ساختمان هایی خوش چهره با کمک چوب ترموود

ساختمان هایی خوش چهره با کمک چوب ترموود
طراحی نما با چوب ترموود

طراحی نما با چوب

حتماً تا به حال چشمتان به طراحی نما با چوب خورده است. نماهایی زیبا و منحصر به فرد با قابلیت جذب مخاطبان. این نوع ساختمان ها به دلیل طراحی خارق العاده ای که در نما دارند بسیار جال توجه هستند و جالب است بدانید که در هر محله فقط چند ساختمان به این سبک پیدا می کنید. نماهایی که گویی طراحی شده اند تا شما را به خود خیره کنند. این ساختمان ها دارای نظم بصری خاص و هماهنگی بسیار زیاد در طراحی هستند.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

ممکن است هر کدام از این نماها بیانگر معنا و مفهومی خاص باشند. آنها می توانند مفاهیم و کانسپ های خاص را ارائه دهند. آنها به همین منظور طراحی می شوند. با سیتاک همراه باشید تا در مورد ساختمان های خوش چهره شهرمان که با چوب کار شده اند بیشتر صحبت کنیم. مطمئن باشید اگر سلیقه ی شما با متریال چوب سازگار باشد به وسیله طراحی خلاقانه می توان نمایی برای ساختمانتان طراحی کرد که از هر لحاظ منحصر به فرد و خاص باشد.

امروز سیتاک در مورد خصوصیات چوب و طرح هایی که می توان با متریال چوب اجرا کرد با شما صحبت خواهد کرد. یکی از خصوصیات چوب این است که به ذاته دارای جذابیت می باشد. زیرا چوب متریالی بسیار طبیعی است که برای مخاطبان ساختمان شما حس نوستالژی خواهد داشت. بنابراین اگر پای چوب را روی نمای ساختمان خود باز کنید می بینید که ارزش افزوده مورد نظر برای پروژه ی شما ایجاد شده است. سیتاک همیشه مشاور شما خواهد بود.

طراحی نما با چوب ترموود

چوب ترموود عصای دست طرح:

معمولاً طراحان قبل از آغاز طراحی نما ذهنیتی مشخص برای ساختمان مورد طراحی را آماده سازی می کنند. سپس با کمک نرم افزارهای طراحی اقدام به پیاده سازی ذهنیت و ایده خود می کنند. از این رو می توان گفت تمام متریال های موجود در طرح اولیه یا حداقل بیشتر متریال ها مشخص هستند.

حال که طراح نمای ساختمان شما می داند که باید از چوب در طرح استفاده کند تمام ذهنیت و ایده های خود را بر اساس محوریت چوب ترموود می بندد. این امر باعث می شود ایده هایی خاص و منحصر به فرد را خلق کند. نماهای چوبی در دسته طراحی نما مدرن قرار می گیرند و نوع دیگر طراحی، طراحی نما کلاسیک می باشد.

نماهایی که با چوب ترموود کار می شوند اغلب زیباتر و چشم نواز تر هستند. این امر بدلیل طراحی نما بر اساس متریال چوب و نمایی که چوب های ترموود به صورت طبیعی دارند. انسان ها تمایل بیشتری به متریال های طبیعی دارند تا متریال های مصنوعی. شما با دیدن نماهای زیبا که با کمک چوب ترموود ساخته شده است، نشاط و انرژی بیشتری دریافت می کنید.

حال اگر طراحی نما انجام شده بر پایه اصول زیبایی شناختی و روانشناسی انجام شده باشد قطعاً جلوه گری بیشتری خواهد کرد. برای روشن شدن بیشتر موضوع ابتدا چوب ترموود را بیشتر بشناسیم تا بتوانیم به صورت صحیح از این متریال طبیعی و خاص در نما استفاده کنیم.

طراحی نما با چوب ترموود

چوب ترموود چیست؟

ترموود نما چوبی بسیار مقاوم است که تحت فشار بخار آب و گردش هوا خشک شده و در دمای بین ۱۸۵ تا ۲۱۵ درجه سانتی گراد مغز چوب فرآوری می شود. این چوب از چوب درخت کاج تهیه شده و معمولا از نوع بدون گره آن استفاده می شود. چوب های گره دار هم در نمای ساختمان استفاده می شوند و با همین تکنولوژی خشک و فراوری می شوند. ولی نوع بدون گره چوب درخت کاج برای استفاده در نمای ساختمان بسیار مناسب تر است.

چوب های بدون گره سالم ترین و مرغوب ترین نوع چوب ترموود هستند و بر همین اساس ارزش بالایی دارند. مقاومت این چوب ها در فضایی که برای آنها تعریف می شود بسیار بالا است. نمای ساختمان هر روزه با خطرات و تغییرات جوی روبرو است. از این رو می بایست مقاوم ترین نوع چوب کاج را برای نما انتخاب و خشک و فرآوری کرد.

طراحی نما با چوب ترموود

ویژگی های چوب ترموود:

در طراحی نما نوع متریال مورد استفاده بسیار حائز اهمیت است. زیرا همان طور که توضیح دادیم نمای ساختمانی بخشی است که مستقیماً در معرض نور خورشید قرار دارد. خطرات طبیعی و آب و هوایی نیز همیشه با نمای ساختمان ارتباط نزدیکی دارد. بنابراین وظیفه طراح در وهله اول و شما به عنوان کارفرما در گام بعدی این است که از متریال های مرغوبی برای نما ساختمان استفاده کنید.

اگر می خواهید ساختمان چشم نوازی داشته باشید و از چوب های ترموود استفاده می کنید می بایست با توجه به ویژگی های چوبی که برای نما مناسب است اقدام به خرید نمایید. در اینجا برخی از ویژگی های مهم چوب های ترموود را ذکر می کنیم.

  • دوام و مقاومت بالا
  • مقاوم در برابر پوسیدگی
  • مقاوم در برابر حمله حشرات
  • مقاوم در برابر رطوبت
  • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف
  • ثبات در طرح و رنگ
  • وزن کم
  • قابل شستشو
  • نصب آسان
طراحی نما با چوب ترموود

دوام و مقاومت بالا:

چوب های ترموود می بایست از دوام بالایی برخوردار باشند. اگر غیر از این باشد خلق اینهمه زیبایی به هزینه هایی که می بایست در جهت تعمیر و بازسازی نما پرداخت شود، نمی ارزد. اگر از کارخانه های معتبر چوب ترموود خرید نمایید حداقل خیالتان راحت است که نمای ساختمان شما در چند سال اخیر زیبا باقی خواهد ماند. این دوام بالا از مقاومت چوب های کاج بر می آید. شما می توانید نمای ساختمان خود را با زیبایی های چوب ترموود بسازید.

طراحی نما با چوب ترموود

مقاومت ۴ گانه:

چوب های ترموود می بایست از ۴ جنبه مقامت بالایی داشته باشند. این مقاوت از ویژگی های آنها است. مقاومت در برابر رطوبت که باعث می شود در شرایط آب و هوایی مرطوب این متریال زیبا از چهره نیفتد و تغییر شکل ندهد. مقاومت در برابر نفوذ حشرات نیز مهم است. چوب ها مورد علاقه حشرات هستند.

چوب هایی که کاملاً خشک نشده باشند محلی برای نفوذ حشرات خواهند بود. همچنین چوب های ترموود می بایست در شرایط آب و هوایی مختلف و در برابر پوسیدگی نیز مقاومت داشته باشند. این ۲ عامل هم از جمله خطراتی است که نماهای چوبی را تهدید می کند.

چوب ترموود

ثبات در رنگ:

در طراحی نما با چوب امروزه متریالی محبوب می شود که هم بتوان سالهای زیادی از آن استفاده کرد و هم کمترین تغییرات ظاهری را در طی سالها در طراحی نما مسکونی داشته باشد. ثبات رنگ در چوب هایی اتفاق می افتد که با روش های صحیح فراوری و در دمای مناسب به طور کامل خشک شده باشند. رنگ های مخصوصی که به چوب ها اضافه می کنند شرایط خاصی دارند. هر رنگی را نمی توان به هر چوبی اضافه کرد.در طراحی نما با چوب اینکار طبق اصول خاص خود انجام می گیرد. ولی بهتر است از چوب هایی با رنگ های طبیعی استفاده کنید.

۳ ویژگی آخری که در طراحی نما با چوب بسیار برای چوب های ترموود مهم است نصب آسان و وزن کم و قابل شستشو بودن آنها است. نیاز به توضیح نیست که چوب های ترموود به این ویژگی نیاز دارند. شما هم این ۳ ویژگی را دوست خواهید داشت. وزن کم آنها باعث می شود وزن ساختمان شما کمتر شود.

نصب آسان آنها سرعت در اجرای نمای ساختمان شما را بالا می برد و قابل شستشو بودن آنها نیز در تازگی و درخشش نمای ساختمان شما به صورت مستقیم تاثیر گذار است. بنابراین پیشنهاد می دهیم با توجه به ضوابط شهرداری برای تایید نما اقدام به انتخاب نماهای چوبی کنید و زمانی که تصمیم به خلق زیبایی در نما به کمک چوب را گرفتید حتماً از چوب های مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید. طراحی نما با سنگ از دیگر خدمات سیتاک می باشد.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع نماهای ساختمانی است و تا انتهای پروژه در کنار شماست.

طراحی نما با چوب ترموود

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *