طراحی نمای پشت ساختمان

طراحی نمای پشت ساختمان

طراحی نمای پشت ساختمان

طراحی نما در ساختمان های مختلف مانند ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی نقطه شروع مخاطبان است. مردم به طراحی نما در ساختمان شما توجه می کنند. آنها با یک نگاه ساده می توانند به هویت ساختمان و بسیاری از اطلاعات دیگر پی ببرند. اطلاعاتی در مورد مالک ساختمان. از این رو طراحی نما دارای جایگاه ویژه ای بوده و هست و احتمالاً خواهد بود. اما نکته ای که در طراحی نما وجود دارد طراحی نمای پشت ساختمان است. شما برای املاک جنوبی از ۲ طرف نما خواهید داشت. نمای اصلی ساختمان و نمای پشت.

طراحی نما
طراحی نما

بهترین طرح برای نمای پشت:

طراحی نما برای پشت ساختمان شما کاملاً وابسته به طراحی نمای اصلی است. شما می بایست همان سبکی که در نمای اصلی خود کار کرده اید در نمای پشت هم کار کنید. ولی نه با آن هزینه هایی که برای نمای اصلی انجام شده است. اگر نمای ساختمان شما کلاسیک است می بایست طراحی نما برای پشت ساختمان هم از این سبک پیروی کند. تنها اگر نمای اصلیه شما از سبک مدرن پیروی می کند و بسیار شلوغ است، می توانید نمایی بسیار ساده تر را برای پشت ساختمان در نظر بگیرید. نمای پشت ساختمان شما نیز مهم است. طراحی نما تنها یک وظیفه دارد. آنهم اینکه بتواند نظر مردم را به خود جلب کند. البته این جلب نظرها همگی باید مثبت و تحسین برانگیز باشند.

طراحی نما
طراحی نما

در طراحی نما ممکن است طرح هایی خاص را در نظر گرفته باشید. طرح هایی ساده ولی با ریزه کاریهای فراوان. سبک کلاسیک بیشتر دارای این خاصیت است. طراح در نماهای کلاسیک می تواند با سنگ بازی کند. از شمش استفاده کند و تاج و سرستون ها را طراحی کند. نکته اینجاست که اگر اینگونه طراحی نما را انجام داده اید می توانید همان طرح را در نمای پشت اجرا کنید. تنها با این تفاوت که نمای پشت ساختمان شما بسیار ساده تر خواهد بود و از آن ریزه کاریها خبری نیست. این امر طبعاً هزینه های اجرا را نیز پایین خواهد آورد.

طراحی نما
طراحی نما

متریال در طراحی نما ویژه پشت ساختمان:

بحث دیگری که در طراحی نما برای قسمتهای پشتی مطرح می شود این است که متریال مورد استفاده غالباً همان متریالی است که در طراحی نما اصلی استفاده شد. شما برای متریال ها نقشه های زیادی نمی توانید بکشید. زیرا نمای پشت تابعی از نمای اصلی است. انتخاب های شما در بخش متریال نمای اصلی همان انتخاب های شما در نمای پشت ساختمان خواهند بود. با این تفاوت که می توانید از درجه بندی ضعیف تری برای نمای پشت استفاده کنید. سنگ های ساختمانی دارای درجه بندی های گوناگونی هستند. می توانید سنگ عالی و درجه ۱ را در نمای اصلی و حتی سنگ درجه ۴ را در نمای پشت ساختمان استفاده کنید. به این ترتیب هزینه های طراحی و اجرای نما را  کاهش می دهید. در متریال های دیگر نیز تقریباً به همین صورت است. آجر و سنگ بیشترین استفاده در نمای پشت ساختمان را دارد.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی نما، طراحی نما کلاسیک، مدرن و ترکیبی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :