نگهداری از تجهیزات نورپردازی در طراحی نما

نگهداری از تجهیزات نورپردازی در طراحی نما

نگهداری از تجهیزات نورپردازی در طراحی نما

همانطور که در مقالات قبلی در مورد نورپردازی در طراحی نما صحبت شد، شما نیازمند تجهیزات نوری مناسب و طراحی شده برای پروژه ساختمانی خود هستید. این تجهیزات می توانند از هر نوع و برندی باشند. مهم این است که مناسب و خاص برای پروژه شما طراحی نور انجام شده باشد. برای بهترین نورپردازی نما به طراحانی هنرمند و با ذوق نیازمندید که بتوانند با استفاده از نور ماهیت اصلی ساختمان شما را نمایان کنند.

سیتاک مشاور شما در بحث های مربوط به طراحی نما است. امروز بحث نگهداری از تجهیزات نوری مسئله ایست که باید به آن توجه کرد. مسئله ای که اگر در نظر گرفته نشود درگیری های بعدی و اشکالات عمده ای خواهد داشت که شما را اذیت می کند.

طراحی نما
طراحی نما

تجهیزات نوری پنهان:

برخی از لوازم و ادوات نورپردازی در ساختمان را در هنگام طراحی نما می توانید به صورت مخفی در نظر بگیرید. برای اینکار نیاز دارید تا نورهای اصلی که سطح ستون ها را پوشش می دهند در هنگام اجرای نما توکار ببینید. یعنی فضایی در نمای ساختمان را برای قرارگیری پایه پرژکتور در نظر بگیرید.

تجهیزات قابل نصب روکار:

گاهی اوقات شما برای نمای ساختمان خود نورهایی را استفاده می کنید که به بدنه نما وصل می شوند و نورپردازی را انجام می دهید. در این صورت توصیه سیتاک استفاده از تجهیزات ضد آب است. به هر حال هر کدام از لوازم برقی در برابر رطوبت عمر کمتری خواهند داشت و ممکن است هزینه شما را در آینده بالا ببرند. به هر حال یا از محافظ هایی برای جلوگیری از تخریب تجهیزات نوری استفاده کنید یا محصولات ضد آب را برای نمای خود انتخاب کنید.

طراحی نما
طراحی نما

در دسترس بودن تجهیزات:

کار طراحی نما در ساختمان شما همانقدر که نیاز به یک طراح حرفه ای دارد بحث نورپردازی نیز افرادی حرفه ای لازم دارد. مخصوصاً زمانی که نگهداری از تجهیزات را مطرح می کنیم. سعی کنید در طراحی نما نقاطی را به عنوان نقاط کانونی اصلی در نظر بگیرید که بتوانید منبع اصلی نور را در دسترس خود داشته باشید. مثلاً نزدیک پنجره ها و نمای بین طبقات جای مناسبی است. اگر این اتفاق را مدیریت نکنید مجبور می شوید برای هر بار تعویض یا تعمیر تجهیزات نوری از داربست استفاده کنید.

گارانتی تجهیزات:

این امر به انتخاب شما بر می گردد. جایی که طراحی نور در طراحی نما انجام شده است و شما باید تجهیزات مورد نظر را خرید نمایید. حتماً از برندهایی استفاده کنید که گارانتی های مشخصی داشته باشند. برخی شرکت ها هستند که علاوه بر تامین تجهیزات خودشان بحث نصب و نورپردازی نما را هم انجام می دهند. شما می توانید با یک تحقیق ساده در اینترنت شرکت هایی را انتخاب کنید که در این زمینه خدمات می دهند. سیتاک هم همچنان در کنار شما خواهد بود.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :