خدمات سیتاک در طراحی نما

خدمات سیتاک در طراحی نما
طراحی نمای مدرن ساختمان

خدمات نما

همانطور که می دانید خدمات نما یکی از حساس ترین و مهم ترین خدمات هر شرکت ساختمانی است. زیرا تمام هویت ساختمان شما بستگی به طراحی نما دارد. مخاطبان و خریداران احتمالی ساختمان شما اولین جایی که می بینند نمای ساختمان شماست. میزان توجه و اهمیت شما به نمای ساختمان تعیین کننده میزان جذابیت ساختمان شماست. پیشنهاد می دهیم در ابتدا از گروه ها و شرکت طراحی نما که تخصص طراحی را دارند مشورت نمایید.

یکی از وظایف سیتاک و گروه های همکار این است که بر اساس نوع نماهای تعریف شده و اجرا شده در محله ی شما، بهترین نما را به شما پیشنهاد دهند. ممکن است شما نمایی در سبک کلاسیک مورد نظرتان باشد ولی ساختمان شما با نمای مدرن بسیار زیباتر شود. یکی دیگر از وظایف سیتاک تطبیق سلایق شما با ضوابط کمسیون نما شهرداری تهران است. کافی است سلیقه و خواسته های خود را با سیتاک در میان بگذارید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

ممکن است اندازه ی سطح نمای ساختمان شما کمی در ذهنیت آنان تاثیر گذار باشد ولی اگر طراحی نما به گونه ای باشد که هم اصول و ضوابط در آن اجرا شده باشد و هم خود طرح برآمده از خلاقیت و هنر باشد تاثیر گذاری دو چندانی خواهد داشت. بنابراین شما هم مانند سیتاک روی نمای ساختمان خود حساس و دقیق باشید. هرچه در این بخش انرژی بگذارید جای دوری نمی رود و حتماً به خود شما باز خواهد گشت. با سیتاک همراه باشید تا در این مورد صحبت کنیم.

خدمات نما

خلق طرحی هنری ضابطه ای:

یکی از خدمات یا بهتر بگوییم وظایف شرکت سیتاک این است که طرحی را برای نمای ساختمان شما آماده کند که شرایط عمومی و تخصصی یک طراحی نما اصولی را داشته باشد. طراحی نما برای هر ساختمانی مفهومی دارد. هر ساختمان با توجه به کاربری و مساحتی که در نما دارد پیشنهاد خاص و ویژه خود را می طلبد. سیتاک اعتقاد دارد طراحی نما زمانی برای ساختمان شما مفید است که با تحقیق و در نظر گرفتن همه جنبه ها طراحی شده باشد.

برای رسیدن به این منظور ابتدا کارشناسان شرکت سیتاک از محل پروژه بازدید می کنند. با توجه به نماهایی که در اکثر ساختمان های محله کار شده است و وضعیت بومی محل برداشت هایی را انجام می دهند. همه چیز می بایست با دقت و روی اصول انجام شود. مرحله برداشت وضعیت موجود طراحی نما در محله شما یک روز طول خواهد کشید.

پس از اینکه کلیه اطلاعات مربوط به ساختمان شما و موقعیتش در محله بدست آمد تیم طراحی نما جلسه ای را برگذار می کند تا بتواند کلیات برداشت های انجام شده را با ضوابط تایید نمای منطقه تطبیق دهد. این مرحله برای انتخاب سبک طراحی نما برای ساختمان شما انجام می شود. ممکن است نظر شما روی سبک کلاسیک باشد ولی ضوابط حاکم بر منطقه، طراحی نما کلاسیک را تایید نکند.

بنابراین با مشورت هایی که تیم طراحی انجام می دهد ابتدا سبک ضروری برای نمای ساختمان شما را پیدا می کند و سپس اقدام به شخصیت سازی برای طرح اولیه می کند. در این قسمت طراحان نظرات و سلایق خود را مطرح می کنند تا به نقطه نظر مشترک برسند. هنوز تا خلق طرحی که شما را شگفت زده کند راه زیادی باقی مانده است.

خدمات نما

پیاده سازی نظرات و سلیقه شما:

اکنون سبک مورد نظر برای ساختمان شما انتخاب شده است. طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن یا طراحی نما ترکیبی دارای شباهت ها و تفاوت هایی هستند که طراحان سیتاک با هنر خود آنها را شبیه سازی می کنند. به عنوان مثال می توان از برداشت های عمومی از یک طراحی نما کلاسیک آنرا به یک طراحی نما مدرن تبدیل کرد.

بخش هنری طراحی نما همین جاست. با توجه به مساحت نما در ساختمان شما و مقتضیات دیگر طرح اولیه خلق می شود. حال شما می بایست در جریان طرح های کشیده شده قرار بگیرید. نقش شما بسیار مهم و تعیین کننده است. پیشنهاد می کنیم با مشورت با کارشناسان سیتاک، نظرات و سلایق خود را به صورت تمام و کمال بیان نمایید.

هر جا احساس می کنید که طراحی انجام شده می بایست در جزئیات تغییراتی کند بیان کنید. هر چه خواسته های شما از یک طرح مشخص تر و روشن تر باشد، طراحان سیتاک سریعتر و راحت تر می توانند نمای ساختمان شما را طراحی کنند. معمولاً اقداماتی که توسط کارفرمایان محترم در این جلسات انجام می شود حتی تا تغییر متریال ها نیز پیش می رود. شما حق انتخاب دارید ولی یادتان باشد طرح اولیه را از مسیر اصلی ضابطه ای خود خارج نکنید.

نمای ساختمان شما پس از تمامی بررسی ها و تغییرات می بایست به تایید کمسیون نمای شهرداری منطقه نیز برسد. شما می توانید به کمک طراحان سیتاک آنقدر با طرح بازی کنید تا به ایده آل خود برسید. سیتاک هم در این راه شما را یاری می کند. طراحی ویلا و ساخت ویلا از خدمات قدرتمند سیتاک می باشد.

مسیر درب ورودی پارکینگ

آماده سازی مدارک برای ارائه به کمسیون نما:

یکی از اصلی ترین خدمات سیتاک در شاخه طراحی نما اخذ تاییدیه از کمسیون نما شهرداری است. دقت داشته باشید اخذ تایید مسیری پر پیچ و خم دارد که داشتن تجربه و ارتباطات اولیه لازم و ضروری به نظر می رسد. این به این معنی نیست که شما نمی توانید به کمک طراحتان تاییدیه شهرداری را اخذ کنید.

سیتاک با توجه به تجربه ای که در این سالها دارد سرعت تایید و بسته شدن کار را بیشتر می کند. برای ورود به کمسیون نما شهرداری منطقه که در هفته فقط یک روز تشکیل می شود، می بایست درخواست داده شود. متعاقب آن کارفرما درخواست ورود به کمسیون را به شهرداری می دهد و روال تایید نما آغاز می شود.

سیتاک برای تایید نما نیازی به حضور شما ندارد. کارشناسان حقوقی سیتاک تمام مدارک را جمع آوری و به شهرداری ارائه می کنند. مدارک عمومی برای کمسیون نما به شرح ذیل است. وقتی زمان دفاع از طرح توسط طراح نما فرا می رسد می بایست این مدارک به شهرداری تحویل شده باشد. طرح اولیه اتوکد در غالب CD – طراحی ۳D نمای ساختمان – فاز ۲ اجرایی کامل از جمله مدارکی است که برای دفاع از طرح لازم است.

همین فاز ۲ اجرایی خودش شامل مدارک دیگری نیز می شود. عکس از وضعیت موجود همسایه ها (همسایه های هم جوار)، نقشه های معماری ساختمان، جانمایی متریال ها، نقشه های فاز ۲ نمای ساختمان که شامل اندازه های دقیق نما و متریال ها می شود و سایت پلن از جمله این مدارک هستند.

جمع آوری اسناد و مدارک

اقدامات پس از تایید:

در این مرحله که شهرداری با نمای پیشنهادی ساختمان شما موافقت کرده است اقدامات زیادی باقی نمانده است. در این مرحله تمام مدارک مرحله قبل از تایید که شرح داده شد می بایست اسکن شوند. سیتاک کلیه مدارک مربوط به نمای ساختمان شما را جمع آوری و به قسمت مربوط در شهرداری تحویل می دهد. پیگیری های اخذ تایید و تمام مراحل اداری در شهرداری با سیتاک است. شما کمترین رفت و آمد به شهرداری را خواهید داشت.

ولی در این مرحله لازم است که تعهد اجرا را محضری نموده و به شهرداری تحویل دهید. این امر به این خاطر است که شهرداری مطمئن شود که شما طرح دیگری را برای ساختمان خود اجرا نمی کنید. لازم به ذکر است که تمامی مدارک موجود در پرونده تایید نمای ساختمان شما می بایست به مهر و امضای مهندس معمار و همچنین مهندس ناظر نیز برسد.

شما به پایان راه رسیده اید و کلیه این مراحل را با سیتاک فقط در عرض ۲ هفته تا یکماه طی نموده اید. نمای ساختمان شما به تایید شهرداری رسیده است و می توانید اجرای نما را آغاز کنید. همان نمایی که با توجه به نیازهای ساختمان شما، سبک و طرح مورد نظر شما طراحی شد. سیتاک از ابتدا با بازدید از محل و جلسات فنی تا تایید نهایی شهرداری در کنار شماست. اجرای دکور مغازه و تاسیسات چیلر را به ما بسپارید.

شرکت سیتاک طراح، مشاور و مجری انواع نماهای ساختمانی در سبک های مختلف است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *