طراحی نما ارگانیک چیست؟

طراحی نما ارگانیک چیست؟

طراحی نما ارگانیک چیست؟

امروز سیتاک در ادامه مقالات طراحی نما، قصد دارد در مورد طراحی نما ارگانیک با شما صحبت کند. طراحی نما علاوه بر دسته بندی هایی مانند طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن و طراحی نما ترکیبی یا تلفیقی، دسته بندی طراحی نما ارگانیک را نیز شامل می شود.

طراحی نما ارگانیک به طرحی گفته می شود که بیشتر الهام گرفته از طبیعت اطراف آن باشد. اینگونه طراحی بیشتر ویژه ویلاسازی بوده و طراحی نما ویلا را شامل می شود. در مناطقی از ییلاق ها و قشلاق ها، مناطقی که پوشیده شده از پوشش گیاهی یا کویری است طراحی نما ارگانیک نمود بیشتری دارد.

در ایران شهرهایی مانند اصفهان، یزد، کرمان، بروجرد که بافت های سنتی دارند نیز از طراحی نما ارگانیک استفاده می شود. الهاماتی که در طراحی نما تاثیر گذار هستند اغلب از طبیعت گرفته می شوند. طرح هایی مانند جنگل و کوه و کویر.

طراحی نما ارگانیک
طراحی نما ارگانیک

 

طراحی نما ارگانیک را میتوان از جنبه سازگاری متریال با محیط زیست نیز بررسی کرد. طرحی ارگانیک به شمار می آید که از متریال های سازگار با طبیعت استفاده کرده باشد. متریال هایی مانند چوب های ترموود بیشتر در این سازگاری نقش دارند. البته در بافت های شهری متریال غالب سنگ های ساختمانی هستند که می توان آنها را به لحاظ رنگ دسته بندی کرد.

 در شهرهای کویری سنگ هایی که به رنگ خاکستری یا کرم روشن هستند ارگانیک به شمار می آیند. در شهرهای سبز و دارای رطوبت نیز استفاده از سنگ های آهکی که چرمی شده باشند نیز به گونه ای ارگانیک هستند. سنگ های چرمی معمولاً جذب آب کمتری دارند و در مناطق مرطوب عمر بیشتری دارند. این سنگ ها می توانند برگرفته از سنگ های تراورتن یا مرمریت هم باشند. به هر حال جایی که از چوب استفاده کمتری می شود، رنگ حرف اصلی را می زند.

خود طرح در طراحی نما ارگانیک نیز نقش مهمی دارد. گاهی شما طرحی را انتخاب می کنید که بیشتر شبیه طبیعت منطقه جغرافیایی است. فارغ از اینکه از چه نوع متریالی استفاده کنید یا ترکیب رنگ ها در طراحی نما چگونه است.

طراحی نما ارگانیک
طراحی نما ارگانیک

 

یادتان باشد طراحی نما در ساختمان شما همه چیز ساختمان شماست. ماهیت ساختمان شما در طراحی نما خلاصه می شود. می توانید از طراحی نما مدرن کمی فاصله بگیرید و از طرح های ارگانیک در طراحی نما استفاده کنید.

حتی در بازسازی نما نیز می توانید رویکرد خود را تغییر دهید و برای ساختمان خود نمایی را انتخاب کنید که ارگانیک باشد. طراحی نما ارگانیک نقطه ی مقابل طراحی نمای مدرن نیست و گاهی می توان این دو نوع طراحی را مکمل هم دانست. جایی که شما از متریال های روز دنیا با طرحی ارگانیک استفاده می کنید.

سیتاک طراح و مجری انواع نماهای ساختمانی با کاربری های مسکونی، اداری، تجاری و ویلا است. قبل از هرگونه اقدام در طراحی نما می توانید با سیتاک مشورت کنید تا بهترین انتخاب را برای ساختمان خود رقم بزنید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :