سنگ مصنوعی در طراحی نما

سنگ مصنوعی در طراحی نما

سنگ مصنوعی در طراحی نما

از اوایل دهه ۶۰ میلادی ساخت سنگ های مصنوعی در جهان آغاز شد. کشور ایتالیا اولین کشوری بود که با ساخت دستگاه های فراوری سنگ در جهان موفق به ساخت اولین سنگ مصنوعی جهان شد. امروزه برای طراحی نما علاوه بر استفاده از سنگ های طبیعی، استفاده از سنگ های مصنوعی نیز بسیار کاربرد دارد.

به طور کلی سنگ های مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ های طبیعی با افزودنی های دیگر مانند سیمان و مواد پلیمری ساخته می شوند. این ترکیبات با هدف ایجاد سنگی با وزن مخصوص کمتر انجام شده که بتواند نصب آنرا ساده تر نماید.

چرا سنگ مصنوعی؟

این ایده از آنجایی شکل گرفت که سنگ های طبیعی جوابگوی نیازهای مردم نبودند. این نیازها شامل قیمت ارزان، تنوع در رنگ و اندازه و شکل ظاهری و استفاده در کاربری های متفاوت بود. با شکل گیری و ساخت سنگ مصنوعی این امکان فراهم شد تا بتوان در نماهای اصلی ساختمان، کفپوش ها، دیواره های بلند و … از آن استفاده نمود. علاوه بر آن قیمت بسیار ارزانتر سنگ مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی باعث پیشرفت بازار و ارتقا در سفارش های مربوط به سنگ مصنوعی شد.

ویژگی های سنگ مصنوعی

۱- تنوع در رنگ با قابلیت اجرای طرح‌های مختلف و دلخواه

۲- سبک‌تر از سنگ‌های طبیعی و با وزن مخصوص ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است که همین امر باعث وزن کمتر ساختمان و در نتیجه کاهش اثر زلزله بر ساختمان

می‌شود.

۳- قابلیت جذب آب در حد صفر

۴- عدم محدودیت در ابعاد تولیدی با نصبی همانند سنگ طبیعی

۵- استقامت (کشش و فشار) بالاتر از سنگ‌های طبیعی

۶- اسکوب سرخود است. بدین معنی که برخلاف سنگ‌های طبیعی در اثر عوامل جوی و عدم چسبندگی به مرور زمان از بدنه ساختمان جدا نمی‌شود، از آشناترین معایب سنگ

طبیعی، همین جداشدن تدریجی از بدنه ساختمان است.

۷- مقاومت بالا در برابر عوامل جوّی

۸- استحکام و انسجام بالا

۹- تنوع‌پذیری بالا

۱۰- نصب راحت و بدون دردسر

سنگ مصنوعی 2
سنگ مصنوعی در طراحی نما

سنگ مصنوعی کاربرد های فراوانی دارد. مهم ترین کاربرد سنگ مصنوعی در فضاسازی محوطه ها، کفپوش ها، سطح نمای داخلی و خارجی ساختمان ها و تزئین باغچه ها و ویلاها است. این سلیقه و نظر شماست که در طراحی نما برای ساختمان خود از چه متریالی استفاده کنید. گذشته از ضوابط شهرداری که باید به آن پایبند باشیم، می توانیم تعیین کنیم که کدام نوع از سنگ ها برای ما مفید تر و بهتر است. استفاده از سنگ های طبیعی یا سنگ های مصنوعی؟

سیتاک مشاور و مجری انواع طراحی نما

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :