طراحی نما

متریال های رنگی را انتخاب کنید:

پس از انتخاب طرح مدرن و سبک جدید در طراحی نما نوبت به انتخاب متریال ها می رسد. ساختمان شما با توجه به نوع کاربری و مشخصات طبقات نیازمند پایه ریزی سبک جدید در طراحی نما است. اینکار را با انتخاب متریال های مختلف در رنگ های مختلف انجام دهید. معمولاً استفاده از سنگ های ساختمانی در رنگ های سفید موج دار کمی از انتخاب عامه مردم فاصله گرفته است. شما می توانید سنگ های کرم رنگ را در کنار رنگ طبیعی آجر و چوب های ترموود استفاده کنید. این نوع استفاده از رنگ به نوعی سلیقه شما و نوع روحیات ساختمان شما را نیز نشان می دهد. ساختمان های اداری دارای روح متفاوتی با ساختمان های مسکونی هستند. شما برای ساختمان اداری یا مسکونی یا تجاری خود روح رنگ ها را در نظر بگیرید و با انتخاب رنگ های مناسب سعی در ایجاد سبکی خاص در طراحی نما کنید. ساختمان شاد، ساختمان استوار و ساختمان زیبا تفسیرهای مردم از نگاه اول به ملک شماست.

رنگ در طراحی نما
رنگ در طراحی نما

شرکت سیتاک خالق سبک های مختلف طراحی نما

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :