طراحی نما با استفاده از خطوط افقی

طراحی نما با استفاده از خطوط افقی

طراحی نما با استفاده از خطوط افقی

همانطور که می دانید خطوط باعث شکل گرفتن طرح در هر زمینه ای می شوند. در طراحی نما نیز خطوط بسیار مهم هستند. اینکه شما از خطوط چه استفاده ای می کنید اهمیت دارد. شما با استفاده از خطوط می توانید یک طراحی نما را در فاز ۱ به صورت کامل طراحی کنید. با سیتاک همراه باشید تا در این زمینه با هم صحبت کنیم.

طراحی نما
طراحی نما

خطوط افقی و کاربردهای آن:

برای طراحی نما شما می توانید از خطوط عمودی و افقی و اتصال آنها با یکدیگر استفاده کنید. طرح های زیادی با استفاده از خطوط افقی شکل گرفته اند. مهم ترین خصیصه در خطوط افقی این است که ساختمان شما را عریض تر جلوه خواهد داد. اگر عرض ساختمان شما کم است می توانید از خطوط افقی در طراحی نما استفاده کنید. شما می توانید هر طبقه را با استفاده از خطوط افقی جداسازی کنید. خطوط افقی می توانند به صورت تک یا دوبل بکار روند. در خطوط افقی تک که همان جدا کننده ها هستند فضای بین هر طبقه از طبقه دیگر جدا می شود. در خطوط افقی دوبل نیز می توانید باکس های مستطیلی و مربعی را در بین طبقات شکل دهید. در طراحی نما توجه به این خطوط اهمیت فراوان دارد.

طراحی نما
طراحی نما

نور در خطوط افقی:

اگر در طراحی نما از خطوط افقی استفاده کرده اید می توانید آنها را با نورپردازی تزئین کنید. نورپردازی در ساختمان های کم عرض به صورت افقی انجام می شود. یعنی نور را می بایست از گوشه های طرح به صورت افقی بر طراحی نما تاباند. چون عرض ساختمان در اینگونه نماها کم است می توانید از ابزار نورپردازی با پرتاب نور پایین نیز استفاده کنید. نورها می توانند خطوط افقی را به وضوح نمایان کنند. آنها این قابلیت را دارند که روی خطوط افقی سوار شده و باعث ایجاد نقاط کانونی یا خطوط کانونی در طراحی نما شوند. برای رسیدن به این مهم می بایست از کارشناسان و متخصصان نورپردازی و طراحی نما کمک بگیرید. با خطوط افقی و نورپردازی این خطوط در طراحی نما می توانید نمایی خلق کنید که بلند تر بنظر برسد.

طراحی نما
طراحی نما

خطوط افقی را با متریال های خاص کار کنید:

برای وضوح بیشتر خطوط افقی می توانید از سنگ های یک تیکه تراورتن یا آجر های قرمز استفاده کنید. خطوط در طراحی نما به درک بیشتر مفهوم نمای ساختمان شما کمک می کند. حال اگر با متریالی متناسب با طرح ایجاد شده، روی خطوط را کار کنید به یک هماهنگی خاص در طراحی نما رسیده اید. آجر ها به تنهایی دارای شخصیت هستند. شخصیتی سنتی که با مدرنیته ترکیب شده است. از این شخصیت در طراحی نما ویژه ساختمان های کم عرض استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از نرده ها برای جانپناه پنجره ها نیز به تقویت این خطوط کمک کنید. چوب هم تاثیر فوق العاده ای دارد. چوب در صورتی که دارای نظم بصری با طرح باشد دارای طرفداران زیادی است و ساختمان شما را خاص جلوه می دهد.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در طراحی نما، اجرای نما و اخذ تایید از شهرداری تهران است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :