خلاقیت در طراحی نما

خلاقیت در طراحی نما

خلاقیت در طراحی نما

حتماً شما هم به این نکته واقف هستید که خلاقیت در اکثر موارد منجر به خلق نتیجه ای شگفت انگیز می شود. ولی سوال اینجاست که آیا هر فردی را می شود به عنوان فرد خلاق پذیرفت یا خیر؟ خلاقیت در هر فردی متفاوت است ولی چند اصل وجود دارد که تعیین کننده هستند. مانند زیبا دیدن که یک  خصیصه اکتسابی است.

سیتاک قصد دارد تا به خلاقیت در طراحی نما بپردازد. عاملی که در پدید آمدن بهترین طراحی نما بسیار تاثیر گذار است. همانطور که می دانید طراحی نما اصولی دارد که هر طراح می بایست به آنها واقف باشد. شناخت این اصول فرد طراح را از دیگر افراد متمایز می کند. مطمئناً هر فردی که کار طراحی نما را انجام می دهد لزوماً خلاق نیست. به همین دلیل است که پروژه های مشابه به لحاظ متراژ و موقعیت طرح هایی متفاوت را کار کرده اند. طراحی نما برای پروژه و ساختمانی بسیار زیبا و چشم نواز می شود و برای ساختمانی دیگر معمولی به نظر می رسد.

خلاقیت در طراحی نما 1
خلاقیت در طراحی نما ۱

خلاقیت است که می تواند از یک طراحی نما، طرحی ویژه خلق کند. خلاقیت یک طراح به شدت و به وضوح در طرح هایی که زده است، مشهود است. به راحتی می شود پروژه ی طراحی نما را به لحاظ خلاقیت بررسی کرد. کافی است طرح به دل شما بشیند. در واقع کار اصلی یک طراح نما این است که طرحی را پدید آورد که از دید مخاطبان زیبا و جذاب باشد. در این بین سلیقه ها نیز متفاوت است و ضمن احترام به تمام سلیقه ها طرح به صورت کلی دیده می شود. ممکن است اختلاف سلیقه در جزئیات باشد.

خلاقیت در طراحی نما می تواند از متریال ساده و مرسوم و از کنار هم قراردادن آنها اثری هنری خلق کند. لزومی ندارد برای ایجاد یک طراحی نما فوق العاده از متریال ویژه ای استفاده کرد. سیتاک معتقد است که خلاقیت و نبوغ در سادگی است. یک طراح حرفه ای می تواند با چند خط ساده کاری بزرگ انجام دهد. یک طراح حرفه ای گاهی ساعتها و روزها فقط به فکر کردن مشغول می شود و تا خلق یک ایده جالب و خلاقانه در ذهنش، صبر می کند.

کار شما این است که سلیقه خود را با طراح در میان بگذارید. پس از اینکه شرکت مورد نظر در طراحی نما را انتخاب کردید، کافی است نیاز و سلیقه خود را بازگو کنید. به طراح پروژه خود اعتماد کنید و دستش را باز بگذارید. اجازه دهید کارش را انجام دهد. طراحی نما در عین سادگی کاری حساس است. نمای ساختمان شما اولین جایی که مخاطب می بیند. بنابراین می بایست هم به لحاظ خلاقیت و هم به لحاظ استفاده متریال عالی باشد.

خلاقیت در طراحی نما 2
خلاقیت در طراحی نما ۲

طراحی نما خلاقانه می تواند المانی را ویژه یک ساختمان خلق کند. المانی که می تواند هر پروژه ای را در منطقه خاص جلوه دهد. این المان می تواند بازی با اشکال هندسی باشد یا بازی با متریال. به هر حال پروژه خلاقانه در طراحی نما می تواند دارای المانی متمایز کننده باشد. حتی پلاک یک ساختمان می تواند تبدیل به المان یا نشانی خاص شود. استفاده از تاج و درب ورودی ساختمان نیز میتواند بیانگر تفاوت در طراحی باشد. خیلی ساده است، کافی است شرکت طراحی نما برای پروژه خود را انتخاب کنید.

در آینده در مورد خلاقیت در انواع طراحی نما بیشتر صحبت می کنیم.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :