زیباسازی در طراحی نما

زیباسازی در طراحی نما

زیباسازی در طراحی نما

می دانید چه راه هایی برای زیباسازی نمای ساختمان شما وجود دارد؟ سیتاک در مورد راهکارهای زیباسازی بصری در طراحی نما با شما صحبت می کند.

همانطور که می دانید طراحی نما یکی از قسمت های اصلی در طراحی یک ساختمان است. نمای ساختمان شما اولین جایی است که توجه همگان را به خود جلب می کند. برای داشتن ساختمانی زیبا راهکارهای ساده ای وجود دارند که به آنها اشاره می کنیم.

زیباسازی در طراحی نما
زیباسازی در طراحی نما

۱ – استفاده از نور:

نور و نورپردازی در نما بحثی است که سیتاک بارها در موردش با شما صحبت کرده است. نور می تواند علاوه بر ایجاد نقاط کانونی مختلف در نمای ساختمان به جذابیت بصری ساختمان شما هم کمک کند. می توانید از نورهای رنگی آبی، نارنجی استفاده کنید. اگر عرض ساختمان شما کم است می توانید نورهایی را به صورت عمودی به بدنه ی ساختمان بتابانید و نمایی از نور و زیبایی را خلق کنید.

اینکار را میتوانید با خریداری منابع نور نما و نصب آن در نقاط مختلف نما انجام دهید. نورهای اصلی و گرم را در روی ستون ها و نورهای فرعی را در زیر پنجره  ها نصب کنید.

یادتان باشد نورهایی که استفاده می کنید می بایست دارای مکان نمایی خوبی باشند. این عمل باعث می شود تا از آلودگی نوری که در آینده بیشتر در موردش صحبت خواهیم کرد، جلوگیری شود. نور در طراحی نما یکی از المان های اصلی است که دقت در جانمایی به زیبایی نمای ساختمان شما کمک می کند.

۲ – استفاده از گل و گیاه در نما:

یکی دیگر از راه های زیباسازی در طراحی نما استفاده کردن از گل و گیاه در نمای ساختمان است. طراحی نما در ساختمان شما ممکن است این اجازه را به شما ندهد. ولی شما می توانید در بالکن واحد خود گلدان هایی را قرار دهید. گلدان های شمعدانی و پیچک از جمله گل هایی است که به خودی خود زیبایی خاصی دارند. حال تصور کنید که نمای ساختمان شما پوشیده شده از گل و گیاهان طبیعی است.

شما می توانید با نگهداری از چند گلدان مختلف در فصول مختلف سال زیبایی را به نمای ساختمان خود هدیه دهید. فرقی نمی کند که ساختمان شما چند ساله است مهم این است که استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی روح زندگی و سبزی را در شما و بیننده ساختمان شما ایجاد می کند.

گلدان در طراحی نما
گلدان در طراحی نما

۳ – پوشانیدن تجهیزات بالکنی:

گاهی اوقات ممکن است تجهیزاتی مانند کولر یا کندانسورهای کولر گازی در بالکن شما به چشم بخورد. حتما شما هم با ساختمان هایی در شهر برخورد کرده اید که روی هر بالکن یک کولر آبی وجود دارد. چهره شهر ما وابسته به همین بالکن های مسکونی است. گاهی اوقات نیز هیچ راهی برای داشتن بالکنی خلوت وجود ندارد.

برای جلوگیری از پدید آمدن منظره ای زشت می توانید یک حصار ساده از چوب در جلوی بالکن خود ایجاد کرده، بطوری که تجهیزات سرمایشی را بپوشاند. هر کدام از ما به نوعی مسئول زیبایی بصری شهرمان هستیم. طراحی نما اگر اصولی باشد و با اصول شهرسازی انجام شده باشد ضمن ایجاد آرامش، نظم شما را در ایجاد ساختمانی زیبا یادآور می شود.

سیتاک مشاور و مجری در طراحی نمای ساختمان است و همیشه در کنار شماست.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :