شخصیت در طراحی نما

شخصیت در طراحی نما

شخصیت در طراحی نما

حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید که در طراحی نما شخصیت بسیار مهم است. اینکه طراح تا چه حد بتواند شخصیت سازی انجام دهد میزان توانایی طراح را می رساند. برای ایجاد شخصیت مناسب در طراحی نما کمی ذوق و سلیقه و به میزان زیاد آشنایی با منطقه جغرافیایی مورد نظر نیاز است. شما می توانید به کمک یک تیم طراحی معماری و به خصوص طراحی نما به شخصیت مناسب برای ساختمان خود دست پیدا کنید.

اولین نکته ای که در خلق شخصیت نما اهمیت دارد، نوع کاربری ساختمان است. مطمئناً طراحی نما برای ساختمان مسکونی با ساختمان اداری متفاوت است. همچنین طراحی نما برای پروژه های تفریحی و توریستی دارای اصول دیگری است که یک طراح نما می بایست با تمام آنها آشنا باشد. نمای ساختمان شما اولین نقطه ای ست که ممکن است توجه بیننده را جلب نماید. اولین نقطه ای که مخاطب آن را می بیند نمای ساختمان شماست و طراحی نما بنا به همین دلایل است که هم تخصصی و هم هنری محسوب می شود.

گاهی یک طراح نما روزهای متوالی را فقط صرف فکر کردن در مورد طرح می کند فقط به این دلیل که بتواند شخصیت ساختمان شما را به درستی دریابد و آنرا با هنر خویش خلق کند. ساختن یک ساختمان زیبا و در عین حال مناسب با تمام سلیقه ها کار ساده ای نیست. مطالعه زیاد در مورد اقلیم های گوناگون و همچنین شناخت صحیح انواع متریال کمک بزرگی برای طراح به حساب می آید. بنابراین اعتماد کردن به شرکت طراحی نما سبب آرامش شما می شود. یادتان باشد نظرات خود را حتماً با طراح در میان بگذارید و نگران آماده شدن طرح نباشید.

شخصیت در طراحی نما
شخصیت در طراحی نما

 

یکی دیگر از عواملی که در ایجاد شخصیت در طراحی نما مهم است متراژ نما در ساختمان است. ایجاد شخصیت برای نماهای بزرگتر به این سبب راحت تر است که دست طراح بازتر است و می تواند از المان های بیشتری در طرح استفاده کند. نماهای کوچک تر گرچه زمان کمتری برای طراحی نیاز دارند ولی طراح را محدود تر می کنند. به کار گیری تعداد متریال کمتر نیز تاثیر گذار است. در متراژ های زیاد طراح می تواند از اشکال هندسی شکسته استفاده بیشتری ببرد و به کمک آنها به صحیح ترین شخصیت در طرح خود دست یابد.

قرینه بودن پنجره ها در طراحی نما یک عنصر اصلی و تعیین کننده است. معمولاً تعداد پنجره های زوج در نمای اصلی بهتر است به این سبب که چپ و راست طرح را باهم یکسان می کند و اصل قرینه سازی را ممکن می شود. طراح در اینگونه نماها می تواند المان اصلی را در مرکز ساختمان ببیند و با کمک پنجره ها آنرا گسترش دهد. کشیدن طرح و باز کردن المان اصلی و تعمیم آن به گوشه های نما بستگی به عرض ساختمان دارد. در ساختمان هایی با عرض کم امکان کشش طرح وجود ندارد و می بایست از خطوط افقی در طراحی نما استفاده کرد. این عامل باعث می شود تا ساختمان عریض تر جلوه کند.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

 

رنگ مورد استفاده در متریال نیز در شخصیت طراحی نما دارای اهمیت است. شما می توانید بر اساس ضوابط شهرداری نهایتاً از ۳ نوع متریال استفاده کنید. هرچه ترکیب این رنگ ها با یکدیگر و محل قرارگیری آنها صحیح تر باشد شما ساختمان با شخصیت تری در طراحی نما خواهید داشت. حتماً از یک متریال به عنوان مادر طرح و زمینه کار استفاده میشود. طراح با در نظر گرفتن زمینه طرح و انتخاب رنگ متریال اصلی به شخصیت پردازی در طراحی نما می پردازد.

نوع متریال مورد استفاده در طراحی نما کاملاً وابسته به کاربری ساختمان است. شما از متریال شیشه در هر ساختمانی نمی توانید استفاده کنید. همانطور که از کامپوزیت و سنگ در هر جایی نمی توانید بهره ببرید. ابتدا نوع کاربری اعم از مسکونی، اداری، تجاری (مغازه)، تجاری (پاساژ) تفریحی، مذهبی، تاریخی و … مهم است و نقطه شروع در ایجاد شخصیت در طراحی نما است.

سیتاک مشاور و مجری انواع طراحی نما به همراه اخذ تاییدیه از شهرداری است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :