خصوصیات طراحی نما مدرن چیست؟

خصوصیات طراحی نما مدرن چیست؟

خصوصیات طراحی نما مدرن چیست؟

طراحی نما مدرن به مانند تمام سبک ها در طراحی نما دارای ویژگی های منحصر به فردی است که با توجه به آن خصوصیات قابل اجرا می باشد. برای توضیحات بیشتر و درک عمیق تر از نماهای مدرن ابتدا در مورد شکل گیری طراحی نمای مدرن با هم صحبت می کنیم.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

طراحی نما به صورت مدرن حدود ۲۰ سال است که به سبک های طراحی نما در ایران افزوده شده است. از آن جایی که این سبک از طراحی نما تا حد بسیار زیادی از طراحی نما سنتی فاصله گرفته، مدرن نامیده می شود. معماری با شکوه ایرانی با توجه به قدمت و سابقه ای که در جهان دارد از هر حیث قابل مقایسه با سبک های جدید در طراحی نما نیست. ولی با پیشرفت بحث طراحی در ساختمان سازی و به منظور پوشش تمام سلیقه ها سبک های امروزی نیز وارد این حرفه شده اند.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

طراحی نما مدرن سبکی است که نه از سبک طراحی نما سنتی پیروی می کند نه از سبک طراحی نما کلاسیک. بنابراین دارای خصوصیاتی خاص و ویژه است. در نماهای مدرن طراح بیشتر به برجسته سازی نما به وسیله اشکال هندسی نامنظم می کند. در واقع یکی از خصوصیات طراحی نما به سبک مدرن همین نامنظم بدن اشکال و نمادها در اینگونه نماهاست. اغلب از نماهای مدرن در مجتمع های مسکونی، برج های بلند مرتبه، ساختمان ها و مراکز تجاری و برخی از پروژه های اداری استفاده می شود.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

این سبک از طراحی نما منحصر به متریال خاصی نیست و بیشتر در طراحی دارای تفاوت با دیگر سبک هاست. سبک کلاسیک در طراحی نما از اشکال و خطوط منظم پیروی می کند و چون شبیه به سبک معماری روم باستان است در ایران رواج پیدا کرده است. ولی طراحی نما مدرن از ترکیب چند متریال که بتوانند در کنار هم معنی و مفهوم مشخصی را بسازند، شکل می گیرد.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

طراحی نما مدرن مانند دیگر سبک ها دارای فضاهای تفکیک طبقات نیز هست. شما در این نما می توانید با صلاحدید طراح طبقات را به صورت زوج یا فرد از یکدیگر تفکیک کنید. بوسیله قاب های بزرگ و غول پیکر در طول نما یا ارتفاع آن بیشتر به سبک مدرن در طراحی نما نزدیک می شوید.

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع سبک های طراحی نما همراه با اخذ تاییدیه شهرداری

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :