ساخت نمای سنگی

ساخت نمای سنگی

ساخت نمای سنگی

در طراحی نما ساخت نمای سنگی بسیار شیک و حائز اهمیت است.

چگونه با استفاده از ملاط و توری ساختمانی، یک نمای سنگی اجرا نماییم.؟

نمای سنگ و صخره روی دیوار یک باغ، حواشی یک شومینه و یا دیوارهای بیرونی می تواند زیبایی و عظمت عصر قدیم را به هر قسمت از منزل شما بیفزاید. هر چند، استفاده از تخته سنگ های واقعی در بنا، می تواند تجربه کمرشکنی باشد که حجم عظیمی از کار نیاز به بلند کردن اجسام سنگین دارد. به همین دلیل سازندگان، تخته سنگ یا روکش سنگی را ساختند، مصالح کاشی مانند که از جلو نمایی شبیه سنگ طبیعی دارد، ولی نازک است و سطح پشتی آن برای چسباندن به یک دیوار ملاط دار، برش داده و مسطح است. ملاط معمولا روی سطحی فلزی، توری فلزی مانند که به عنوان بستر استفاده می شود، کشیده و گسترده می شود.

طراحی نما
طراحی و اجرای نمای ساختمان

نصب کاغذ و توری فلزی:

  • کاغد ساختمانی که نوعی کاغذ مقاوم بنایی است و برای جلوکیری از رطوبت استفاده می شود را/ با استفاده از میخ های پوشش بام(میخی کوتاه ، با ساق آجدار و گُل‌ تخت و نسبتاً بزرگ ، ممکن است گالوانیزه با سفید باشد ، غالباً واشری از جنس نئوپرن ، سرب یا پلاستیک دارد ، برای نصب قیرگونی ، یا لوح پوشش بام ، به پشت بام تخته‌کوبی بام به کار می‌رود.) و یا منگنه کوب های صنعتی/ به زیربستر چوبی دیوار بچسبانید. کاغذ باید به صورت تکه های بلند و یک تکه باشد.لبه های کاغذها باید حداقل ۴ اینچ همپوشانی داشته باشند/ و برای آب بندی بهتر/ از چند لایه کاغذ استفاده نمایید. دقت کنید کاغذها در محل گوشه ها حداقل ۱۶ اینچ طول بیشتر داشته باشند.
  • با استفاده از منگنه های سنگین یا میخ های مخصوص پوشش بام یک و نیم اینچی، شبکه فلزی را روی کاغذ بنایی نصب کنید. منگنه یا میخ را در هر ۶ اینچ بر روی تیرهای دیوار استفاده کنید. توری فلزی، شبکه ای صفحه ای شکل و قابل انعطاف است که سطح زبر مورد نیاز برای چسبیدن ملاط را فراهم می کند. مطمئن شوید توری را درست نصب کرده اید، به این صورت که وقتی دست خود را روی سطح توری به سمت بالا می کشید، احساس کنید سطح نسبتا نرم است و وقتی دست را بر خلاف جهت یعنی از بالا به پایین روی توری می کشید، احساس کنید که سطح زبر است. توری ها باید در لبه های افقی خود دارای ۱ اینچ و در لبه های عمودی دارای ۲ اینچ همپوشانی باشند. برای جلوگیری از پاشش خاک و آلودگی ها مطمئن شوید پایین ترین رشته پوشش سنگ تا زمین ۴ اینچ فاصله داشته باشد.
  • ملاط و سنگ ها
  • مقداری از ملاط نوع M ، که مقاومت فشاری قابل توجهی دارد، با غلظتی شبیه به غلظت کره بادام زمینی، تهیه نمایید. با ماله مستطیل شکل، ملاط را روی توری بنایی فشرده نمایید به طوری که یک لایه به ضخامت ½ تا ¾ اینچ ایجاد شود.در هر بار، مساحتی بیش از ۵ فوت مربع را با ملاط آماده نکنید زیرا بیش از این مقدار باعث می شود ملاط قبل از نصب سنگ ها خشک شود و شما نتوانید نتیجه را به خوبی مشاهده کنید و اصطلاحاً کار را خراب کنید. برای استفاده از طوری ها و قراردادن ملات روی آنها سرعت شما بسیار مهم است ضمن اینکه میزان ملاط ریزی را هم باید دقت داشته باشید. ملاط شما نه زیاد سفت باشد و نه زیاد آبکی. بعد از اینکه ملاط را روی طوری قراردادید میتوانید سنگ ها را در قطعات ملاط ریزی شده اضافه کنید.

شرکت سیتاک مشاور شما در طراحی نما و اجرای نما است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

دکوراسیون مغازه

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *