طراحی نما با استفاده از سنگ های دکوراتیو

طراحی نما با استفاده از سنگ های دکوراتیو

طراحی نما با استفاده از سنگ های دکوراتیو

همانطور که می دانید طراحی نما بحثی کاملاً فنی و تخصصی است. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند با در نظر داشتن اصول طراحی نما و ضوابط طراحی در هر منطقه شهری اقدام به اینکار می کنند. در نظر داشته باشید طراحی نما علاوه بر اینکه یک امر فنی محسوب می شود، کاری خلاقانه و درگیر با هنر نیز می باشد. بنابراین شما می توانید با ایده های خود به طراح نما کمک کنید تا بهترین و مناسب ترین طرح را برای شما انتخاب کند. امروز به بحث طراحی نما با استفاده از سنگ های دکوراتیو خواهیم پرداخت. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما
طراحی نما

سطح نما را تقسیم بندی کنید:

شما نمی توانید به تنهایی از متریال سنگ دکوراتیو در طراحی نما استفاده کنید. این متریال نیز مانند دیگر متریال های ساختمانی مختصاتی دارد که می بایست بجا از آن استفاده کرد. پیشنهاد سیتاک برای طراحی نما در ساختمان شما این است که ابتدا سطح نمای اصلی را تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال می توانید نما را به ۳ قسمت تقسیم کنید و سپس به جانمایی متریال ها فکر کنید. معمولاً از سنگ های دکوراتیو در پایین ترین بخش نما استفاده می شود. جایی که دیواره های پارکینگ یا پیلوت قرار دارد. سنگ های حجیم دکوراتیو برای اینکار مناسب می باشند. شما با بند کشی مناسب در اجرا می توانید شکل منظم و در عین حال نامرتبی به این طراحی بدهید.

طراحی نما
طراحی نما

قاب کار را مشخص کنید:

گاهی اوقات شما در کنار استفاده از سنگ های تراورتن می خواهید از سنگ دکوراتیو نیز استفاده کنید. برای اینکار می بایست قاب کار را مشخص کنید. سنگ های دکوراتیو که در قسمت های بالایی نما کار می شوند معمولاً به اندازه های بسیار کوچک تر از قلوه سنگ هایی است که شما در پایین ترین بخش طراحی نما استفاده کرده اید. بنابراین در بخش های بالایی بهتر است سنگ های دکوراتیو را در قاب های مشخصی قرار دهید که طراحی نما در ساختمان شما را از نظم بصری خارج نکنند. معمولاً اینگونه طراحی مناسب ویلاها و ساختمان های مسکونی کم واحد می باشد. این قاب ها جای مشخصی ندارند و می توانید طبق سلیقه طراح از آنها استفاده کنید ولی معمولاً در سردرب منزل از آنها استفاده می شود.

طراحی نما
طراحی نما

هماهنگی در طراحی نما را رعایت کنید:

سیتاک همیشه به این مطلب اشاره داشته است که هماهنگی در طراحی نما یکی از مهمترین عوامل است. شما می خواهید از متریال های مختلف در نما استفاده کنید. سنگ تراورتن در رنگ های مختلف، آجر های نما و سنگ دکوراتیو در کنار یکدیگر می توانند نمایی خارق العاده را خلق کنند، به این شرط که هماهنگی لازم بین این متریال ها و طرح نمای ساختمان شما رعایت شده باشد. شما می توانید با یک رنگ بندی ساده این هماهنگی را به لحاظ بصری ایجاد کرده و مخاطبان ساختمان خود را هر چه بیشتر به طراحی نما انجام شده جذب کنید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در بحث طراحی نما و اجرای نما است. با سیتاک در تماس باشید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :