طراحی نما با سنگ و چوب

طراحی نما با سنگ و چوب
طراحی نما با سنگ و چوب

طراحی نما با سنگ و چوب

طراحی نما با سنگ و چوب یکی از بهترین نماهای شهری است. همانطور که می دانید قلب طراحی های ساختمانی طراحی نما است. شما برای ساختمان های اداری و مسکونی با یک طراحی نما مفهومی می توانید شخصیت ساختمان را بسازید. برای ساختمان خود هویت تعیین کنید. طراحی نما موثرترین عامل در فروش واحدهای یک ساختمان مسکونی و اداری است. نمای ساختمان شما به تنهایی می تواند معنی و مفهوم کار شما را به بیننده القا نماید. با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

مشتریان ملک شما اولین دیدگاه راجع به ساختمان شما را از نما می گیرند. بنابراین اهمیت یک طراحی نما اصولی و هماهنگ بر کسی پوشیده نیست. شما می توانید به سبک های مختلف نمای ساختمان خود را طراحی کنید. طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن و ترکیبی از سبک های شناخته شده برای نمای ساختمان است. با سیتاک همراه باشید تا در مورد نماهای چوب و سنگ با یکدیگر صحبت کنیم.

اگر می خواهید از سبک مدرن در طراحی نما استفاده نمایید، می بایست بدانید که فقط استفاده از سنگ و چوب گزینه ی نهایی شما نخواهد بود. شما می توانید از گزینه های متریالی بسیار زیادی استفاده کنید. استفاده از فلزات در قاب های دور پنجره ای، استفاده از آجر های مخصوص نما در کنار استفاده از سنگ تراورتن می تواند جذابیت نماهای مدرن را بیشتر نماید. سیتاک مشاور شما در بحث طراحی نمای ساختمان های اداری و مسکونی است.

طراحی نما با سنگ و چوب

سطح نما را قسمت بندی کنید:

در ابتدا برای ساختمان های مسکونی و اداری واجب است که نمای ساختمان را تقسیم بندی کنید. طراح برای خلق نمایی با مریال سنگ و چوب وظیفه دارد تا هماهنگی و نظم بصری را ایجاد کند. همانطور که می دانید نماهایی که با متریال چوب طراحی می شوند کمی حساس تر از نماهای دیگر هستند. دلیل این حساسیت این است که شما نمی توانید تمام سطح نما را با چوب کار کنید.

دوام و ماندگاری چوب و همچنین تلفیقی که با سنگ ایجاد می کند بسیار اهمیت دارد. سیتاک پیشنهاد می دهد ابتدا سطح نمای ساختمان خود را به بخش های عمودی و افقی یا ۴ محوره تقسیم کنید. سپس با توجه به نظمی که در نمای ساختمان به آن نیاز دارید و همچنین تناسب در جایگذاری متریال ها طراحی نما را کامل کنید. سیتاک مشاور شما در این زمینه است.

طراحی نما با سنگ و چوب

متریال سنگ را مشخص کنید:

شما در نماهایی که با سنگ و چوب ساخته می شوند یک چالش اصلی خواهید داشت. در طراحی نما با سنگ انتخاب نوع سنگ مورد استفاده در نما و همچنین بافت و رنگش بسیار مهم است. هماهنگ کردن متریال های چوب و سنگ به لحاظ بصری کار دشواری است. چوب های ترموود که مخصوص نما هستند غالباً در رنگ های اصلی ساخته می شوند. رنگ های کرم تیره، قهوه ای روشن و تیره از رنگ های پایه در متریال چوب است. حال شما وظیفه دارید تا سنگی را که بیشترین هماهنگی با این نوع متریال دارد را انتخاب کنید.

 معمولاً سنگ های سفید حاجی آباد از نوع تراورتن یا تراورتن های پرتغالی موج دار جلوه ی خاصی را در کنار چوب به نمای ساختمان شما می دهند. شما می توانید از بافت چوب نیز در طراحی بهره ببرید. بافت و گره چوب ها را افقی در نظر بگیرید تا ساختمان شما عریض تر دیده شود. آنگاه بوسیله سنگ های تراورتن موج دار عمق کار را نیز خلق کنید.

نماهای سنگ و چوب بیشتر در دسته بندی نماهای مدرن جای می گیرند و قوانین مربوط به طراحی و اجرای خاص خود را دارند. اگر بخواهید به کار کنتراست دهید نیز می توانید از سنگ های تیره ماربل یا سنگ های گرانیتی استفاده کنید. البته می بایست نیم نگاهی نیز به کمسیون نمای منطقه داشته باشید. شهرداری اجازه کار کردن هر متریالی را به شما نمی دهد.

طراحی نما با سنگ و چوب

دسترسی به متریال چوب را فراهم نمایید:

در طراحی نما با چوب معمولاً چوب های نما هر چند سال یکبار نیاز به روغن کاری و ترمیم دارند. برای این منظور می بایست چوب ها را در بخش هایی کار کنید که دسترسی به آنها ساده تر باشد. در غیر این صورت هر چند سال یکبار می بایست مقابل نما را داربست فلزی ببندید تا تیم ترمیم نما بتواند چوب ها را احیا کند. چوب متریالی است که در برابر سرما و گرما و همچنین تابش مستقیم نور خورشید تغییر رنگ می دهد و ممکن است جلوه ی نمای ساختمان شما را خراب کند.

پیشنها سیتاک این است که چوب ها را به صورت مربع های منظم در بین طبقات کار کنید. اگر این جایگذاری نزدیک پنجره ها باشد که بهتر است. در ضمن اگر جایگذاری چوب های نما را بدرستی انجام دهید فضای بیشتر و مفیدتری برای اجرای سنگ ها خواهید داشت. چوب ها می بایست نقش مکمل را در نمای ساختمان شما بازی کنند.

در طراحی ویلا و طراحی نما  بهتر است از سنگ و چوب در طراحی خود استفاده کنید تا طرح جذاب و زیبایی به نمای شما بدهد.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع سبک در طراحی نما است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *